BOSCH SENSIXX’X DI90 – SPOTKANIE PIERWSZEGO STOPNIA

W zeszłym miesiącu zaproponowano mi możliwość przetestowania generatora pary – żelazka Bosch Sensixx’x DI90. Jako, że mój dom jest całkiem opanowany przez urządzenia gospodarstwa domowego, a ja sama kocham wszelkie nowinki i gadżety – zgodziłam się bez wahania. Do nie dawna, gdy widziałam stertę suchego prania, robiłam wszystko, by nie spotkać się w cztery oczy z moim starym żelazkiem. Mimo moich starannie opracowanych złotych zasad prasowania.
Posunęłam się nawet do korzystania z poniższego schematu. Mąż jednak zaczął się buntować ;), ale nie ma co mu się dziwić prawda?

prasowanie (2)
Moje stare żelazko już od dość dawna umierało śmiercią szybką i mam nadzieję bezbolesną. Szybciutko więc zamieniłam je na lepszy i o wieki świetlne nowszy model.

GENERATOR PARY – BOSCH SENSIXX’X DI 90

Pierwsza rzecz, która mnie pozytywnie zaskoczyła, to słuszna waga Bosch Sensixx;x DI90. Można, by nim z powodzeniem zabić olbrzyma. Ogólnie wiadomo, że im żelazko cięższe tym łatwiej prasuje (bynajmniej tak mówiła mi mama).

bosch sensixx di90 generator

bosch sensixx di90 żelazko

Kolejnym elementem, który mnie urzekł to ciekawy wygląd urządzenia, czarno – szare z elementami czerwonego. Dla mnie bomba, w końcu moje żelazko „po latach” nie będzie żółte! Dość istotną częścią żelazka jest kabel, tutaj jest on długaśny. Znacie to uczucie kiedy musicie latać wokół deski do prasowania, bo „żelazka wam nie starcza” – ja niestety znam.

Przeczytałam kawałek instrukcji – jak na kobietę przystało. Jednak początkowo mój entuzjazm nie rósł. Nadal prasowanie to prasowanie, a nie mam 5 lat by wiedzieć, że żelazka się nie dotyka ;), dalszą cześć odpuściłam. Po tym elemencie heroizmu i odwagi, skutecznie odstawiłam swój generator pary w kąt, wraz z pudełkiem. Zbierając siły do znienawidzonej czynności.

Czekałam i czekałam, w końcu poniekąd okoliczności zmusiły mnie do działania. Napełniłam pojemnik wodą – tu muszę powiedzieć, że w porównaniu do żelazka jest on stanowczo za mały. Jednak na dwa razy dałam radę.
Poprosiłam męża, by dodatkowo dostarczył mi materiału do testów. Długo czekać nie musiałam – przyniósł mi pół swojej szafki – wiem już jedno, nigdy takiego błędu więcej nie powtórzę. Jednak, do rzeczy…

generator pary bosch sensixx di90

Bosch Sensixx’x DI09 ma w sobie „skromne” 3200 W, co sprawia, że nie zdążyłam się rozmyślić przed nagrzaniem sprzętu. Na dobrą sprawę nie zdążyłam dobrze ustawić deski, ale kto by na to narzekał?
W końcu dotarłam do prasowania, gdy rozległ w domu dzwonek. Jako, że wypuściłam dziecko wraz z mężem na spacer i byłam sama, poleciałam do drzwi. Pan kurier, szybkie przejęcie paczki, kilka słów – ot tylko 10 minut i wracam do deski. Uwierzcie, żelazka nie używałam od dawna, delikatnie mówiąc oczywiście go nie wyłączyłam, bo po co. Biorę się za prasowanie, a moja ulubiona bluzka nadal cała pognieciona. Myślę sobie w duchu, ale im wysmolę recenzję, to im w buty wejdzie. Wtedy właśnie uświadomiłam sobie, że żelazko samo się wyłączyło. Było doczytać instrukcję… Okazało się, że „ten sprzęt” ma funkcję automatycznego wyłączania.

żelazko bosch sensixx di90
W końcu, gdy gdy rozpoczęłam prasować, mój nowy Bosch Sensixx’x DI90 zaczął do mnie przemawiać, w sumie po mojemu – delikatny warkot z generatora pary, przy każdym zetknięciu z materiałem. Wtedy, miałam pierwszy przebłysk, że jednak może jakoś się dogadamy.

Ciąg dalszy nastąpi wkrótce!

Dla zainteresowanych już teraz samym żelazkiem zapraszam na stronę producenta Bosch, gdzie znajdziecie wszystkie dane techniczne.

Wpis powstał we współpracy z marką Bosch, producenta żelazka – generatora pary – Sensixx’x DI90

 

 • Aga

  Wygląda ładnie i solidnie, a moje żelazko właśnie szlag trafił więc wezmę to pod lupę 😀

 • Weronika Kordzińska-Śniegota

  Fajny sprzęt! Ja prasować lubię – tylko czasu brakuje :/

  • Ja może prasowania nie kocham, nawet teraz. Jednak zmieniło swoje miejsce w znienawidzonych czynnościach domowych(teraz na 1 miejscu są przypalone i bardzo zabrudzone garnki 🙂 )

 • Basiulek

  o kurcze trafiłam na twój blog właśnie w tej chwili przez przypadek i co paczę a tu moje żelazko… też czeka na testy znaczy kilka rzeczy (czyt pieluch już nim przeprasowałam bo się jakoś dziwnie mi skróciły po praniu – po przeprasowaniu wróciły do dawnego rozmiaru jupii) ale jeszcze sporo rzeczy zostało a w tych upałach to naprawdę nie mam ochoty na prasowanie a jak jest pochmurno to też mi się nie chce bo pogoda działa jak pigułka nasenna hihi więc najpierw zacznę od przeczytania instrukcji…a potem prasowanie

 • Kiti

  Dobrze,że posiada funkcję samoistnego wyłączania, przydałoby mi się takie.

 • Paulina Kwiatkowska

  Bardzo fajna ta funkcja, że żelazko się wyłącza po określonym czasie. Czasem się gdzieś wyjdzie, zapomni i może być bam.

  • I nie trzeba się wracać by sprawdzić czy wyłączone 🙂

 • daybydaymum.blogspot.com

  A jak z wagą?

 • Hahaha schemat świetny! Też takiego używam 😉

 • Tomek

  Świetne żelazko! Czekam z niecierpliwością na kolejne wpisy! 🙂

 • Zosia

  cudne żelazko, też takie nabyłam i polecam gorąco. dość tanio można kupić na ole ole

 • Veyger

  Najbardziej pechowe żelazko świata.
  Pierwszy model po postawieniu w pionie „tracił” wodę w ciągu 2-3 minut.
  „Super”
  Pompka pracowała tak głośno, że nie można było jednocześnie oglądać
  telewizora. Ogólnie osoba prasująca wytrzymywała przy żelazku
  maksymalnie 30 minut i uciekała z bólem głowy.

  Serwis Boscha stwierdził, że w/w usterek żelazko nie posiadało. Tak więc na serwis w Polsce nie ma co liczyć.

  Drugie żelazko jakie otrzymałem po 7 miesiącach, nie gubiło wody, i pracowało ledwo słyszalnie.
  Niestety uległo samospaleniu po 20 minutach prasowania. Już nigdy nie kupię żelazka Boscha 🙂

  • Ja mam zupełnie inne odczucia, ale przez kolejne miesiące będę mu się przyglądać uważniej, dzięki!

 • edyta7171

  Najgorsze żelazko jakie kupiłam. Po kilku dniach użytkowania zepsuł się generator pary – serwis wymienił na nowe. Minęło kilka miesięcy i ten sam problem . Przy prasowaniu z aktywną funkcją pary jest za głośne.

 • Rafał Nowak

  A ja chętnie podzielę się swoją opinią na temat tego żelazka. Mam je od ponad roku. Właśnie się coś zepsuło, bo mruga to zielone światełko temperatury i biała lampka na rączce, ale nie o tym właściwie chciałem napisać.

  Najgorszą rzeczą, jaka jest w tym żelazku, to konieczność dolewania wody co 2 minuty. To żelazko wręcz pluje parą. Moja deska jest cała mokra, a podłoga jest do umycia za każdym razem, gdy prasuje. Tragedia. Skoro już trzeba wlewać do niego tak dużo wody, to mogliby chociaż dać większy pojemnik. Nie wspomnę, że otwór do nalewania wody do żelazka też jest niewygodny. Przepustowość otworu jest tak mała, że wodę trzeba wlewać powolutku, bo inaczej wola się przelewa; czasem szlag trafia. Masakra. Zdecydowanie nie polecam tego żelazka, tfu ….. generatora pary.