CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?

Każde dziecko w pewnym etapie swojego dzieciństwa przechodzi przez fazę bycia projektantem. Choć może żadne z nas nigdy tego w ten sposób nie nazwie. Może i Ty masz w domu małego projektanta i nawet o tym nie wiesz?

zostan projektantem lego friends1 horz - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?
Zostać projektantem?

Ja do dziś pamiętam swoje rysunki kreacji dla lalek, garaże dla resoraków ze sznurka i pudełek po zapałkach czy zimowe budowle ze śniegu. Podobnie bawi się teraz moja pięciolatka. Jej zabawa to tworzenie projektów. Uwielbia kulodromy, prace techniczne oraz budowle z klocków LEGO.

Jestem przekona, że i Twój maluch ma w sobie coś z projektanta. Może tworzy wieże, może projektuje kuchnie w piaskownicy albo wymyślne tory samochodowe.

Wiesz? To bardzo dobrze. Podstawą jakiegokolwiek projektu jest pomysł, a jego wykonanie to już kwestia chęci. Tak, jak w naszym dorosłym życiu. Bez kreatywności, oryginalności i wiary we własne możliwości nie zajdziemy daleko. To właśnie dzieciństwo kształtuje w nas większość tych cech. My rodzice możemy pomóc, by dziecko rozwijało się we właściwym kierunku, by było szczęśliwe i pełne pasji. Pozwól, więc dzieciom projektować, zachęcaj ich do tego by rozwijały swoje zdolności manualne i analityczne. Nie narzucaj im swojej pomocnej dłoni w każdym momencie, gdy coś się zepsuje, niech uczy się na własnych błędach – w tym przypadku zdecydowanie możemy na to pozwolić. W razie potrzeby pomóż dziecku, ale najlepiej tylko wtedy, gdy samo o to poprosi.

Projektowanie to jedna z tych rzeczy, przez którą dzieciaki uwielbiają klocki LEGO. Wielkie budowle, samochody, statki kosmiczne czy nawet całe miasta. Można zbudować, na co ma się tylko ochotę. Zaprojektować wszystko od podstaw. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i… ilość posiadanych klocków 😉

zostan projektantem lego friends1 - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?

LEGO Friends

Naszą kolekcję zaczęliśmy rozbudowywać od LEGO Duplo, którymi Nadia chętnie się bawiła. Jednak nie była to jej ulubiona zabawka. Inaczej jest z Maksem, jeśli tylko jest zestaw z samochodem – to mogę być przekonana, że bez problemu wypije nawet dwie gorące kawy!

Dla mojej córki jednak furorę zrobiło LEGO Friends. Swój pierwszy zestaw dostała zupełnie przypadkiem na czwarte urodziny. Niechętnie patrzyłam na prezent zupełnie niedopasowany do jej wieku, byłam jednak przekonana, że wykorzystamy go w przyszłości. Bardzo się myliłam. Duśka, choć z natury jest bardzo niecierpliwa złożyła go w kilka godzin, tylko z moją małą pomocą. To był strzał w dziesiątkę! Budowanie, odgrywanie ról poszczególnych dziewczynek z zestawu, stało się jedną z ulubionych zabaw, tak już zostało. I myślę, że będzie to trwało jeszcze przez kilka najbliższych lat.

 

zostan projektantem lego friends2 - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?

zostan projektantem lego friends4 - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?

zostan projektantem lego friends5 - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?

zostan projektantem lego friends8 - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?

zostan projektantem lego friends9 - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?

zostan projektantem lego friends10 - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?

zostan projektantem lego friends11 - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?

zostan projektantem lego friends12 - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?

 

Jeśli Twoje dziecko również kocha LEGO, na pewno zainteresuje Cię informacja o mega konkursie organizowanym przez tę markę.

 

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2017 02 03 054710 - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?

Międzynarodowy Mega Konkurs LEGO Friends

Grupa LEGO zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 7 do 12 lat, by naprawdę dołączyły do świata LEGO Friends, biorąc udział w konkursie „Zostań projektantem LEGO i wygraj”. To pierwsza tego typu akcja w historii LEGO.

Wystarczy zaprojektować – dowolną techniką – wymarzone, nowe miejsce na spotkania z przyjaciółmi w miasteczku Heartlake.

Główną nagrodą jest tygodniowy wyjazd wraz z rodziną do centrali Grupy LEGO do Billund w Dani i możliwość współpracy z projektantami LEGO, aby razem przekształcić zwycięzki pomysł w prawdziwy zestaw LEGO Friends.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2017 02 03 054859 - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?

Wyjątkową atrakcją będzie możliwość umieszczenia w nowym zestawie mini figurki z podobizną zwycięzcy akcji! Zgłoszenia należy przesyłać do 28 lutego poprzez stronę LEGO.pl/FriendsDesigner.

Wynik konkursu zostanie ogłoszony 17 marca, a autorski zestaw laureata już we wrześniu trafi na półki sklepowe sieci Toys’R’Us.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2017 02 03 054608 - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?
Dla uczestników konkursu z Polski, LEGO przygotowało dodatkowe nagrody! Aż 10 laureatów z naszego kraju otrzyma nagrody o łącznej wartości ponad 1300zł – będą to wszystkie nowości LEGO Friends, które pojawiły się na rynku w styczniu tego roku.

 

zostan projektantem lego friends6 - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?

Mini konkurs u Mama Bloguje

Ja również przygotowałam mały upominek dla dwóch czytelniczek bloga!

LEGO 41306 Box1 v29 1488 horz - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?Do wygrania są dwa zestawy LEGO Friends! Widoczne na zdjęciu.

Odpowiedz w poście na pytanie: Jak projektuje Twoje dziecko? Możesz dodać również zdjęcie dzieła Twojej pociechy.

Sama wybiorę 2 osoby – autorów najciekawszych komentarzy i to oni otrzymają po jednym opakowaniu klocków. Wzór wybierany jest losowo. Na zgłoszenia czekam do 10 lutego 2017r.

Wyniki:

Pudełka klocków lecą do:

Edyty i Agaty K, proszę o dane do wysyłki na adres mailowy: mama@mama-bloguje.com

 

Darmowe tła

POBIERZ DARMOWE TŁA - CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?

Jeśli chcesz otrzymać darmowe tła i dostęp do innych bonusowych materiałów, koniecznie zapisz się do matczynego newslettera!

Ps. Będzie mi miło, jeśli udostępnisz ten post dalej. Niech więcej osób dowie się o mega konkursie LEGO, bo przygotowane przez nich nagrody to nie lada gratka.

 

27 komentarzy
 1. Mój synek zdecydowanie należy do projektantów. Trudno, żeby nie był, skoro widzi, że mama ciągle coś majstruje:) Albo majstrujemy razem:) Jego marzenie to zbudować największy budynek świata we wszystkich kolorach. Na razie mamy prototyp z lego właśnie.

 2. Moja córka ma tylko figurkę lego, którą otrzymała z gazetką. Do tej pory gdy starszy brat ma ochotę to zaprasza ją do zabawy swoimi klockami.
  W tedy fantazja ją ponosi i tworzy pojazdy dla swojej małej lalki lego 🙂

  Pozdrawiamy 🙂

 3. Widok zaciekle próbującego zbudować coś dziecka jest bezcenny! Ten błysk w oczach ♡ moja córka dopiero zaczyna przygodę z projektowaniem najbardziej uwielbia oklejac swoje ubranka naklejkami doczepiac kokardki podwijac rękawki kapelusze opaski spineczki gumeczki mala modnisia zostanie projektantka ubrań ! 😀 lego friends oglądamy w TV ona jest Emma a mama Stephani, z wielką radością nauczę ją projektowania klockami lego friends. Już widzę ten zachwyt jeśli takie trafiły by do naszego domu 🙂

 4. Kulodromy, dużo o nich czytam, podobno są mega rozwijające. U nas na razie Duplo wugrywa, ale wielokrotnie Mati wspominała, że chciałaby Lego Friends. Szukam na telefonie zdjęci, który namalowała Matylda, ale Spryciula musiała usunąć. To pierwszy taki rysunek – byłam pod ogromnym wrażenien, bo nie dość, że obrazek śliczny, to i pomysłowy. Kosmos,planety i droga tam prowadząca. Dziś pytała o to, jak się buduje duże budynki,więc opowiadałam o architektach i ich pracy, a Ona do mnie:”mamo, nie zapomnij o panach budowniczy”. Zatkało mnie! Racja, bez nich noc by nie było.

 5. Moje córy jeszcze za małe na ten konkurs z projektowaniem, ale… póki co świetnie się bawimy w domu z LegoFriends 😀 Niedługo moja starsza ma urodzinki i już zamówiliśmy dla niej zamek Elsy 😀 Ale będzie składania!!! 😀 😀 😀

 6. Uwielbiamy lego, na razie jednak bawimy się Duplo, choć kilka zestawów bardziej zawansowanych kocków czeka w skrzyni na Jasia. Dziewczynki nie mma ale podsyłam kuzynce, może powalczą.

 7. My wolimy tradycyjny sposób zabawy klockami, bez instrukcji. Fajnie, że są takie konkursy, tylko w jakim poście odpowiedzieć na pytanie? W komentarzu, czy pisać post na blogu? Jeśli komentarz, to Twój system komentarzy nie ma opcji dodawania fotek 🙁

 8. Powodzenia życzę wszystkim osobom biorącym udział w konkursie 🙂 mój syn ubóstwia lego, choć niektóre zestawy były przyczynami małych złości 😀 ale ostatecznie wychodzi na plus, bo dziecko uczy się cierpliwości!!!

 9. Moja córcia jest nerwuskiem, może dlatego nie pomyślałam wcześniej by miała swoje klocki Lego. Zwykle gdy projektuje złości się, jest bardzo krytyczna wobec tego co robi. To ja ją zachęcam i mówię że doskonale jej idzie. Często rozmawiamy o tym, że nikt od razu nie jest mistrzem, a częste ćwiczenia dają piękny efekt. Dlatego idąc tym tropem, może to czas na naukę cierpliwości w układaniu klocków ? 🙂 Chętnie popłynę razem z nią w ten dziecięcy świat.

 10. Fajne te klocki. Miałam podobne jako dziecko 🙂 My dopiero raczkujemy w temacie Lego 🙂

 11. My uwielbiamy zestawy Lego! Projektujemy najpierw rysując, potem tworzymy niezapomniane dzieła z tych cudownych klocków. Mamy Duplo dla mniejszych dzieciaków, ale i wkraczamy w Lego normalnego kształtu. Należy pamiętać, że Lego to nie tylko tworzenie z pasją, lecz prawdziwa lekcja kreatywności dla dziecka oraz rodzica! A projektantami są dzieciaki oraz oczywiście rodzice służą pomocą wyjmować klocki. Instrukcji w Lego nie używamy bo znakomitą wyobraźnię mamy tylko czasem problem mamy bo klocków jest ciągle mało! Mogą tego doświadczyć rodzice prawdziwych projektantów!!!

 12. My uwielbiamy zestawy Lego! Projektujemy najpierw rysując, potem tworzymy niezapomniane dzieła z tych cudownych klocków. Mamy Duplo dla mniejszych dzieciaków, ale i wkraczamy w Lego normalnego kształtu. Należy pamiętać, że Lego to nie tylko tworzenie z pasją, lecz prawdziwa lekcja kreatywności dla dziecka oraz rodzica! A projektantami są dzieciaki oraz oczywiście rodzice służą pomocą wyjmować klocki. Instrukcji w Lego nie używamy bo znakomitą wyobraźnię mamy tylko czasem problem mamy bo klocków jest ciągle mało! Mogą tego doświadczyć rodzice prawdziwych projektantów!!!

 13. My uwielbiamy zestawy Lego! Projektujemy najpierw rysując, potem tworzymy niezapomniane dzieła z tych cudownych klocków. Mamy Duplo dla mniejszych dzieciaków, ale i wkraczamy w Lego normalnego kształtu. Należy pamiętać, że Lego to nie tylko tworzenie z pasją, lecz prawdziwa lekcja kreatywności dla dziecka oraz rodzica! A projektantami są dzieciaki oraz oczywiście rodzice służą pomocą wyjmować klocki. Instrukcji w Lego nie używamy bo znakomitą wyobraźnię mamy tylko czasem problem mamy bo klocków jest ciągle mało! Mogą tego doświadczyć rodzice prawdziwych projektantów!!! https://uploads.disquscdn.com/images/d0c98f3b66ba7578dcad6d4c850f86a9233222f662d2cf1855d31976e174cb18.jpg https://uploads.disquscdn.com/images/554abfc5a100c773762fd8b438771922b4595b0b099c947c3bafe7dab4f67d88.jpg https://uploads.disquscdn.com/images/bb38a1aa41561a4fa934c5b97ed1843b9a86d7814ab516bd92b217b948e12752.jpg

 14. Genialny zestaw :). Zawsze lubiłam lego, mam nadzieje, że mój syn podzieli to zainteresowanie 😀 przynajmniej mama się znów pobawi w architekta! Pozdrawiam! Mamatywna 🙂

 15. O tak, też z bratem uwielbialiśmy lego i swojemu Synkowi też na pewno kupię lego.
  A lego friends nie znam niestety.

 16. Moja mała artysktka projektuje zawzięcie i w skupieniu,
  sprzyja to jej rozwojowi i duchowemu wszak wyciszeniu!
  Z klocków buduje różne budowle, budynki i inne,
  a jej rączki w tej budowie są bardzo zwinne !

  Ale! Nie tylko na takim projektowaniu zna się córeczka,
  maluje na kartkach stroje, w które mogła by być ubrana jej laleczka.
  Wykleja je z materiałów, papieru, liści i innych detali,
  i nie raz z jej projektów i wy byście się uśmiali !

  To mała, radosna i kreatywna jest dziewczynka, która kocha innowacje,
  uwielbia do swego pokoju zaprojektowane i wykonane przeze mnie i nią dekoracje!
  Papierowe kule, materiałowe girlandy i jej projekty klockowe
  w pokoju wyglądają niesamowicie i są odlotowe !

  Moja Niunia projektuje w skupieniu, czasem się nie zastanawia
  bo co chwile w jej główce nowy pomysł projektu się pojawia !
  Nieraz siadam z nią i projektujemy na niby „mebelki” dla misiów i lalek bez przewy,
  robimy to z wielką radością,żartami – jednym słowem pełnią werwy !

  Moja mała projektantka z takich klocków Lego by się ucieszyła,
  bo w końcu miałaby elementy o jakich wszak marzyła !
  I jej projektowanie nabrałoby nowego znaczenia
  bo spełniłyby się jej kolorowe, bajkowe, dziecięce marzenia.

  Jako mama jestem dumna, że moja kruszynka tak dobrze sobie radzi,
  choć na brak pewnych rzeczy ani ja, ani mąż już nie poradzi.
  Wspieramy jej pomysły, może w przyszłości będzie konstruktorem,
  bo jak na razie jest projektowania różności amatorem.
  Pozdrawiam Edyta

 17. Świetny post! Masz rację każde dziecko jest projektantem. Moja mała
  Zuzia również. Ma 3 lata a juz konstruuje kolorowe wieże z klocków,
  buduje mosty i różne labirynty z kredek. Ma genialne pomysły jak każde
  dziecko, ale we mnie duma rośnie. Uwielbiam patrzeć na jej zabawy. To
  niesamowite, że dopiero co chodziła na czterech. Z chęcią wezmę udział w
  konkursie, bo juz teraz zbieram dla niej najciekawsze zabawki.