DOMOWE POTPOURRI – NATURALNE ODŚWIEŻACZE POWIETRZA – DIY

DOMOWE POTPOURRI – Naturalne odświeżacze powietrza w domu – DIY – czyli wpuść do swojego domu powiew cytrusowej świeżości.

DOMOWE POTPOURRI 2 - DOMOWE POTPOURRI - NATURALNE ODŚWIEŻACZE POWIETRZA - DIY
Prawdziwy dom. 

To miejsce, które powinno pachnieć. Domowym ciastem, miłością, rodziną albo bigosem, jakby to powiedział mój mąż. Dla mnie powinien być to zapach świeżości – prosty, czysty i przytulny. Szczególnie wiosną – kocham zapach cytrusów oraz niektórych świeżych ziół.

Mamy już połowę marca. To idealny czas by rozpocząć wiosenne porządki i wpuścić do domu powiew świeżości. Dzisiaj polecam szczególnie wypróbowanie naturalnych odświeżaczy powietrza, które możesz zrobić w kilka minut u siebie w domu. Nie jest to ani pracochłonne ani wymagające, a efekt potrafi być zdumiewający. Do tego efekt Twojej pracy może z dumą być ozdobą niejednego mieszkania.

 

POTPOURRI1 - DOMOWE POTPOURRI - NATURALNE ODŚWIEŻACZE POWIETRZA - DIY
DOMOWE POTPOURRI – NATULARNE ODŚWIEŻACZE POWIETRZA DO DOMU

 

Cytryna, wanilia i rozmaryn

Składniki:

2 pokrojone w plastry cytryny,

2-4 gałązki rozmarynu

1 łyżeczka wanilii

 

Włóż do garnka składniki, zalej nieco ponad 2 cm wodą i doprowadź do wrzenia. Gotuj około kilkanaście minut. Całość możesz przelać do ozdobnych szklaneczek. Utrzymują zapach około 2-3dni. Najwięcej zapachu wydziela się podczas gotowania, dlatego przed przyjazdem gości warto powtórzyć całą procedurę i podgrzać tą wiosenną miksturę jeszcze raz 🙂

 

Limonka i mięta

Składniki:

2 małe pokrojone w plastry limonki

kilkanaście listków mięty

 

Limonka i mięta to doskonałe połączenie. Nie tylko w moijto. Połącz składniki dodaj wodę i duś na wolnym ogniu kilkanaście minut, a uwolnisz piękny zapach, który otoczy momentalnie całe pomieszczenie. Idealne na wiosnę!

 

Kokos i limonka

Składniki:

2 małe pokrojone w kostkę (plastry) limonki

1 łyżeczka ekstraktu kokosowego

Wystarczy łyżeczka ekstraktu kokosowego i pokrojona w kostkę limonka. Schemat ten sam. Wrzucamy do rondelka i gotujemy. Choć ten zapach kojarzy mi się może i nawet bardziej z latem, to uwielbiam go. To bardzo ciekawe połączenie zapachowe. Niosące świeżość i orzeźwienie. Tobie również polecam gorąco, spróbuj, choć raz a możliwe, że uzależnisz się na stałe.

 

DOMOWE POTPOURRI 16 - DOMOWE POTPOURRI - NATURALNE ODŚWIEŻACZE POWIETRZA - DIY

DOMOWE POTPOURRI 14 - DOMOWE POTPOURRI - NATURALNE ODŚWIEŻACZE POWIETRZA - DIY

DOMOWE POTPOURRI 9 - DOMOWE POTPOURRI - NATURALNE ODŚWIEŻACZE POWIETRZA - DIY

DOMOWE POTPOURRI 8 - DOMOWE POTPOURRI - NATURALNE ODŚWIEŻACZE POWIETRZA - DIY

DOMOWE POTPOURRI 6 - DOMOWE POTPOURRI - NATURALNE ODŚWIEŻACZE POWIETRZA - DIY

DOMOWE POTPOURRI 19 - DOMOWE POTPOURRI - NATURALNE ODŚWIEŻACZE POWIETRZA - DIY

Odświeżacze powietrza zrobione z naturalnych składników są doskonałą alternatywą dla przepełnionych chemią gotowych produktów. Wystarczą najprostsze produkty, garnek i dosłownie 3 minuty wolnego czasu. Wszystko gotuje się samo i nie musisz nawet mieszać. A zapach zostaje na kilka dobrych godzin po ugotowaniu. Czynność można powtórzyć – zależnie od potrzeb.

 

  • Bardzo fajne sposoby 😉 Też bardzo lubię zapach cytryny 🙂

  • Piekne słoiczki, śliczne zdjęcia! Szkoda, ze zapach krótko się utrzymuje, ale w końcu to naturalne zapachy! ha ha, a ja tam wole to połączenie w mohito 🙂