KILKA POMYSŁÓW NA FRYZURY DLA DZIEWCZYNEK

Nadia urodziła się z bujną czupryną czarnych włosków. Postanowiliśmy wraz z mężem wbrew tradycyjnemu u nas ścięciu po roczku zapuścić jej włoski. W ten sposób, jako trzylatka, ma naprawdę długie włosy. Wygląda pięknie, choć pewnie mówiłabym tak samo gdyby włosków miała tyle, co nic.

Jednak wiem, że rozpuszczone włoski na dłuższą metę przeszkadzają jej w zabawie. Dlatego przez większość czasu ma je upięte lub związane. Nie jestem zwolenniczką Pippi, dlatego dwa kucyki raczej nie wchodzą w grę. Wolę warkocze, mini koczek lub kucyka.  Nie jestem zawodową fryzjerką. Nikt nie nauczył mnie jak czesać małą dziewczynkę, niebyła do niej dołączona instrukcja obsługi – niestety.

Inspiracji i pomysłów szukam w sieci. Krótkie tutoriale z You Tube, to moje ulubione źródło nauki. Mam kilka swoich ulubionych fryzur, którymi chętnie się z wami podzielę. Wszystko na filmikach widać krok po kroku, więc łatwo wykonać je samodzielnie w domu.
fryzury dla dziewczynek 2

KILKA POMYSŁÓW NA FRYZURY DLA DZIEWCZYNEK

Kucyk z kokardką wygląda fantastycznie.

Warkocz skręcany – sznur

Zaplataniec

Kłosek

Korona

Warkoczyk z tzw. wodospadem

4 sposoby na koczka

Tutoriali na fryzury dla dziewczynek jest mnóstwo. Wszystko zależy od naszych chęci i odrobiny zdolności manulanych. W każdym razie po kilku lub kilkunastu próbach można uzyskać naprawdę świetny efekt.

Ps. Z natury większość dzieci nie przepada za czesaniem. U nas sposobem na wysiedzenie pięciu minut jest bajka w telewizji.

 • Bożena Jędral

  Dokładnie jak moja Mela, Włoski prawie do pasa, a trzech latek jeszcze nie ma. Mi było łatwiej, zawsze miałam długie włosy i sama się czesałam, Gabi do 6lat była wdzięcznym obiektem wariacji fryzurowych, potem sie zbuntowała, Melcia nie jest tak chętna do czesania, ale może jej pzrejdzie ;).

 • Prześliczne te fryzurki 🙂 Mnie brakuje cierpliwości troszkę w czesaniu, muszę się poprawi.

 • Super te fryzury, ja nie mogę się doczekać kiedy będę mogła pleść zośce warkocze, teraz to są takie warkocze na 5 minut bo włoski krótkie. Ale z dzieciństwa pamiętam, że mama plotła mi codziennie rano dobierany, żebym miała na cały dzień fryzurę. Płakałam przy tym rzewnie bo ściskała mocno.. ;P

 • :*

 • Cudne są te fryzury. Ja też lubię np. dobierane warkocze, ale nikt nie chce mi zrobić, a sama nie potrafię. Chyba czas zacząć trenować na Martynce 😛

 • Aż się uśmiechnęłam na kokardę 🙂 Bo kokardę, lecz z kokiem miałam upiętą do ślubu 🙂 I wyglądałam zjawiskowo 😉

 • mamoholiczka.pl

  Bardzo fajne inspiracje! Ja ostatnio namiętnie trenuję na mojej Dusi kłosy i dobierane i kiedy wydaje mi się, że jest już super, to ona wraca wtedy z przedszkola w nowym, idealnym, przepięknym dobierańcu jak z okładki (zrobionym przez panią, bo mój się rozpadł oczywiście), a ja obiecuję sobie, że kolejnego dnia będzie jednak kucyk ;))

 • Bardzo fajne inspiracje! Ja ostatnio namiętnie trenuję na mojej Dusi kłosy i dobierane i kiedy wydaje mi się, że jest już super, to ona wraca wtedy z przedszkola w nowym, idealnym, przepięknym dobierańcu jak z okładki (zrobionym przez panią, bo mój się rozpadł oczywiście), a ja obiecuję sobie, że kolejnego dnia będzie jednak kucyk ;))