MOJE TRZECIE OKO – ELEKTRONICZNA NIANIA Z KAMERĄ D-LINK EYEON BABY

Odkąd Nadia pojawiła się na świecie marzyła mi się elektroniczna niania, szczególnie, gdy zobaczyłam jej działanie u znajomych. Jednak w sumie nie mięliśmy potrzeby by ją kupić. Jednopokojowe mieszkanie połączone z kuchnią, pozwala na to by zawsze kontrolować dźwięki z pomieszczenia obok. W ten sposób obyliśmy się bez niej. Jednak przy drugim dziecku będzie inaczej. Są duże szanse, że przeprowadzimy się do nowego mieszkania już z początkiem przyszłego roku. Każde z dzieci będzie miało własny pokój, my również będziemy mieć w końcu kąt tylko dla siebie. Duże mieszkanie daje dwie możliwości albo będziemy korzystać z niani, albo będziemy nosić śpiące dziecko wszędzie ze sobą – ryzykując obudzenie malucha. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że opcja pierwsza jest o stokroć wygodniejsza.

Nie od dziś wiadomo, że jestem straszną gadżeciarą. Uwielbiam wszelkie wynalazki, które mogą ułatwić mi życie. Właśnie z tego powodu, gdy do moich rąk wpadła Kamera D-Link EyeOn Baby wiedziałam, że już jej nie wypuszczę.

d-link-eyeon-baby-2

elektroniczna niania kamerka d-link 5

elektroniczna niania kamerka d-link 6

Kamera D-link EyeOn Baby

Urządzenie jest na swój sposób genialne i o lata świetlne wyprzedza zwykłe nianie elektroniczne. Mamy w nim podgląd na żywo naszego malucha. Wszystko możemy obserwować na urządzeniu mobilnym lub nawet na komputerze. Nieważne czy jesteśmy w domu, czy na drugim końcu świata. Jednak każda z nas wie, że sam obraz to czasem za mało, dlatego D-Link wyposażył swoje urządzenia w możliwość komunikacji głosowej. Kamerka ma wbudowany mikrofon, który przekazuje nam dźwięki z otoczenia włączonego sprzętu. Jednocześnie my również możemy głosem uspokajać naszego maluszka.

kamerka d-link 3 kamerka d-link 2 kamerka d-link 5

Obraz z kamery jest ostry i wyraźny. W dzień bez przeszkód możemy podglądać naszego szkraba zarówno podczas snu jak i zabawy. W nocy, mimo całkowitych ciemności, dzięki podczerwieni obraz jest również bardzo dobrej jakości.

Kamerka ma wbudowane 5 kołysanek, które mogą pomóc w uśpieniu dziecka. Możemy je uruchomić zarówno przez wciśnięcie przycisku na urządzeniu jak i zdalnie poprzez np. telefon komórkowy czy tablet.

Wśród dodatkowych funkcji mamy czujnik temperatury, który w czasie rzeczywistym informuje nas o tym czy w pomieszczeniu jest wystarczająco ciepło.

Kamerka w czasie rzeczywistym przekazuje obraz, jednocześnie wysyłając na urządzenie szereg powiadomień – przekazując dźwięk oraz reakcje czujnika ruchu. Nie sposób ich nie zauważyć.

kamerka d-link 1

Urządzenie pozwala również na zrobienie zdjęć lub nagranie filmiku w czasie rzeczywistym z obrazu kamery. Co może być dla nas ciekawą pamiątką.

Zresztą zerknijcie na poniższy filmik, on doskonale odzwierciedla możliwości tego maleństwa.

Od technicznej strony…

Instalacja kamerki jest bardzo prosta. Kreator aplikacji w naszym telefonie prowadzi nas krok po kroku za rękę. Kamerkę możemy podpiąć pod sieć Wi-Fi, z której korzystamy w domu. Dostęp do obrazu jest jednak zablokowany hasłem, tak by żadna niepowołana osoba nie podglądała naszego maleństwa.

kamerka d-link 6

kamerka d-link 12 kamerka d-link 11 kamerka d-link 8 kamerka d-link 7 kamerka d-link 4

ustawienia kamerki1

Dostęp do obrazu w obrębie domu jest zależny tylko od naszej domowej sieci. Nie potrzebujemy dostępu do internetu. Jeżeli jednak chcemy podglądać go na żywo z innej lokalizacji – przykładowo z drugiego końca Polski, możemy to zrobić przez dedykowane konto mydlink.

Menu ustawień jest bardzo rozbudowane. To właśnie tam mamy możliwość ustawienia długości kołysanki, wyboru szeregu powiadomień, rozdzielczości i jasności kamery czy głośności dźwięków.Możliwości konfiguracji jest dużo, wszystko możemy dostosować odpowiednio pod siebie.

elektroniczna niania kamerka d-link 2

Trzecie oko czyli czujny monitoring

Jeśli kiedykolwiek zostawiliście dziecko z nianią, na pewno nie raz się zainteresowaliście, czy osoba, którą wybraliście do opieki nad dzieckiem jest odpowiednia. Każdy rodzic jest przepełniony niepokojem czy opiekunka zajmuje się dzieckiem odpowiednio. Dzięki zainstalowanej kamerce w domu mamy możliwość podejrzenia pociechy. Sprawdzimy czy niania wywiązuje się odpowiednio z powierzonego jej zadania. Czy reaguje na płacz naszej pociechy a może w tym czasie sprawdza swój telefon komórkowy?

elektroniczna niania kamerka d-link 3

Jeśli stoicie przed wyborem niani elektronicznej, zdecydowanie warto zainteresować się właśnie tym sprzętem. Będzie to udany zakup na lata. Tradycyjne nianie elektroniczne służą zazwyczaj dwa – trzy lata. Później stają się zbędnym sprzętem. Kamerkę D-Link możemy wykorzystywać przez dłuższy okres czasu. Prócz standardowego przeznaczenia doskonale sprawdzi się, jako zwykły monitoring naszego domu. Idealny przy dłuższych wyjazdach lub urlopie.

Ja osobiście jestem zachwycona możliwościami kamerki. Choć jej cena nie należy do najniższych, uważam, że zdecydowanie jest jej warta. Sama będę z niej korzystać przez najbliższe kilka, jeśli nie kilkanaście lat.

d link e1433137311777 - MOJE TRZECIE OKO - ELEKTRONICZNA NIANIA Z KAMERĄ D-LINK EYEON BABY

Wpis powstał we współpracy z marką D-Link

 • Cukromania

  Wow! Super, taka niania z kamerą to naprawdę fajny pomysł. My używamy zwykłej od 5 lat z Aventu. Obecnie Franio traktuje ją jako krótkofalówkę a w nocy niania słyszy wszystkie alarmy w pompie 🙂

 • Bożena Jędral

  Świetna. Miałam tylko elektroniczna nianię, ale gdybym miała kolejne dziecko na pewno pomyślałabym o kamerce. Podczas, gdy ja spędzałam czas ze starszymi na dworze, malutka spała na piętrze, kamerka byłaby nieoceniona, mając elektroniczna nianie i tak biegałam podglądać, czy bezpiecznie śpi.

 • O, super sprawa. Najbardziej chyba na jej plus działa to, że ma opcję kołysanek, temperatury i tych innych możliwości.

 • Ale fajna! ^_^

 • Kurcze ale super wynalazek 🙂

 • Świetna sprawa!

 • Świetny gadżet. Na pewno przy drugim dziecku pomoc tego sprzętu będzie nieoceniona. 🙂

  Pozdrawiam,
  Angelika Bogusz.

 • dlaniejdlaniego21 Patrycja i J

  Super urządzenie 🙂 i bardzo przydatne 🙂

 • Fajne urządzenie, ale u nas nie sprawdzi się. Martynka skończyła niedawno roczek i już potrafi w nocy wyjść z łóżeczka (wyjęte dwa szczeble) i przyjść z jej pokoju do naszego. Właśnie przyszła…

  • Moja nie przychodziła tylko zaczynała płakać…

 • Fajna. Zaskoczył mnie taki dobry obraz 😉

 • Malagosia

  A czy kamera musi być podpięta do gniazdka cały czas i używana tylko w pomieszczeniach? Zależy mi na tym, żeby usłyszeć i zobaczyć, co robi dziecko śpiące w ogrodzie w wózku. Czy z tym modelem to możliwe czy należy szukać raczej tradycyjnej niani?

  • Kamerka musi mieć dostęp zarówno do prądu jak i do sieci domowej. Więc na podwórko chyba tradycyjna niania na baterie sprawdzi się lepiej.

   • Malagosia

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Tego się niestety obawiałam, a szkoda, bo ten baaardzo mi się ten d-link podoba.