SZABLONY DO NAUKI PISANIA – 馃嚨馃嚤 POLSKIE LITERKI – CZ.3 – DO POBRANIA

szablony karty pracy polskie literki

Polskie literki, polskie znaki  i nasze rodzime ogonki przysparzają często wielu problemów naszym najmłodszym. Kreseczki, ogonki gubią się w plątaninie innych literek znanych na całym świecie. Jednak w sumie dzięki nim polski język jest tak wyjątkowy i tak… trudny.

 

SZABLONY DO NAUKI PISANIA – POLSKIE LITERKI PISANE

Całe szczęście szablony do pisania literek stworzone są prosto, a i wypełnienie ich to dla dzieci żaden problem. Warto jednak pokazać już na poczatku dziecku, że mamy zarówno literkę „e” jak i „ę”. Dlatego własnie szablony z polskimi literkami mają swój odrębny post.

 

Wcześniejsze części znajdziesz:

Szablony do nauki pisania literek cz.1 – Karty pracy LITERKI A-F – klik

Szablony do nauki pisania literek cz.2- Karty pracy LITERKI G-L – klik

 

Poniżej oczywiście znajdziesz karty pracy z literkami „ą, ę, ć, ó, ł, ś, ń, ż, ź”. Możesz pobrać je bezpośrednio na dysk swojego komputera wciskając prawy klawisz myszy -> „Pobierz jako…” i korzystać z nich dowolnie na własny użytek.

Nie mam rownież nic przeciwko, by korzystać z nich w przedszkolach, czy szkołach – bo również niejednokrotnie dostałam takie zapytanie.

Obrazki na szablonach z literkami nawiązują do literek i celowo są czarno-białe. Dziecko może samodzielnie je pokolorować 🙂 i w ten sposób również utrwala pisownię literek, bo ma je cały czas przed oczami.

Literka ae nauka pisania - SZABLONY DO NAUKI PISANIA - 🇵🇱 POLSKIE LITERKI - CZ.3 - DO POBRANIALiterka cc nauka pisania - SZABLONY DO NAUKI PISANIA - 🇵🇱 POLSKIE LITERKI - CZ.3 - DO POBRANIALiterka ł nauka pisania - SZABLONY DO NAUKI PISANIA - 🇵🇱 POLSKIE LITERKI - CZ.3 - DO POBRANIALiterka nn nauka pisania - SZABLONY DO NAUKI PISANIA - 🇵🇱 POLSKIE LITERKI - CZ.3 - DO POBRANIALiterka oo nauka pisania - SZABLONY DO NAUKI PISANIA - 🇵🇱 POLSKIE LITERKI - CZ.3 - DO POBRANIA

Literka ss nauka pisania - SZABLONY DO NAUKI PISANIA - 🇵🇱 POLSKIE LITERKI - CZ.3 - DO POBRANIALiterka zz nauka pisania - SZABLONY DO NAUKI PISANIA - 🇵🇱 POLSKIE LITERKI - CZ.3 - DO POBRANIALiterka zzz nauka pisania - SZABLONY DO NAUKI PISANIA - 🇵🇱 POLSKIE LITERKI - CZ.3 - DO POBRANIA

Ołówek do nauki pisania to podstawa!

Pamiętaj również, aby maluch podczas nauki pisania korzystał z ołówka, najlepiej z grubszym rysikiem, u nas bardzo dobrze sprawdzia się poniższy Bic – Ołówek do nauki pisania. Jednak nie trzeba się kierować marką. Po prostu powinien być on grubszy, by dziecko łatwiej było zachować jego odpowiedni chwyt. Dzieci używają również ołówków na początku swojej edukacji w przedszkolu i w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

dlugopis olowek bic do nauki pisania trojkatny 2032164 - SZABLONY DO NAUKI PISANIA - 🇵🇱 POLSKIE LITERKI - CZ.3 - DO POBRANIA

 

nauka pisania literek dla dzieci cz1 - SZABLONY DO NAUKI PISANIA - 🇵🇱 POLSKIE LITERKI - CZ.3 - DO POBRANIA

Szablony z literkami A-F – Znajdziesz tutaj

karty do nauki literek - SZABLONY DO NAUKI PISANIA - 🇵🇱 POLSKIE LITERKI - CZ.3 - DO POBRANIA

Szablony z literkami G-L znajdziesz tutaj

szablony karty pracy polskie literki

Szablony polskich literek znajdziesz TUTAJ – KLIK

szablony do nauki literek - SZABLONY DO NAUKI PISANIA - 🇵🇱 POLSKIE LITERKI - CZ.3 - DO POBRANIASzablony z literkami M-Z Znajdziesz tutaj – KLIK

 

Ps. Jeśli zapiszesz się na newsletter będziesz miała możliwość pobrania wszystkich literek jednym kliknięciem. TO właśnie subskrybenci mają dostęp do wszystkich specjalnych bonusów oraz dodatkowych materiałów.

  • Ach te polskie literki sprawiaj膮 sporo k艂opot贸w 馃檪 C贸rka d艂ugo uczy艂a si臋 rozr贸偶niania np „艢” od „si” 馃檪

  • fajne, musze wydrukowa膰 馃檪

  • Musze wydrukowac bo u nas non stop teraz piszemy

  • mw

    nie dzia艂aj膮 literki M-Z