POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA – MORPHUN – KONKURS

Moja córeczka – Nadia ma już prawie 5 lat, w ciągu tego czasu przez moje ręce przewinęło się kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt, różnych modeli klocków. Jedne podobały nam się bardziej, inne mniej. Niektóre do dziś dzień są używane, a inne po kilku miesiącach leżenia w szafie znalazły nowych właścicieli. Jedno jest pewne – uwielbiamy klocki, zarówno ja, jak i moje dzieciaki, dlatego chętnie poznajemy nowe produkty i je testujemy.

 

morphun klocki 2 - POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA - MORPHUN - KONKURS

 

Kilka ostatnich dni cały wolny czas spędzamy na zabawie klockami Morphun (mamy zestaw Morphun Xtra 400 elementów oraz zestaw Wordphun z literkami i obrazkami). Wcześniej ta marka nie była mi zupełnie znana. Teraz natomiast myślę o kupnie kolejnych zestawów dla maluchów z rodziny, jako prezent na Zajączka.

Dlaczego? Osobiście stałam się wielką fanką klocków Morphun. Wiem, że znalazły one już bardzo dużo zwolenników i są w wyposażeniu niejednego przedszkola. Zresztą nie ma się co dziwić. Można z nich zbudować chyba wszystko.

 

morphun klocki 3 - POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA - MORPHUN - KONKURS

10 powodów, dla których warto zainteresować się klockami Morphun, nie tylko, jako prezent na Zajączka

 

morphun klocki 9 - POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA - MORPHUN - KONKURS
1. ROZWIJAJĄ KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIĘ

Klocki Morphun pozwalają na budowę ogromnej ilości modeli. Dzieci mogą zaprojektować wszystko o czym marzą i to w sposób, jaki im się podoba. Mogą zbudować miasto lub zoo, zamek lub jaskinię, zwierzątko czy też samochód. Budowle mogą być przestrzenne i wyglądać bardzo realistycznie. Jedyne ograniczenia to ilość posiadanych klocków, ale nawet podstawowe zestawy zawierają ich naprawdę dużo.

 

 

morphun wordphun 1 - POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA - MORPHUN - KONKURS

2. ROZWIJAJĄ UMIEJĘTNOŚCI JĘZYKOWE

Klocki rozwijają umiejętności językowe. Dzięki pomocy klocków Morphun można budować słownictwo dla języka opisowego (kolory, rozmiary, kształty), języka porównawczego (większy, mniejszy), języka społecznego (zadawanie pytań, korzystanie z manier) oraz określonego języka tematycznego podczas np. nauki o częściach miasta, zamku, zoo czy samochodu.  Dodatkowo seria Wordphun rozbudowuje standardowe klocki o literki, idealne do nauki pisania oraz czytania.

 

morphun klocki 18 - POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA - MORPHUN - KONKURS

3. PASUJĄ DO RÓŻNYCH ETAPÓW ROZWOJU

Klocki Morphun rosną razem z dzieckiem. Skierowane są do dzieci od 3 roku życia. Wraz z wiekiem pociechy mogą budować coraz to bardziej skomplikowane budowle. Same klocki podzielone są na kategorie wiekowe – Junior Starter, Junior, Advanced. Maluszki będą budować proste figury, a starszaki spokojnie mogą pozwolić sobie na budowle przestrzenne. Niezależnie od wieku każdemu pomocne będą załączone instrukcje, które są dostępne zarówno w postaci całych książeczek A3 jak i pojedyńczych kart.

 

morphun klocki 24 - POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA - MORPHUN - KONKURS
4. POZWALAJĄ BAWIĆ SIĘ SAMODZIELNIE ALBO W GRUPIE

W układaniu klocków nie ma ograniczeń co do ilości osób. Córeczka bardzo dobrze bawi się sama, jak i z innymi dziećmi. W zestawach klocków jest sporo, więc nie ma problemu z ich zbyt małą ilością. Powiem szczerze, że nawet 1,5 roczny Maks jej nie przeszkadza w zabawie, bo jest za mały by je rozczepić i popsuć siostrze budowlę.

 

pol pl Klocki edukacyjne Morphun Duzy zestaw matematyczny 350 el 147 2 - POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA - MORPHUN - KONKURS5. ROZWIJAJĄ ZDOLNOŚCI MATEMATYCZNE

Budowa i eksperymenty z poszczególnymi klockami pomagają dzieciom naturalnie nauczyć się i zrozumieć pojęcia matematyczne, takie jak: wyższe, szersze, krótsze, dłuższe, mniejsze i większe. Dodatkowo uczą rozróżniania kształtów – trójkąt, kwadrat i koło to podstawowe klocki z serii Morphun. Zależnie od sposobu zabawy dzieci mogą nauczyć się liczenia, pomiarów czy geometrii – jest to typowa nauka przez zabawę. Można kupić również zestaw Mathsphun posiadający w zestawie klocki z cyferkami, które skłaniają do matematycznych zadań i nauki liczenia. Oczywiście można je łączyć ze standardowymi klockami.

 

morphun klocki 20 - POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA - MORPHUN - KONKURS

6. ROZWIJAJĄ UMIEJĘTNOŚCI FIZYCZNE

Zabawa klockami pomoże rozwinąć zarówno umiejętności motoryczne, jak i koordynację ręka – oko. Samo łączenie klocków nie jest standardowe, więc dziecko musi się zastanowić, jak zbudować coś ciekawego. Początki były nieco kłopotliwe, jednak po 5 minutach Nadia radziła sobie bez problemu.

 

morphun klocki 12 - POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA - MORPHUN - KONKURS

7. BUDUJĄ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI

Po prostu patrząc na twarz dziecka, któremu udało się zbudować zwierzątko, domek czy cokolwiek innego, można zobaczyć tą swoistą dla maluchów dumę i samozadowolenie. Poprzez dalsze zachęcanie i uznanie ze strony rodziców, budują poczucie własnej wartości.

 

morphun klocki 15 - POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA - MORPHUN - KONKURS

8. ZWIĘKSZAJĄ UMIEJĘTNOŚCI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW

Czegoś brakuje? Budowla nie może się utrzymać? Wieża się przewraca? Most jest za krótki? Budowanie klocków umożliwia dzieciom rozwiązywanie problemów metodą prób i błędów. Maluchy od razu otrzymują informacje zwrotną czy ich rozwiązanie było dobre, a może trzeba je poprawić.

 

morphun klocki 22 - POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA - MORPHUN - KONKURS

9. ROZWIJAJĄ UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE

Dzielenie się i współpraca w małych grupach to trudna umiejętność – szczególnie dla małych dzieci. Budowanie z klocków razem z innymi pozwala na rozwój współdziałania między maluchami. Osobiście bardzo lubię patrzeć na bawiące się razem dzieci, to jak wspólnie odgrywają role, budują, rywalizują i współdziałają.

 

morphun klocki 21 - POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA - MORPHUN - KONKURS

10. ZACHĘCAJĄ DO OSIĄGANIA WYZNACZONYCH CELÓW

Dzieci lubią wyzwania, można je zachęcić do tego używając klocków hasłami: „Zbuduj większą wieżę od siebie”, „Zbuduj kotka wedle instrukcji”. Dążenie do celu i wykorzystanie umiejętności rozwiązywania problemów, by do niego dotrzeć pozwala na zabawę przez długi czas!

 

morphun klocki 23 - POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA - MORPHUN - KONKURS

Dodatkowo klocki spakowane są do poręcznego pudełka. Zawierają instrukcję, która pozwala na budowę krok po kroku, co szczególnie na początku jest bardzo pomocne. Same instrukcje są dostępne zarówno w postaci całej książeczki A3 jak i pojedyńczych kart. Bardzo łatwo się łączą, mają standardowy rozmiar pinów, więc można je połączyć również z innymi markami klocków.

 

Jeśli Cię jeszcze nie przekonałam koniecznie obejrzyj powyższy film! Jestem przekonana, że pokochasz te klocki tak samo mocno, jak ja.

 

morphun wordphun 2 - POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA - MORPHUN - KONKURS

KONKURS

Weź udział w tym konkursie, a jeśli wygrasz gwarantuję Ci wypicie wielu ciepłych kaw 😉

Nie chcę być zachłanna, dlatego podzielę się z jedną osobą tą kreatywną zabawką. To będzie prezent na Zajączka ode mnie i sponsora nagrody – firmy Ollineck właściciela sklepu klocki.edu.pl.

 

morphun klocki 25 - POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA - MORPHUN - KONKURS

 

Co zrobić, by zestaw z zupełnie nowej kolekcji Gearphun trafił właśnie do Ciebie?

 

1.Zerknij w ofertę sklepu – klocki.edu.pl i napisz w komentarzu na blogu lub facebooku, które z klocków szczególnie przypadły Ci do gustu i dlaczego.

2. Będzie mi miło, jeśli udostępnisz informacje o konkursie w mediach społecznościowych.

3. Jestem pewna, że chciałabyś wiedzieć o kolejnych konkursach i ciekawych postach – dlatego warto polubić nasze profile na facebooku, gdzie udostępniamy same najciekawsze treści.

 

Konkurs będzie trwał do 7 kwietnia.

Wybierzemy wraz ze sponsorem najciekawszą odpowiedź i jej autor otrzyma nagrodę w postaci zestawu klocków Gearphun ( zawierający dodatkowo zębatki i nowe instrukcje!)

Postaramy się, by nagroda dotarła, jako prezent na Zajączka 😉

Wyniki pojawią się w tym poście, poinformuję o nich również na facebooku oraz w newsletterze. 🙂 Jeśli więc nie jesteś subskrybentem, koniecznie się zapisz.

WYNIKI

Wszystkim uczestnikom wraz ze sponsorem dziękujemy za udział w konkursie.

Nagroda jest jednak tylko jedna i wędruje do…

Dziękuje firmie Ollineck za możliwość poznania klocków Morphun.

 

 • blogujemy testujemy

  klocki są bardzo inspirujące,bardzo fajne na prezent

 • Pingback: mama bloguje reviews - Morphun Toys()

 • Renata Chrpyt

  A mnie zaintrygowały klocki https://klocki.edu.pl/product-pol-59-Klocki-edukacyjne-Little-Architect-Litery-i-Cyfry-630-el.html . Mam 3-latka, który jest na etapie nauki cyferek i literek. Myślę, że byłaby to dla niego zarówna świetna zabawa jak i nauka. Takie klocki to jedna z zabawek na dłuższy czas, które rosną razem z dzieckiem. Nie wiedziałam o ich istnieniu ale skuszę się na ich zakup 🙂

 • Katarzyna Bednarczyk

  Rozum podpowiada cyferki i literki ale.serce patrzy i uśmiecha sie w kierunku zestawu starter pojazdy, dla mojego mlodego.fana.motoryzacji (a wale.zasadzie.dwoch, bo mniejszy tez juz dziala z klockami). Sa świetne!

 • karla

  My wybieramy zestaw z pojazdami. Dla małego fana wielkiej motoryzacji:) aby rozwijać jego pasję, ćwiczyć przestrzenne myślenie i kreatywność:)

 • Dagmara Kabot

  Nie kupujemy z mężem zabawek bez zastanowienia,zawsze analizujemy jaka będzie wartość dodana przedmiotu,czyli czy dzięki niemu synek będzie mógł rozwijać jakieś umiejętności oraz czy będzie można bawić się z nim wspólnie 🙂 Wasze klocki są cudowne! Obejrzałam całą ofertę i jestem w nich zakochana! Już oczami wyobraźni widzę naszą trójkę na dywanie (gdzie zresztą toczy się teraz nasze życie 🙂 ) gdy wspólnie spędzamy czas i uczymy się przez zabawę 🙂 nie potrafię wybrać modelu idealnego,z każdego byśmy się ucieszyli 🙂 dziękuję mama-bloguje za możliwość poznania tych klocków!

 • Paulina Szwed

  Najciekawsze teraz wydają mi się literki i cyferki, córcia niedługo skończy 4latka i chciałabym uczyć się z nią poprzez zabawę słów. Bardzo ciekawy pomysł jak poprzez zabawę dziecko chciało się nauczyć czegokolwiek ☺️

 • Magdalena Skibicka

  Bardzo przypadł mi do gustu super zestaw klocków konstrukcyjnych – Morphun Xtra 500 el.Odrazu uwagę przykuwa instrukcja dodana do klocków.Jestem na prawdę pod wrażeniem.Jest prosta,kolorowa.Dzieci nie powinny mieć żadnego problemu z jej zrozumieniem . Mój syn uwielbia klocki.Codziennie po szkole wygrzebuje karton z klockami i tworzy wspaniałe miasta, pojazdy … i właśnie tu na tym etapie na którym się znajduje (Jest zafascynowany klockami pewnej znanej na całym świecie firmy ) chciałabym pokazać mu coś nowego . Że klocki to nie tylko zestaw z ludzikami dla których budujemy miasta, pojazdy czy tez wojownicy którzy jeżdżą na kosmicznych pojazdach … Ułoży, postawi na półkę i tak stoi … czasami trudno z takiego zestawu stworzyć coś nowego. A klocki opisane w Twoim blogu są właśnie tym czego szukam od dawna dla mojego syna. To coś więcej niż ułożona konstrukcja na podstawie instrukcji.To morze wyobraźni,które pozwala dziecku stworzyć wspaniałe dzieła sztuki ☺Tu nie ma czasu na nudę.Jedynym ograniczeniem jest jedynie fantazja.Złamanie stereotypu że klocki w obecnych czasach to tylko te od których załamują się półki w sklepie (nazwę napewno każdy zna ) dzięki klockom opisanym na blogu jest jak najbardziej możliwe. Ja osobiście jestem zaskoczona, bo bez tego wpisu nie wiedziałabym o ich istnieniu. Napawa mnie wizja gdy nie słyszę od mojego synka słów – mamo!nudzi mi się. .. przy tych klockach nie ma czasu na nudę. To zabawa dla dzieci, mamy, taty, dziadków, cioć i wujków.Dla każdego.A jak jeszcze dzięki nim mam okazję wypić ciepłą kawę to dłużej nie trzeba mnie przekonywać że te klocki są najlepsze na świecie.

 • Aleksandra Kobelska

  Jako nauczycielka wychowania przedszkolnego znam doskonale te klocki i przyznam, że wraz z dzieciakami mnóstwo czasu spedzaliśmy tworząc konstrukcje. Wiem też, że posiadanie instrukcji jest niezbędne dla rozbudzenia wyobraźni i pokazania możliwości tych klocków. Dlatego właśnie ja wybrałabym zestsw „Mega Zestaw klocków konstrukcyjnych Morphun Starter 1200 el. + Instrukcje 60 str. A4”.

 • Nie znam tych klocków, ale patrząc na Twoje zdjęcia wiem, ze córce by się spodobały 🙂

 • Izabela Kalinowska Skierkowska

  Najbardziej do gustu przypadł mi Super Zestaw klocków konstrukcyjnych Morphun Advanced Xtra 500+100 el.
  Mam 5-letniego Syna, który uwielbia we wszystkim naśladować swojego tatę. Mąż z zawodu jest inżynierem-konstruktorem więc zajmuje się tworzeniem nowych rzeczy, konstrukcji i urządzeń. nasz Filipek, podobnie jak tata, kocha budować, rozwijać wyobraźnie przestrzenna i mnóstwo czasu spędza właśnie na budowaniu z klocków.

 • pierwszy raz je widzę są genialne !

 • Fajne te klocki, może kupię je przy jakiejś okazji. Na zająca nie robimy dużych prezentów. Symboliczne drobiazgi jedynie

 • wow, jestem pod ogromnym wrażeniem tych klocków, moja córka byłaby zachwycona.

 • Ela

  Tych klocków nie znamy, ale wyglądają bardzo obiecująco ☺

 • Agnieszka Osińska-Szpur

  Dziękuję za ten wpis. Chociaż pracuję w szkole i od niedawna jestem mamą, o klockach dowiedziałam się dopiero z tego postu i…jestem nimi zachwycona! Fairy Garden, dinozaury i literki – moi faworyci 🙂 Pozdrawiam. @trendymamasite.wordpress.com

 • Agnieszka Winciorek

  Zdecydowanie najbardziej podobają mi się klocki Klocki konstrukcyjne Little Architect – ArchiMates. Dziecko poznaje budowę ludzkiego ciała, a dodatkowo gdy tworzy postać może bawić się w przeróżne zabawy typu dom, kawiarnia, sklep. Uwielbiam takie zabawki wielofunkcyjne.

 • Bogumiła Gebler

  Klocki konstrukcyjne Little Architect – Build a Picture 900 elementów – to sam da Vinci chciałby dostać! A że umysły małych geniuszy trzeba rozwijać, a paluszki motywować do pracy, ten zestaw jest idealny. Pracuję w przedszkolach i Obserwuję dzieciaki – im ciekawszy i różnorodny zestaw klocków, tym lepiej. A tutaj to jeszcze obrazek można stworzyć i nie trzeba tyle Paniom tłumaczyć, co ja znowu zbudowałem. . 😎

 • Ania Witczak

  Nam się najbardziej spodobał zestaw Zestaw klockow konstrukcyjnych Morphun Advanced Xtra 500 + 100 elementów. Pisząc „nam” mam na myśli siebie, męża i córkę 😉 myślę, że wszyscy mielibyśmy co robić przez długie godziny przy takim zestawie. Tym bardziej, że mąż jest nieuleczalnie zafascynowany klockami wszelkiego rodzaju, a ja cierpię na puzzlowe uzależnienie. Córka zaś zaczyna powoli przejawiać cechy obojga rodziców 😉 i jak tu się razem nie bawić?

 • Super dzieciaczki

  Ciekawe klocki, takie inne 🙂

 • Wyglądają super i są takie oryginalne.

 • Młoda mama

  Przegladam przegladam i wszystkie sa takie świetne ze ciężko wybrac jedne.. Ze tez takich jeszcze do tej pory nie spotkalam nie bylo by problemu z wyborem prezentów np pod choinkę.. Wkoncu zdecydowanie wybór padł na zachwycajace i wielozadaniowe Klocki magnetyczne Magfun Magnetic.. Wyróżnia je fakt ze mozna je składać w różnoraki sposób przez co napewno sie szybko nie znudza a dodatkowo pobudzają wyobraźnię i stymulują kreatywność.. A poza tym dzięki magnesom łatwo i szybko mozna je sprzatnac i utrzymywać na jednym miejscu..

 • Wiesia

  Mnie urzekły klocki „Wyjątkowe zwierzaki- Klocki Obludarium”. Przede wszystkim dlatego, że są to klocki edukacyjne. Mam dzieci w wieku przedszkolnym, które do przedszkola nie chodzą. Jestem mamą na pełny etat i to ja uczę je tego wszystkiego co powinny umieć dzieci w ich wieku. Uwielbiam różnego rodzaju pomoce, które poprzez zabawę wprowadzają nowe umiejętności i wiadomości. Gdy zobaczyłam te klocki od razu mi się spodobały. Dziewczynki lubią układanie, budowanie oraz prace manualne. Wiem, że tworzenie zwierzątek czy innych stworków wciągnęłoby je do zabawy. Codziennie dziewczynki mogłyby tworzyć wesołe zoo. I w przeciwieństwie do gotowych figurek, z klocków mogłyby przygotowywać co dzień inne zwierzątka. Przy okazji mogłabym je wiele nauczyć. Ostatnio zaczęłam uczyć je języka angielskiego. Pojedyncze słówka łapią bardzo szybko. A z tymi klockami nauka kolorów i części ciała byłaby idealnym pomysłem. Myślę, że mając takie klocki w domu nie tylko wiele nauczyłabym swoje dzieci, ale przede wszystkim miałabym chwilę na gorącą kawę i ciasteczko 🙂

 • aagnieszkaa1

  Drodzy Państwo czy wy wiecie,
  jakie są najwspanialsze klocki na tym świecie?
  Ja na zestaw klocków konstrukcyjnych Morphun Super Smiley Junior 500+100el głosuję,
  bo wiem, że z tymi klockami moje dziecko magię zabawy poczuję.
  Te klocuszki w pięknym pudełku się znajdują,
  które w aranżację każdego pokoju dziecięcego się wkomponują.
  Poza tym kreatywność u dziecka wyzwalają
  i pozytywne atesty bezpieczeństwa mają.
  Aż 600 elementów ten zestaw ma,
  dzięki czemu niesamowite budowle zbudować się da.
  To może autko stworzymy,
  albo nie słonika i małpką w mig zrobimy.
  Tutaj się nudzić nie będziemy
  i razem do tych klocków całą rodziną zasiądziemy.
  Ja również w przedszkolu pracuje,
  i już wyobrażam sobie jak moja grupa „Tygrysków” przy tym magicznym pudełku klockowym zasiaduje.
  Lecz i mój synek wielce by się uradował,
  gdyby z takimi klockami „urzędował”.
  A co jeszcze w tych klockach nam się spodobało?
  A to, że tak intensywne kolory mają.
  A rączce przedszkolaka się zmieszczą,
  a czas zabawy na pewno rozpieszczą.
  Dzięki tym klockom do świata matematyki się przeniesiemy,
  a także ćwiczyć nazwy kolorów będziemy.
  Sprawność manualną również wzmocnimy
  i nasze więzi rodzinne spędzając czas razem wzmocnimy.
  Więc z niecierpliwością na wyniki konkursu czekamy,
  a teraz ogromny głos na Morphun Super Smiley Junior 500+100el oddamy!

  Agnieszka Szczygieł
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100000613528552

 • Kawaler 123

  Zdecydowanie „Super Zestaw klocków konstrukcyjnych Morphun Xtra 500 elementów” 😉 Już wyjaśniam dlaczego…
  Moi dwaj synowie są bardzo kreatywni, a takie klocki dla ich wybujałej wyobraźni to prawdziwa pożywka, bowiem zarówno 3-letni Kacperek jak i niespełna 5-letni Jaś uwielbiają tworzyć przeróżne, nawet bardzo skomplikowane konstrukcje począwszy od wielkich garaży, autostrad po roboty i statki kosmiczne skończywszy, a przy tym z wielką starannością dbają o nawet najdrobniejsze szczegóły swoich budowli. Niestety używając zwykłych klocków w żaden sposób nie są w stanie zaspokoić wszystkich swoich fantazji. Jako zapaleni konstruktorzy byliby wielce zadowoleni z różnokolorowych elementów Morphun zawartych w plastikowym pudełeczku. Te klocki pozwoliłyby nam godzinami spędzać czas na wspólnej zabawie, która nie tylko uczyć będzie moich chłopców dokładności, kreatywnego myślenia, ale także dążenia do zamierzonego celu. Klocki konstrukcyjne są najbardziej lubianą przez dzieci zabawką, która przechodzi z pokolenia na pokolenie. Wiem, że klocki dostępne w ofercie sklepu klocki.edu.pl pozytywnie rozwijają wyobraźnię dzieci, poprawiają zdolności manualne, uczą zarówno koncentracji jak i estetyki, a także wielu innych rzeczy przydatnych w dorosłym życiu. Zabawę super zestawem klocków konstrukcyjnych Morphun Xtra ogranicza tylko wyobraźnia dzieci, a ta, która znajduje się w główkach moich synków jest niczym nie poskromiona 🙂 Dodatkowo klocuszki te zapakowane są w wytrzymałe pudełeczko z zamknięciem co ułatwiłoby przechowywanie klocków w pokoju chłopców, jak również ułatwiłoby ich przenoszenie, np. gdy będą chcieli pobawić się w salonie. A to oznacza, że będą się mogli nimi cieszyć przez długie, długie lata:))

 • Wyglądają super. Jan to klockomaniak, ale póki co nie znalazły się jeszcze takie, które pobiłyby Duplo.

 • Aneta Machulak

  Pawełek wybrał by klocki z pojazdami i nie tylko uwielbia klock

 • Edyta Chmura

  Na początek przygody z tymi klockami bardzo podoba mi się: Super Zestaw klocków konstrukcyjnych Morphun Starter 600el.+ Instrukcje 60str. A4 🙂
  Po pierwsze, można z nich stworzyć niesamowite wzory i budowle! Starszy synek jest w tym naprawdę dobry. Nawet gdy otrzymał klocki, które trzeba łączyć według instrukcji, robi to po swojemu, wymyślając fantastyczne latające maszyny lub super-szybkie samochody. Wadą wspomnianych klocków jest to, że mają dużo drobnych elementów i muszę uważać, aby nie trafiły w łapki młodszego ponadrocznego synka. W zestawie Morphun mógłby pobuszować i junior 🙂
  Druga sprawa – te klocki wydają mi się trwałe i solidne. Takie zwykłe, jakie mamy w domu, stale się psują, łamią, brzegi stają się okropnie ostre, więc przy takich dwóch szalejących rozrabiakach, muszę stale wyrzucać kolejne połamane elementy i już niewiele nam zostało 😉
  Argument nr 3 😉 Klocków jest cudownie dużo :] Dzieciaki mają to do siebie, że zabawka zaczyna ich szczególnie interesować, gdy zaczyna bawić się nią ktoś inny. Konflikt narasta, bo „to moje!”, „ja byłem pierwszy!”, co kończy się płaczem któregoś z maluchów i nadszarpniętymi maminymi nerwami 😉 Takim wielkim zestawem łatwiej się podzielić i wymyślać wspólne zabawy. Między moimi synkami jest 3,5 roku różnicy i coraz lepiej idzie im wyszukiwanie zajęć, które mogą robić razem 🙂 Klocki byłyby kolejnym krokiem naprzód w tej materii 🙂
  Klocki mają praktyczne i estetycznie wyglądające pudełko, więc można je szybko posprzątać, aby nie zaliczyć nocą bolesnego nadepnięcia 😉
  Oczywiście bardzo pobudzają wyobraźnie, bo myślę, że w instrukcji pokazane są tylko przykładowe konstrukcje, które można z nich stworzyć. Kto wymyśli coś innego, otrzyma ode mnie nagrodę…i buziaka ;D

  No i mocno egoistyczny powód – niech się skarby zabawią, zanurzą w głębinach fantazji, biegają z zbudowanymi pieskami czy samolotami, a ja będę miała chwilę spokoju (niekoniecznie ciszy, ale choć przez chwilę nie będzie tego ciągłego „Mamaaa…to, Mama tamto, daj, przynieś, podrap mnie po pleckach” ;D
  Ogromnie mi się podobają te klocki! Uwielbiam kreatywne zabawki. Starszaka odciągną od komputera, młodszego od mojej nogi…;]
  Poprosimy 🙂

 • Paulina Wiśniewska

  Trudne to zadanie, taki wybór klocków. No bo, które najbardziej zachwycą dzieci? Pomyślałam, że to je trzeba zapytać. Wybrały Klocki Konstrukcyjne Zemi 460 el. Dlaczego? A to ci dopiero heca, ja nigdy bym tak nie pomyślała!
  – Te klocki to dziury. No mama, same dziury! Wyobraź sobie jak fajnie jest budować coś z dziur.
  – O, trochę niebieskich i białych dziur i już jest słoń. Ja bym budował pszczoły, by zapylały truskawki w ogródku. Mniam… Bo taka dziurawa pszczoła dobrze lata.
  – I nie krzyczałabyś na nas, że bawimy się dziurkami, bo jak dłubię w nosie to krzyczysz, że nie można.
  – A ja dziurkę założę na palec i będzie teatr – odezwało się najmłodsze, podekscytowane pierwszą wizytą w teatrze kukiełkowym.
  No właśnie, kto by pomyślał!? Taka dziura, czyli niby nic, a jednak można z tego zbudować coś.

 • emka

  Zdecydowanie najbardziej spodobały mi się klocki Obludarium – wydają mi się najbardziej pomysłowe i z pewnością wywołałyby szczery uśmiech na twarzy mojego dziecka. Klocki te swoim wyglądem nie przypominają ‚typowych’ klocków, są niezwykle pomysłowe i na pewno wzbudziłyby ciekawość mojego dziecka i rozwijałyby jego kreatywność, wyobraźnię i pasję tworzenia ‚czegoś nowego’, a przy tym dostarczyłyby mu mnóstwa dobrej zabawy. Poza tym klocki Obludarium najbardziej spodobały mi się, ponieważ nigdy wcześniej takich nie widziałam.

 • Urszula Dąbrowska

  Najbardziej przypadł mi do gustu zestaw klocków o nazwie „Morphun super set smiley starter rainbow”, z których można zbudować i pojazdy i zwierzątka zarówno na płasko, jak i w 3d. Mam synka, który jest obecnie na
  etapie uczenia się dopasowywania klocków ze sobą, a te można łączyć ze sobą niczym puzzle, więc to na pewno zwróci jego uwagę i zachęci do podejmowania prób ich łączenia albo rozbierania figur na części. Mój mały miłośnik autek ucieszy się też z możliwości zbudowania własnoręcznie albo z moją pomocą autka.
  Natomiast piękne, żywe kolory pomogą w nauce kolorów.

 • Karolina Obrzut

  Jako specjalistka ds. rozwoju własnych dzieci (w każdym razie lubię tak o sobie myśleć 🙂 ) staram się podsuwać moim córkom mądre, estetycznie wykonane i rozwijające zabawki, które poruszą ich wyobraźnię i zachęcą do tworzenia własnych małych światów. Jedną z ich ulubionych zabawek są klocki. Mamy kilka pudełek, które z regularnością szwajcarskiego zegarka na zmianę okupują dywan w dziecięcym pokoju: wśród nich są zarówno drewniane jak i plastikowe. Dziewczynki (cztero- i sześciolatka) potrafią bawić się nimi naprawdę długo, budując zagrody dla zwierząt, wznosząc mury obronne albo zostawiając klockowe ślady w ciemnym lesie (wyobraźni, rzecz jasna), tak że ja nie dość, że mogę wypić ciepłą kawę, to jeszcze zdążę obrać włoszczyznę i nastawić zupę, a czasem nawet przerzucić parę stron własnej książki! Z zainteresowaniem przeczytałam Twój post, bo jako rzeczona specjalistka czuję się zobowiązana do nieustannego podnoszenia kwalifikacji zawodowych, czyli… yyy tropienia nowości i poszerzania zabawkowych horyzontów.
  Dokładnie przyjrzałam się ofercie sklepu klocki.edu.pl i z pełnym przekonaniem wybieram Morphun GearPhun!
  Ten zestaw byłby idealnie dopasowany do wieku, możliwości manipulacyjnych, zainteresowań i wyobraźni przestrzennej moich córek.
  Klocki GearPhun mają bardzo ciekawy sposób łączenia elementów, kto by pomyślał, że żłobione kołeczki pozwolą doczepiać elementy z kilku stron klocków? Bardzo podobają mi się koła zębate i korby – jestem pewna, że świetnie wprawiają w ruch nie tylko wyobraźnię!
  Moje córki (które naoglądały się filmów z Barbie) dobrze wiedzą, że mogą być, kim chcą, więc dlaczego nie miałyby sprawdzić się w roli konstruktorek ruchomych maszyn z zestawemMorphun GearPhun? Te klocki to przecież czysta magia, tfu! inżynieria!

  • Gratuluję. Proszę o szybką wysyłkę danych teleadresowych, byśmy zdążyli w prezencie na Zajączka!

 • Danuta Skirzyńska

  Wielkie pudło klocków konstrukcyjnych Morphun Advanced 500 (https://klocki.edu.pl/product-pol-8-Klocki-konstrukcyjne-Morphun-Advanced-500-el.html) waży tyle co 2 kg cukru, ale nie zawiera ani jednej kalorii. Pełne jest za to witamin, których na próżno szukać w innych produktach: F(antazja), M(otoryka), P(róby), R(ozwój), W(yobraźnia) i wreszcie ta najważniejsza – Z(abawa).
  500 elementów w różnych kształtach i kolorach, oryginalny system łączenia klocków i aż 12 stron inspiracji, w których zakocha się każde dziecko (zwierzęta, pojazdy, postacie) to… po prostu musi się udać! Chciałabym poznać te klocki i mieć jedno pudełko w zanadrzu na wypadek weekendowego najazdu wnuczek. Myślę, że bawiłyby się nim lepiej niż dotychczasowym „kryzysowym zestawem zabawowym u babci”, czyli misą pełną kasztanów, orzechów i drewnianymi łyżkami. Aha, i klamerkami, nie zapominajmy o klamerkach!