PUZZLE DLA DWULATKI

Czekałam na ten moment już od chwili, gdy nosiłam Naduśke pod sercem.

puzzle dla dwulatka

Usiadłyśmy z Małą na podłodze wyjęłyśmy puzzle, kupione gdzieś, kiedyś na jakiejś garażowej wyprzedaży. Po raz kolejny mozolnie pokazywałam Niusi przedstawione na obrazkach zwierzątka. Nadia po raz pierwszy wzięła odpowiednie części krokodyla i samodzielnie połączyła je w całość, mówiąc głośno „Kodyl„. Mówię Wam serce rośnie, duma rozpiera pierś. Tym bardziej, że jako dziecko kochałam puzzle i układanki, lubię je zresztą do tej pory.

puzzle dla dwulatki

tygrys

puzzle

PUZZLE DLA DWULATKI?

Ja wpisuje w swój kalendarzyk wspomnień – ten dzień – kiedy pierwszy raz świadomie Nadusia ułożyła pierwsze puzzle. Obecnie ma skończone 21 miesięcy. Nie wiem czy to wcześnie, czy może bardzo późno, tak na prawdę w ogóle mnie to nie obchodzi. W końcu każde dziecko rozwija się we własnym tempie.

puzzle orchard toys

Wspomniana układanka, jest typowo zdobyczna. Producentem zabawki jest Orchard Toys. Zauroczyła mnie wykonaniem obrazków. Również ze względu na niską cenę w stosunku do jakości wykonania. Taką samą udało mi się znaleźć na stronie www.trendysmyk.pl – w cenie 29,90zł. Czasami można na nie trafić również na allegro.

puzzle stosik

Wierząc opakowaniu nasze puzzle mają już prawie 6 lat. Nie powiem są lekko obgryzione, ale jak na tyle czasu można rzec, że są w stanie bardzo dobrym. Każdemu z chęcią je polecę i od razu zaznaczam, że nie jest to wpis sponsorowany.

W niedalekiej przyszłości mam zamiar kupić inne tego typu puzzle, możecie coś polecić? Na blogu Klocek i kredka naczytałam się wiele dobrego o Djeco. Może macie jeszcze inne sprawdzone?

 • Djeco ma świetne puzzle, to prawda. Ale mój Maluch bardzo lubi też Trefla, Alexandra. Kilka różnych pokazywałam już u siebie, może coś Ci wpadnie w oko.

 • Asia Szarańska

  Moja Mila też lubi 🙂

 • Świetnie! Nic tak nie cieszy, jak takie postępy! Moje 1,5 roczne dziecko też mnie ostatnio wprawiło w osłupienie budując z własnej inicjatywy i bez żadnej pomocy wieżę z 9 klocków lego duplo. Nie uwierzyła bym, gdybym nie widziała. A co do puzzli to myśmy mieli świetne 6 sztukowe, podłogowe (po złożeniu tych 6 sztuk wychodziła układanka mniej więcej formatu A3). Mój synek je uwielbiał i też zaczynał jako 2 latek.

 • Aneta Flow

  Dwuczłonowe Puzzle, które posiadamy również są z rynku wtórnego 🙂 Trefl wypuścił serię dla maluszków 2-5 członów i oczywiście nieocenione Czuczu

 • Ewa mama Osinka

  Mój Oskar ma z Trefla puzzle i bardzo je lubi. Muszę kupić mu trudniejsze bo te co ma to układa bardzo szybko 🙂