WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI – POMYSŁY NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ

Wielkimi krokami zbliżają się Andrzejki, a co za tym idzie, zabawy i wróżby. To święto celebrowane jest również przez dzieci w różnym wieku. Warto więc z tym dniu zapewnić im świetną zabawę i wywołać uśmiech na ich twarzach. Jakie wróżby i zabawy andrzejkowe dla dzieci warto zastosować w domowym zaciszu lub w przedszkolu?

10 - WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI - POMYSŁY NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI

 

rubber boots 1594820 1280 - WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI - POMYSŁY NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI: Andrzejkowe wyścigi butów

To jedna z najpopularniejszych andrzejkowych zabaw. Nie tylko wywołuje ona ekscytację, ale również jest w pełni bezpieczna dla dzieci. Jakie są zasady? Banalnie proste! Każdy uczestnik zabawy ściąga buty i zabiera jeden z nich ze sobą. Tworzymy kolejkę i zaczynamy wyścig od jednego, skrajnego końca sali do drugiego. Ostatnia osoba z kolejki przybiega na początek, kładzie swój but w ustawionym rzędzie i posuwa się do tyłu. Zabawa trwa do momentu postawienia ostatniego buta, który zmieści się w rzędzie. Osoba, która jako ostatnia położyła but, będzie mogła liczyć na to, że spełnią się jej marzenia.

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI:  Rzut monetą

To również jedna z zabaw, które należą do bezpiecznych. Wystarczy przygotować jakąkolwiek monetę. Może być to grosik, dwa lub pięć groszy. Każde dziecko ustawia się w kolejce, trzymając monetę w ręce. Kiedy nadejdzie jego kolej, próbuje wrzucić monetę do oddalonej miski. Jeżeli znajdzie się ona w środku, wówczas spełnią się marzenia dziecka. Tak kolejka przebiega do czasu, aż wszystkie dzieci wrzucą monetę (Miskę można nieznacznie przybliżyć, jeżeli niektóre dzieci będą wrzucały nietrafnie wiele razy).

 

pins 687965 1920 - WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI - POMYSŁY NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI:  Wbijanie szpilki w serce

Potrzebne będą dwa duże serduszka z papieru. Na nich wypisujemy dowolne imiona. Na jednym sercu mają być to imiona męskie, natomiast na drugim – imiona żeńskie. Robimy to w sposób nieuporządkowany tak, aby serce było zapełnione różnymi imionami. Dziecko bierze do ręki szpilkę już igłę (warto zadbać o duży rozmiar igły, aby dziecko nie zrobiły sobie krzywdy niewielkim elementem), po czym wbija ją w dowolne miejsce na sercu. To imię, które zostanie przebite, będzie oznaczało imię przyszłego męża/żony dziecka. Zabawa sprawia wiele radości, jednak warto zadbać o przedmiot ostry, lecz nie na tyle, aby dziecko zrobiło sobie nim krzywdę.

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI Specjalnie dla Was przygotowałam szablony serc andrzejkowych z imionami dziewczynek i chłopców. Można je trzymać w formie do druku po zapisaniu się na newsletter. Formularz zapisu znajdziesz po prawej stronie 🙂 Możesz również je pobrać klikając prawym przyciskiem myszy i zapisując obraz na dysk.

wróżby andrzejkowe serduszko imiona dziewczynek - WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI - POMYSŁY NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄwróżby andrzejkowe serduszko imiona chłopięce - WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI - POMYSŁY NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄpuste serce wróżby andrzejki - WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI - POMYSŁY NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI: Wróżenie z jabłek

Do tej zabawy wystarczy kilka jabłek i bezpieczna obieraczka. Ostrugane skórki po jabłku wrzucamy na siebie, po czym próbujemy rozszyfrować z nich pierwszą literę imienia przyszłego męża/żony, która powstała na podłodze. Zabawa ma dodatkowy atut, ponieważ po skończonych zawodach można zjeść obrane jabłka.

 

kubki - WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI - POMYSŁY NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI: Zabawa w kubeczki

Jedna z najpopularniejszych zabaw. Wystarczy przygotować 4-5 kubeczków i położyć pod nimi:

  • Monetę (wzbogacenie się),
  • Pierścionek (Szybki ślub),
  • Kluczyk (Nowy dom),
  • Samochodzik (Podróż).

Tak naprawdę zabawa zależy od naszej inwencji twórczej. Kubeczków może być dowolna ilość. Dzieci czerpią wiele radości z tej zabawy, ponieważ losowanie kubeczka wzbudza wiele emocji.

 

Zabawy Andrzejkowe, Wróżby Andrzejkowe, Andrzejki, dla dzieci

 

Jak widać, jest wiele ciekawych i bezpiecznych zabaw dla dzieci. Mogą zostać przygotowane zarówno w domu, jak i w placówce przedszkola. Podczas zabaw należy jednak zachować czujność i zadbać o bezpieczeństwo dzieci.  

12 komentarzy
  1. Pamiętam serduszko, wyścig butów i odlew z wosku. To był miły czas. Ostatnimi łaty jednak nie wróżyłam sobie.

  2. W dzieciństwie układałam buty i oczywiście lałam wosk przez dziurkę od klucza 😉

  3. Niektóre wróżb pamiętam jeszcze z czasów podstawówki – fajnie było je sobie odświeżyć i na pewno w tym roku skorzystamy z nich całą rodziną 🙂

  4. Super, że te wróżby ciągle istnieją. Normalnie, aż mi się łezka w oku zakręciła 🙂