WYKŁADY O BLOGOWANIU NA SPOTKANIACH MAM

Można zauważyć, że jestem częstym gościem na zlotach czarownic, czytaj spotkaniach mam blogerek. Uwielbiam poznawać nowe osoby, rozszerzać kręgi bliższych i dalszych znajomych. Takie spotkana wnoszą wiele dobrego w polską blogosferę parentingową. W końcu to jedna z tych „branży”, gdzie najwięcej afer, choć ja je wszystkie omijam szerokim łukiem.

Spotkania mam blogerek dają mi prawdziwego motywacyjnego kopa i niejednokrotnie odliczałam dni do kolejnego ważnego wydarzenia. Odhaczam kolejno miejsca na mapie, gdzie już byłam i z uśmiechem wracam do wspomnień i zdjęć z tamtego okresu. W tym roku zresztą nie jest inaczej, niebawem wybieram się do Płocka, później Bełchatów, Lublin, Bydgoszcz i może nawet Gdańsk oraz Wrocław. Wiem, że będzie się działo.

WYKŁADY O BLOGOWANIU

10473657_10204137025289569_10778350_o

Na każdym ze spotkań jest zawsze miejsce na wykłady, czy prezentacje z różnych dziedzin około dziecięco-matkowego i blogowego świata. Od niedawna i ja mam przyjemność bywać na spotkaniach jako prelegentka. Wszystko zaczęło się od zorganizowanego w Bydgoszczy Blogowego WOW. Tam opowiadałam z wielką tremą o pozycjonowaniu. W niewiele, bo raptem 30 minut streściłam najważniejsze zasady pisania postów, wyjaśniłam pojęcia słów kluczowych, precli, anchor linków i innych podobnych zagadnień. Jestem typowym samoukiem, tym bardziej było mi miło, gdy usłyszałam głosy uznania, świadczące o tym, że ma być kontynuacja. Wiem, że w tym zakresie wiedzy mi nie brakuje, tym bardziej cieszę się, że mogę się nią podzielić. Tak też mój udział w kolejnej październikowej wersji Blogowego WOW stał się faktem. Przypomnienie i poszerzenie wiadomości dotyczących pozycjonowania – to kolejny wykład, który będę prowadzić.

10300103_1438039219800597_6488421947736791396_n

Dodatkowym zaszczytem, które mnie spotkało – jest zaproszenie na spotkanie mam w Lublinie. Tam również będę opowiadać o prowadzeniu bloga. Tym razem pod lupę mam wziąć temat: „Blog od strony technicznej”. Nie będę ukrywać, że nadal zastanawiam się jak to ugryźć i w którą stronę pójść. Temat jest strasznie rozległy. Może macie jakieś pomysły?

Całe szczęście spotkanie dopiero we wrześniu więc jeszcze jest trochę czasu na zastanowienie. Jeśli chcecie mnie posłuchać wiem, że lista jest nadal otwarta – można się jeszcze zgłaszać.

Przez dość długi okres prowadziłam również drugiego bloga Pomocnik Blogera, gdzie zamieszczałam techniczne wskazówki dotyczące blogowania. Jednak zaprzestałam tej działalności, gdy zaczęło do mnie spływać po 50 maili dziennie – różnej treści. Nie byłam w stanie poświęcać tamtemu blogowi charytatywnie 100% swojego czasu. Zastanawiam się jednak nad publikacją pewnych materiałów, które przygotowuje w ramach swoich wykładów, warsztatów ze spotkań. Może utworzyć jakąś stronę, gdzie czasem wrzucę coś o technicznej stronie blogowania? Są tu jacyś blogerzy zainteresowani tymi tematami? Dajcie mi znać w komentarzach.

 

 • pewnie że chcę! korzystam z tamtego bloga jeszcze 🙂

 • Ania Tomczak-Kossakowska

  Obecna. Nie raz trafiałam na Twoje wskazówki zamieszczane w odmętach sieci. Chcę, chcę i jeszcze raz chcę…

 • Paulina Kwiatkowska

  Bardzo przyjemnie się Ciebie słucha, nie mogę się doczekać października :*

 • To był ciekawy wykład, szkoda, że nie usłyszę kontynuacji. 🙂 ale nie ukrywam, że mimo, że część wiedzy już miałam, to dałaś mi kopa, żeby zrobić porządek z blogiem. Efekty zaczyna być powoli widać 🙂 :*

 • Jestem chętna na te Twoje wpisy! Bardzo! Do zobaczenia w sobotę :*
  P.S. Możesz mi przypomnieć nazwę tej wtyczki do WP odnośnie SEO? Bo nie zapisałam i nie pamiętam 🙁

 • Żaneta Kruk

  Z chęcią poznam i posłucham Cię osobiście w Lublinie 🙂

 • jak najbardziej 🙂

 • ja chętnie poczytam o blogowaniu, chciałam sporo poprawić ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać:/

 • Daria Marzyńska

  mi się dalej zdarza zajrzeć na pomocników 😉 może nie nowa strona a tam zrób kategorię np? 🙂

 • Kiti

  Bardzo ciekawie mówisz, więc nie ma się co dziwić, że organizatorzy chcą, abyś uświetniała spotkania:)

 • Angelika Booher

  Do dzisiaj korzystam z tamtego bloga, jest bardzo pomocny, Jestem za każdym wpisem na temat blogowania, to właściwie główny temat, dla którego czytam blogi 🙂

 • a Blogowe piękno mam już się doczekać nie może!! 🙂

 • Karolina M.

  ja jestem bardzo zainteresowana tym tematem 😉 aż żałuję, że ostatecznie na blogowe wow nie dotrzemy

 • Ja też jestem bardzo zainteresowana. Z Pomocnika Blogera sporo się dowiedziałam.