Zdjęcie – pomyśl zanim wrzucisz!

z12531129X - Zdjęcie - pomyśl zanim wrzucisz!

W końcu znalazłam – coś z czym zgadzam się w 100%. Pragnę z wami podzielić się istotą akcji Fundacji Dzieci Niczyje pod nazwą – „Pomyśl zanim wrzucisz”.

Od kilku lat – co raz częściej dzielimy się wszystkim na facebooku, naszej-klasie, blogu i innych – dzielimy się przeżyciami, reakcjami, zdjęciami nas i naszych najbliższych.

Jednak czy każdy wie, że zdjęcie raz wrzucone w sieć – zostaje tam już na zawsze? 
Nawet jeśli je kiedyś usuniesz – zostaje na serwerze!

Ludzie są nieodpowiedzialni – sama mam znajomych, którzy wstawiają zdjęcia na FB swych uroczych dzieci – które na przykład pokazują goliznę Małego Szkraba. Zdjęcia z wakacji, z rodzinnych wyjazdów czy też z rytuału kąpania. Ja wiem że to wszystko brzmi niewinnie – możne nawet któraś z Was to zrobiła. Każdy chce pokazać innym momenty które są dla nich ważne.
Przecież nie ma w tym nic złego, ale czy na pewno?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się co dzieje się dalej z Waszymi zdjęciami?
Czy zastanawiałyście się jak później będzie się z tym czuło Wasze dziecko – gdy ktoś z jego rówieśników znajdzie te zdjęcia za 10 lat. Co zrobi gdy wredny kolega czy fałszywa przyjaciółka wydrukuje zdjęcie i pokaże innym dzieciom w klasie? Spali się ze wstydu…
Czy wiesz, że Twoje zdjęcia mogą trafić w różne miejsca – w tym na tapetę jakiegoś zboczeńca pedofila – który będzie się ślinił na widok waszej córeczki rozebranej do kąpania?

Nie zawsze myślimy zanim wrzucimy coś w sieć. Często chcemy by inni uczestniczyli w naszym życiu. By znajomi na końcu świata zobaczyli nasze piękne pociechy. Dla nas stroje kąpielowe, czy nasz niemowlak nago to nic nadzwyczajnego. Ba dla innych też – wpisz na serwisie YouTube – dziecko, kąpiel – wyników prawie tysiąc – jaka ładna pożywka dla zboczonych bakterii?

Przed wrzuceniem zdjęcia  w internet – zastanów się – czy kiedyś Moje dziecko nie będzie miało mi tego za złe? Czy nie trafi w niepowołane ręce? Pamiętaj że konto na Facebook nie bez powodu – może założyć osoba po ukończeniu 13 roku życia.

Więcej na ten temat – możesz przeczytać TU

Pozdrawiam, Mama bloguje
 • Bardzo pożyteczna notka, łatwy kąsek dla pedofilów…

 • Bee

  fakt, dlatego ostatnio zaczelam sie zastanawiac nad bligowaniem.. czy nadal to robic!

  • Moim zdaniem warto – nad tym tematem mogę się rozpisywać 🙂

 • Moim zdaniem to kolejna bardzo ważna, wartościowa i potrzebna kampania Fundacja Dzieci Niczyje.

 • Przede wszystkim nie wrzucać roznegliżowanych zdjęć dzieci. Czasem widuję zdjęcia z plaży, z basenu, z kąpieli, czasem są lekko zasłonięte gwiazdką, kwiatkiem,listkiem albo nieudolnie zamazane…Masakra…A poza tym takie zdjęcie działa na pedofili bardzo, co z tego, że genitalia są zasłonięte…

 • Teraz się zastanawiam czy nie wrzuciłam jakiś głupich zdjęć, ale raczej nie., ale warto o tym pamiętać.

 • Co racja, to racja! Ze zdjęciami dzieci trzeba bardzo uważać…

 • Ważny temat! Ostatnio zwróciłam delikatnie uwagę znajomej bo umieściła fotkę na Nk swojej córki w basenie no i zrozumiała o co mi chodzi i jeszcze tego samego dnia usunęła fotkę.

  • Niestety mimo tego, że zdjęcie usunęła – w sieci na serwerze zostało…

 • Dlatego bardzo się pilnuję jakie zdjęcia wrzucam do internetu.

 • Bardzo, bardzo pożyteczny post.

  Dziękuję i zapraszam do siebie

 • Pingback: “Pomyśl, zanim wrzucisz” | Kobiety()