4 KROKI DO CZYSTEGO BIURKA + KONKURS

Jak dzisiaj wygląda Twoje miejsce pracy? Czy Twoje biurko to przyjazne i czyste miejsce, a może sterta różnych papierzysk ułożona w ściśle niewiadomym kierunku?

Nie tak dawno dość głośna była sprawa pewnej Gazety, która wprowadziła w redakcji politykę czystego biurka. Oprócz podstawowych narzędzi pracy powinno być ono „oczyszczone” do minimum. Czy jednak jest to konieczne, by dobrze zorganizować swoją pracę?

Ja nie jestem tego aż tak pewna. Osobiście, gdy prowadzę jakiś angażujący projekt, w którym pierwsze miejsce zajmuje kreatywność – nagle biurko staje się miejscem, gdzie nie wiadomo jak i kiedy tworzy się „twórczy” bałagan. Jednak nie będę ukrywać, iż mi to najzwyczajniej w świecie przeszkadza. Spowalnia moją pracę, staję się rozkojarzona, a niepotrzebne szpargały interesują mnie bardziej niż zadania do skończenia i migoczące przypomnienia o deadline’ach.

Jak jednak wygrzebać się ze wszystkich zaległych papierzysk i innych zalegających na biurku rzeczy?

muuda biurko 1

Krok 1 – Czy wszystko jest Ci potrzebne?

Twoje miejsce pracy to biurko (stół) wraz ze wszystkimi rzeczami, które są w pobliżu. Każdy mały kawałek papieru, wszystkie długopisy, lampa, telefon, gazety, zabawki dla dzieci, brudna miseczka Twojego dziecka, kubek po kawie, butelka wody, świeczki – wszystko.

Jednak, jeśli spojrzymy na to z drugiej strony, połowa tych rzeczy jest tam zupełnie zbędna.

W pierwszym kroku uporządkuj przestrzeń wokół siebie. Brudne rzeczy włóż do zlewu lub zmywarki. Przejrzyj papierzyska i posegreguj – faktury do zapłaty na jedną kupkę, zapisane pomysły i inspiracje na drugą. Zabawki i cudowne dziecięce bibelotki też na pewno mają inne miejsce.

Wypracowanie nawyków segregowania i odkładania rzeczy na właściwe miejsce to krok pierwszy – tak, wiem, jest on najtrudniejszy.

muuda biurko 5

Krok 2 – Czy rzeczy z biurka pracują na swoje utrzymanie?

Często, prócz komputera, w czasie pracy są nam potrzebne inne przedmioty i narzędzia. Jako blogerka wiem o tym najlepiej. Drukarka, telefon, przyrządy do pisania, często aparat fotograficzny, koperty, notes – w moim wypadku jest tego całkiem sporo. Te rzeczy najczęściej muszę mieć pod ręką, na biurku lub w pobliżu, tak by były w zasięgu moich ramion.

Jednak zasada jest taka: każda z rzeczy znajdujących się w tym miejscu powinna zarabiać na swoje utrzymanie. Jeśli nie spełnia tego kryterium, powinna znaleźć inne miejsce (lub dom) 😉

Oczywiście przestrzenio-umilacze poprawiają Ci nastrój, więc kilka z nich, podnoszących Cię na duchu i motywujących do pracy, jest równie mile widzianych.

Krok 3 – Uporządkuj niezbędnik

Te wszystkie rzeczy, które masz na biurku i które są niezbędne w Twojej pracy, powinny być uporządkowane. Im masz ich więcej, tym będzie z tym gorzej bez odpowiedniego sprzętu. U mnie doskonale sprawił się duży przybornik marki MUUDA. Ten jeden organizer na biurko zastąpił mi całą masę kubków i pudełeczek. Znalazło się w nim miejsce na notatnik, segregator, a nawet książki, które obecnie czytam. Właśnie w nim każda potrzebna mi rzecz ma swoje miejsce. Zresztą zobacz sama.

muuda biurko 6

muuda biurko 3

muuda biurko 2

Krok 4 – Radzenie sobie z całą resztą

W końcu masz wspaniałe miejsce pracy – czy to na stole, czy na biurku. Teraz pozostało jednak najważniejsze. Trzeba utrzymać tam porządek, który właśnie zrobiłaś. Oczywiście Twoje dziecko zrobi wszystko, by tak nie było. Do tego tona aktualnej korespondencji, bieżące sprawy do załatwienia i projekty kreatywne.

Po pierwsze, zacznij od papierkowej roboty. Zdecyduj, czego potrzebujesz, posegreguj, ułóż priorytetami. Niech na biurko trafi to, co niezbędne, zamiast mnóstwa przypadkowych śmieci.

Z dzieckiem dość łatwo można sobie poradzić, stawiając obok Twojego biurka mniejszy stolik – gdzie i maluch może sobie „pracować”. W końcu razem raźniej 😉

plakat muuda

Konkurs

Dzisiaj specjalnie dla Was wraz z marką MUUDA zorganizowaliśmy konkurs, by i Wasze miejsce pracy było choć odrobinę lepiej zorganizowane.

Wygrać można ten piękny organizer na biurko dla Ciebie lub dla Twojej pociechy.

Zasady konkursu:

1. Mam nadzieję, że podoba Ci się asortyment MUUDA tak bardzo jak mi:

2. Udostępnij plakat konkursowy na facebooku oraz zaproś znajomych do konkursu.

3. Odpowiedz na pytanie, który produkt ze strony MUUDA podoba Ci się najbardziej – wklej link w komentarzu (tutaj lub na facebooku). Anonimowe komentarze proszę podpisywać.

4. Zabawa trwa do 22 listopada do godziny 23:59

5. Do jednej z osób trafi powyższy przybornik. Zwycięzca ma 7 dni na podesłanie danych do wysyłki.

Powodzenia w porządkach! I w konkursie również!

muuda_logo300

Wpis powstał we współpracy z firmą MUUDA