KILKA POMYSŁÓW NA PREZENT DLA BABCI I DZIADKA

Kocham moich rodziców z całego serca, ale musze przyznać, że jak mam im kupić prezent, zawsze jestem w kropce.

PREZENT NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Prezent dla babci i dziadka – im więcej okazji, tym więcej prezentów. Im więcej lat razem, tym mniej pomysłów. Co prawda, z babcią jest łatwiej. Można jej kupić biżuterie czy kosmetyki. Nawet jeśli nie jest w pełni zadowolona i tak nigdy nie da po sobie poznać. Dziadek zupełne przeciwieństwo, na chwilę obecną jest to oficjalnie najtrudniejszy orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o prezenty. Zazwyczaj wybór upominku kończy się na T-shirtcie lub ulubionych perfumach. Tak, bardzo (!) jestem pomysłowa, wiem…

W tym roku doszła nam w sumie kolejna ważna okazja – dzień dziadka i babci.

Nauczyłam się, że jeśli chodzi o zakupy upominków dla rodziców, nie mogę po prostu trwać w przekonaniu „jakoś to będzie” do ostatniej chwili. (Takie podejście kończy się łatwizną – czyli w moim mniemaniu np. bonem zakupowym do drogerii lub innego sklepu)

W końcu nie chodzi przecież o to, by wydać dużo pieniędzy na prezent. Moim celem jest raczej upominek, który będzie czymś wyjątkowym, w miarę osobistym, czymś co przywoła miłe wspomnienie i uśmiech – chociaż na chwilę. Drugą opcją jest prezent użyteczny, czyli taki, z którego dziadkowie skorzystają. W takim właśnie przekonaniu powstała owa lista – prezentów, które można kupić w imieniu swoich dzieci. Takie upominki są malutkim gestem podziękowania za ich obecność we wkład wychowania naszej pociechy.

PREZENT DLA BABCI I DZIADKA

7 POMYSŁÓW NA PREZENT DLA BABCI I DZIADKA

Magnesy na lodówkę z własnymi zdjęciami

Co raz bardziej popularne, dostępne w większości sklepów z usługami fotograficznymi online. Na dobry przykład mogą służyć fachowcy z Instadruku. Popularne fotki z instagrama przekształcane w magiczne kwadraty na lodówkę – sama mam zamiar sobie niebawem takie fundnąć.

magnesy-b-6

źródło: www.instadruk.pl

Cena ze strony 9 magnesów (5 cm x 5 cm) – 35zł. Można je zamówić na stronie www.instadruk.pl

Lokalizator NotiOne

Klucze to taka rzecz, która zawsze potrafi się gdzieś zawieruszyć. Szczególnie wtedy, gdy właśnie muszę wyjść z domu. Wiem, że zdarza się to prawie każdemu! Dlatego na pewno dobrym pomysłem na prezent jest sprezentowanie lokalizatora do kluczy. Dodatkowo lokalizatorNotiOne można przyczepić np. do roweru, zwierzaka lub jakiejkolwiek innej rzeczy, która często się gubi. Nie wymaga wielkich umiejętności technicznych i za pomocą aplikacji mobilnej pozwala szybko odnaleźć zgubę nawet na drugim końcu Polski. Świetna rzecz i to nie tylko dla seniorów!

Lokaliztor NotiOne możesz kupić tutaj KLIK

 

Kubek

Kubek to coś, co będzie ciągle towarzyszyć zarówno babci jak i dziadkowi – a takie przydatne prezenty zawsze są mile widziane.

KUBEK_MARKOWY_DZIADEK.144291-horz

Przedstawione kubki kosztują 29,99zł sztuka i można je kupić m.in. na stronie www.pandragon.com.pl. Kubki noszą nazwę Markowe 😉

 

Fotoksiążka lub Fotokalendarz

Tutaj nie będę się rozpisywać ani podawać przykładów. Firm które robią takie książki jest multum. Na allegro można znaleźć ciekawą opcję już od 40zł

 

 

Czekoladki

Ja sama kocham czekoladę w każdej postaci. Mimo, iż ten prezent za długo nie przetrwa – może osłodzić niejeden wieczór.

Narzedzia-dla-Babci-i-Dziadka-1

źródło: www.chocolissimo.pl

Na stronie www.chocolissimo.pl można znaleźć wiele interesujących czekoladowych inspiracji. Jak również można napisać np. czekoladowy telegram 🙂 z życzeniami.

 

 9788363965075

Dla lubiących czytać książki

Książka to zawsze dobry prezent. Dla tych którzy je lubią zawsze łatwo znaleźć coś odpowiedniego. Zamiast kolejnego tomu można również kupić zakładkę czy podpórkę na książki.


Podpórka do książek z kotem

 

 

Ramka na fotografie

Ja upodobałam sobie drzewka ostatnio – taki prezent otrzymali moi rodzice na rocznicę ślubu ze swoimi zdjęciami z czasów młodości – mama była zachwycona 🙂

324_1

źródło: www.fotomodry.pl

Tą konkretnie ramkę można kupić tutaj w promocji za 47,97zł

Ciekawym pomysłem, choć nieco droższym są ramki cyfrowe. Wystarczy wgrać ulubione zdjęcia, które będą się na przemian ukazywać w ramce. Tutaj cena waha się od wielkości ramki, ilości pamięci – powyższą możemy kupić już od 119zł – tutaj.

 

Jest jeszcze oczywiście cała masa rzeczy, które można zrobić samodzielnie – ale te dodaję zawsze do kupionego wcześniej upominku.

Podpowiedzcie, co kupiliście lub zamierzacie kupić jako prezent dla babci i dziadka? Dajcie inne pomysły – bo te wystarczą tylko na kilka kolejnych okazji…