ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY U DZIECI – JAK SOBIE RADZIĆ Z PROBLEMEM AZS?

Świąd, suchość, zaostrzające się i nawracające stany zapalne skóry. Coraz więcej matek boryka się z tą chorobą. Atopowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą, której towarzyszą uciążliwe i widoczne gołym okiem objawy. Kiedy tylko zauważysz pierwsze oznaki, zaczynasz gorączkowo szukać rozwiązania problemu.

Wizyta u pediatry i alergologa, dziesiątki zużytych preparatów, które powinny pomóc, zmiana diety, generalne odkurzanie domu, prawdziwe szaleństwo. Tymczasem okazuje się, że dziecko jest dodatkowo uczulone na jeden ze składników preparatu albo skóra nie do końca reaguje na kupiony środek tak jak powinna. Rozpaczliwie testujesz na swoim dziecku wszystkie sposoby domowe, przeszukujesz fora internetowe i czytasz wszystko, co znajdziesz na temat atopowego zapalenia skóry.

Dlaczego? Bo dobrze wiesz, że najważniejsza jest jej odpowiednia pielęgnacja. A to oznacza dobrze dobrany preparat, który pomoże Ci uporać się z objawami choroby.

azs dermaveel2

DERMAVEEL, czyli co sprawdziło się u nas?

Od dłuższego czasu stosuję już preparaty Dermaveel. Jest to krem, który ciałko Nadii toleruje bardzo dobrze. Widzę, że już zaraz po posmarowaniu jej skóra jest mięciutka i dobrze nawilżona, a niepokojące mnie zmiany na skórze stopniowo znikają. Bardzo ważne jest dla mnie (i dla Was również być powinno), to, że Dermaveel nie zawiera żadnych konserwantów, sterydów, sztucznych barwników czy olejów mineralnych. Preparat bazuje więc na naturalnych składnikach takich jak: ektoina, krem lamelarny, wyciąg z kory leszczyny. Skóra mojego dziecka jest więc chroniona w najbezpieczniejszy z możliwych sposobów.

Dermaveel doskonale radzi sobie również z przesuszeniami skóry. Nadia ma wrażliwe stopki, szczególnie latem łatwo można zaobserwować, że skóra na paluszkach się łuszczy i schodzi. Również z tym krem poradził sobie bardzo dobrze, a my mamy kolejny problem z głowy.

azs dermaveel3

azs dermaveel5

Dlaczego warto spróbować kremu Dermaveel? Dam Ci 3 powody:

  • redukuje objawy AZS: świąd, stan zapalny, suchość skóry
  • przywraca prawidłową barierę skóry – zwiększa odpowiedź skóry na czynniki zewnętrzne
  • wzmacnia i utrzymuje funkcję obronną skóry.

azs dermaveel4

AZS, Atopowe zapalenie skóry dotyczy 20% naszej populacji!

Musicie wiedzieć, że atopowe zapalenie skóry wymaga działań nie tylko w momencie, kiedy objawy się zaostrzają. Równie ważna jest tutaj prewencja, a więc wzmocnienie odporności skóry zanim choroba rozwinie się na dobre, wyeliminowanie czynników zaostrzających objawy. Równie ważne jest znalezienie dobrego lekarza, który pomoże zapanować nad sytuacją. Bo jest to choroba alergiczna, która zazwyczaj ujawnia się u małych dzieci, ale coraz częściej pojawia się też u dorosłych. AZS dotkniętych jest aż 20% naszej populacji! Niezależnie od tego czy choroba zadomowi się na dobre czy po pewnym czasie samoistnie zniknie, zawsze bardzo ważne są odpowiednie działania. Póki, co nie ma na to skutecznego lekarstwa, a przyczyny ujawnienia się AZS są różne:

  • genetyczne (dziedziczne);
  • środowiskowe (skażone spalinami powietrze);
  • klimatyczne (wysoka temperatura);
  • alergeny (np. pokarmowe: mleko, orzechy)
  • drażniące (konserwanty, detergenty);
  • psychogenne (permanentny stres).

Ponieważ nie zawsze wiesz z czym przyjdzie Ci walczyć i nie zawsze będziesz w stanie poznać przyczynę, powinnaś wiedzieć jak pokonać atopowe zapalenie skóry a w najgorszym wypadku wyposażyć się w narzędzia, które pomogą Tobie i Twojemu dziecku przetrwać okresy nasilenia choroby. Uważam, że warto sprawdzić, czy Dermaveel pomoże również Twojemu dziecku. Ja smaruję Nadię przynajmniej raz w tygodniu, zawsze po wieczornej kąpieli. Szczególną uwagę przykładam do miejsc, które najbardziej mnie niepokoją i tam, gdzie zauważam niewielkie zmiany. Przy okazji serwuję jej i sobie chwilę wyjątkowej bliskości i relaksu, bo niemowlęta i dzieci uwielbiają być masowane przez ciepłe ręce mamy!

logo-Dermaveel

 Wpis powstał we współpracy z marką Dermaveel