CECYLKA KNEDELEK CZYLI KSIĄŻKA KUCHARSKA DLA DZIECI

Książka kucharska dla dzieci1

„Bogato ilustrowana książka kucharska teoretycznie dla dzieci. W praktyce każdy przepis opatrzony jest apetycznym zdjęciem, które kusi także dorosłych. Rewelacyjne wprowadzenie dziecka w świat kuchennej magii i sposób na kreatywne spędzenie razem wolnego czasu”

Książka kucharska dla dzieci (i dorosłych)

Książka kucharska – to od dawna moje marzenie, jednak od narodzin mojej córki – większość zakupów robie właśnie dla niej. Jak tylko zobaczyłam książkę o Cecylce uznałam – będzie jak znalazł dwa w jednym. Muszę powiedzieć, że jest to jedna z najdroższych, najcięższych (wagowo) i najgrubszych lektur które kupiłam mojemu dziecku ostatnio. Nie będę dodawać, że kupiłam ją dużo na wyrost i chwilowo jednak to właśnie ja będę z niej miała większy pożytek niż Niunia. Będzie, właściwie to już jest  dla mnie inspiracją do robienia kolejnych potraw z pomocą mej pomocnicy.

cynamonowe serduszka

cecylka i jajka

Cecylka to dziewczynka mieszkająca razem z gąską Walerią w Starym Knedelkowie przy ulicy Naleśnikowej. Wraz z przyjaciółmi uwielbia gotować.

39ab3bf46ced9d4856c25205fb92582a_XL

książka

Na wstępie dzieci mogą się nauczyć podstawowych zasad panujących w kuchni i nauczyć nowych kuchennych pojęć. Jak również mogą poznać podstawowe zasady zachowania przy stole.

poradniczek

początek

cecylka22

Książka kucharska Cecylki jest niesamowita. Prawie każdy przepis opatrzony jest krótkim opowiadaniem, który umili oczekiwanie na ugotowanie lub upieczenie kulinarnego dzieła. Samych opowiastek jest 100 a przepisów ponad 130!

kucharska

bajka

Zachwyciły mnie także ilustracje i zdjęcia potraw. Same przepisy podzielone są na grupy kolorów w której każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru mamy sosy, kanapeczki, zupy, sałatki, ciasta, ciasteczka i owocowe pyszności. Książka zaskakuje różnorodnością i łatwością wykonania dań. Warto zauważyć, że przepisy są wegetariańskie.

bałwanki

cecylka2

słoiki

Prezent idealny dla dzieci powyżej 4-5 lat. Moja Niunia będzie jeszcze musiała odrobinę poczekać aż zacznie z niej właściwie korzystać. Jednak cóż – książkę kupiłam dla niej  i póki co ja będę gotować a ona będzie się zajadać pysznościami razem z tatusiem.

cecylka-knedelek-czyli-ksiazka-kucharska-dla-dzieci

[box type=”note” ]

Tytuł: Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci
Autor: Joanna Krzyżanek
Wydawca: Wydawnictwo Jedność
Ilość stron: 500
Rok wydania: 2012
Cena: około 65zł[/box]

Wszystkie zdjęcia zostały zrobione telefonem Sony Xperia™ Z1 – www.Xperia.nadotyk.pl