CHWILA DLA MAMY

Co raz więcej kobiet, nawet singielek tak bardzo oddają się życiu zawodowemu, że na prywatne nie ma już miejsca. Każda z nas – kobiet w ciągu dnia potrzebuje chwili dla siebie. Matki szczególnie często o tym zapominają. Niezależnie czy są aktywne zawodowo czy pracują, jako typowa kura domowa czyt. house manager.

Wiele osób wychodzi z założenia, że będąc cały czas w biegu jest się wydajniejszym, można zrobić dużo więcej rzeczy. Nic bardziej mylnego. Ciągła praca, obowiązki, sprzątanie czy nawet zakupy napędzają w nas stres i skutecznie spowalniają nasze działania. Okazuje się jednak, że wystarczy chwila – pięć minut krótkiego odpoczynku, a nasze ciało regeneruje się, odmładza i podejmuje nowe zadania z otwartym i czystym umysłem. Nagle wszystko robimy sprawniej i szybciej.

Dzisiaj mam dla Was kilka pomysłów, które warto wprowadzić do swojego harmonogramu dnia. Bez wymówek nie uwierzę, – jeśli ktoś mi powie, że nie ma na to czasu. Dla super zabieganych – można również niektóre z rzeczy zdziałać przeciągają wizytę w łazience.

Ruch

Powiem to oklepane hasło – ruch to zdrowie. Nieważne czy ruszasz się sama czy z kimś;) – bez skojarzeń!. Chodzi mi oczywiście, o chociaż krótki spacer z dzieckiem, z czworonogiem czy w samotności. Spacer odpada? Włącz sobie na moment ulubioną muzykę i poskacz lub potańcz do rytmu.

Odpoczynek

Znajdź w ciągu dnia 5 minut w czasie, których będziesz mogła się położyć lub usiąść w ulubionym fotelu. Chociaż może wydaje ci się, że to strata czasu Twój organizm tego potrzebuje. Oczywiście, gdy masz możliwość dłużej – nic nie stoi na przeszkodzie.

Świeże powietrze

To ono dotleni Twoje płuca i pozwoli, że przestaniesz odczuwać aż tak dociekliwie zmęczenie. Dzięki niemu oderwiesz się od obowiązków i zadań, posegregujesz myśli i nabierzesz nowej energii. Nieistotne czy będzie to spacer, wyrzucenie śmieci, czy posiedzenie na ganku.

Czas na kawę (lub herbatę) i przekąski

Poświęć kilka minut na dobrą Kawę, herbatę lub zioła. Nic bardziej nie irytuje niż picie jej w biegu lub już zimnej. Możesz mieć zagwarantowany lepszy nastrój, jeśli po jej zaparzeniu na spokojnie usiądziesz i bez wyrzutów sumienia, zaspokoisz swe pragnienia. Równie ważne jest jedzenie. Jeśli masz na coś ochotę – nie jedz w pospiechu. To tylko sprzyja złemu samopoczuciu oraz ułatwia zdobywanie dodatkowych kilogramów.

Internet, prasa, książka

Jeśli potrafisz się zdyscyplinować do kilku minut – zazdroszczę. Ja często całe noce spędzam przy lekturze lub klawiaturze… Ze szkodą dla siebie. Później wstaję na rzęsach… Jednak wszystkie 3 możliwości są doskonałą formą na krótki relaks i tzw. „odmóżdżenie”. Ciekawy artykuł, rozmowa przez sieć pozwolą Ci się szybciutko odstresować.

Zdarzają się Wam takie kilkuminutowe przerwy? Ja bez nich chyba odleciałabym na księżyc…

*źródło zdjęcia