CO MOŻNA ZROBIĆ Z PLASTIKOWEJ BUTELKI?

W ostatnim tygodniu otrzymałam w prezencie wyjątkową rzecz. Oryginalną, bo stworzoną specjalnie dla mnie. Jedyna w swoim rodzaju torba wraz z dodatkową sakiewką w kształcie nerki z nadrukiem reklamy outdoorowej. Kropla Beskidu wykorzystując znane nam od lat metody recyklingu stworzyła niesamowity, ekologiczny projekt. Nadała drugie życie rzeczom, które w normalnych warunkach lądują do kosza. Cieszę się, że znane marki angażują się w projekty mające na celu poprawę warunków naszego środowiska. Już samo zastosowanie przez nich butelki PlantBottle®, która w swoim składzie zawiera aż do 30% materiałów pochodzenia roślinnego, było bardzo ważnym krokiem w przód. Teraz dodatkowo zaskoczyli mnie ciekawym ekoprezentem. Zresztą zerknijcie sami, torba idealna do stylizacji sportowej i na wypady za miasto.

 

kropla beskidu ekobutelka28 kropla beskidu ekobutelka30 kropla beskidu ekobutelka31 kropla beskidu ekobutelka26 kropla beskidu ekobutelka19 kropla beskidu ekobutelka23-horz kropla beskidu ekobutelka25

 

Ta torba zainspirowała mnie do kliku ciekawych projektów, które wykonałyśmy razem z Nadią. Pijemy bardzo dużo wody mineralnej i puste butelki trafiają do kosza na odpady plastikowe. Tym razem jednak zrobiłyśmy ciekawą kolekcję różnych rzeczy. Zresztą zobaczcie sami.

 

1.       Jako pierwsze zawitały do nas pojemniki na kredki, mazaki i długopisy. Tych kilka zgrabnych rzeczy zwykle nie może znaleźć swojego miejsca w naszym domu. Całe szczęście kolorowe kubeczki, z małych i większych, butelek na dobre rozwiązały nasz problem.
kropla beskidu ekobutelka12 kropla beskidu ekobutelka16 kropla beskidu ekobutelka6 kropla beskidu ekobutelka32

 

2. Każda kobieta kocha biżuterię, zarówno trzylatka, jak i trzydziestolatka ;). Z tego powodu powstała ekoindyjska bransoletka.

kropla beskidu ekobutelka34

 

3. Butelka na kuleczki. Ostatnio zabawkowym hitem mojej córki są kolorowe kulki. Układamy z nich obrazki. Gramy w dawno zapomniane kulki, stukając dużą o te mniejsze. Jednak nie znalazłyśmy jeszcze dla nich odpowiedniego pudełeczka. Tutaj również butelki przyszły nam z pomocą.

kropla beskidu ekobutelka8 kropla beskidu ekobutelka7 kropla beskidu ekobutelka10

 

4. Domek dla wróżki. Kolejną zabawę zafundowała nam wróżka, która pilnie potrzebowała dachu nad głową. Zrobiłyśmy jej domek z dwóch części dużej butelki. Wszystko wykończyłyśmy mięciutkim filcem.

kropla beskidu ekobutelka2-horz

 

5. Ostatnią rzeczą, którą przygotowałam już samodzielnie, są ozdobne spineczki. Z folii po butelce powycinałam kształty i wykleiłam pozłotkiem. Tak powstały nasze nowe ozdoby do włosów.

kropla beskidu ekobutelka11 kropla beskidu ekobutelka13 kropla beskidu ekobutelka4

 

Okazuje się, że ze zwykłej pustej butelki możemy wyczarować mnóstwo fajnych zabawek. Wystarczy odrobina czasu i chęci. Samo wspólne tworzenie daje niesamowitą frajdę. Jest bardzo dobrym momentem do rozpoczęcia rozmów na temat ochrony środowiska i recyklingu, który dla naszych pociech może być sam w sobie trudnym tematem. To jednak na nas spoczywa obowiązek nauczania dzieci tego, co jest ważne. Dając dobry przykład i pokazując im świat w nieco innej perspektywie jesteśmy w stanie zasiać w nich odrobinę dbałości o nasze środowisko.

Za inspirację i miły prezent dziękuje marce Kropla Beskidu!