CZY TWOJE DZIECKO JEST PROJEKTANTEM?

Każde dziecko w pewnym etapie swojego dzieciństwa przechodzi przez fazę bycia projektantem. Choć może żadne z nas nigdy tego w ten sposób nie nazwie. Może i Ty masz w domu małego projektanta i nawet o tym nie wiesz?


Zostać projektantem?

Ja do dziś pamiętam swoje rysunki kreacji dla lalek, garaże dla resoraków ze sznurka i pudełek po zapałkach czy zimowe budowle ze śniegu. Podobnie bawi się teraz moja pięciolatka. Jej zabawa to tworzenie projektów. Uwielbia kulodromy, prace techniczne oraz budowle z klocków LEGO.

Jestem przekona, że i Twój maluch ma w sobie coś z projektanta. Może tworzy wieże, może projektuje kuchnie w piaskownicy albo wymyślne tory samochodowe.

Wiesz? To bardzo dobrze. Podstawą jakiegokolwiek projektu jest pomysł, a jego wykonanie to już kwestia chęci. Tak, jak w naszym dorosłym życiu. Bez kreatywności, oryginalności i wiary we własne możliwości nie zajdziemy daleko. To właśnie dzieciństwo kształtuje w nas większość tych cech. My rodzice możemy pomóc, by dziecko rozwijało się we właściwym kierunku, by było szczęśliwe i pełne pasji. Pozwól, więc dzieciom projektować, zachęcaj ich do tego by rozwijały swoje zdolności manualne i analityczne. Nie narzucaj im swojej pomocnej dłoni w każdym momencie, gdy coś się zepsuje, niech uczy się na własnych błędach – w tym przypadku zdecydowanie możemy na to pozwolić. W razie potrzeby pomóż dziecku, ale najlepiej tylko wtedy, gdy samo o to poprosi.

Projektowanie to jedna z tych rzeczy, przez którą dzieciaki uwielbiają klocki LEGO. Wielkie budowle, samochody, statki kosmiczne czy nawet całe miasta. Można zbudować, na co ma się tylko ochotę. Zaprojektować wszystko od podstaw. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i… ilość posiadanych klocków 😉

LEGO Friends

Naszą kolekcję zaczęliśmy rozbudowywać od LEGO Duplo, którymi Nadia chętnie się bawiła. Jednak nie była to jej ulubiona zabawka. Inaczej jest z Maksem, jeśli tylko jest zestaw z samochodem – to mogę być przekonana, że bez problemu wypije nawet dwie gorące kawy!

Dla mojej córki jednak furorę zrobiło LEGO Friends. Swój pierwszy zestaw dostała zupełnie przypadkiem na czwarte urodziny. Niechętnie patrzyłam na prezent zupełnie niedopasowany do jej wieku, byłam jednak przekonana, że wykorzystamy go w przyszłości. Bardzo się myliłam. Duśka, choć z natury jest bardzo niecierpliwa złożyła go w kilka godzin, tylko z moją małą pomocą. To był strzał w dziesiątkę! Budowanie, odgrywanie ról poszczególnych dziewczynek z zestawu, stało się jedną z ulubionych zabaw, tak już zostało. I myślę, że będzie to trwało jeszcze przez kilka najbliższych lat.

 

 

Jeśli Twoje dziecko również kocha LEGO, na pewno zainteresuje Cię informacja o mega konkursie organizowanym przez tę markę.

 

Międzynarodowy Mega Konkurs LEGO Friends

Grupa LEGO zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 7 do 12 lat, by naprawdę dołączyły do świata LEGO Friends, biorąc udział w konkursie „Zostań projektantem LEGO i wygraj”. To pierwsza tego typu akcja w historii LEGO.

Wystarczy zaprojektować – dowolną techniką – wymarzone, nowe miejsce na spotkania z przyjaciółmi w miasteczku Heartlake.

Główną nagrodą jest tygodniowy wyjazd wraz z rodziną do centrali Grupy LEGO do Billund w Dani i możliwość współpracy z projektantami LEGO, aby razem przekształcić zwycięzki pomysł w prawdziwy zestaw LEGO Friends.

Wyjątkową atrakcją będzie możliwość umieszczenia w nowym zestawie mini figurki z podobizną zwycięzcy akcji! Zgłoszenia należy przesyłać do 28 lutego poprzez stronę LEGO.pl/FriendsDesigner.

Wynik konkursu zostanie ogłoszony 17 marca, a autorski zestaw laureata już we wrześniu trafi na półki sklepowe sieci Toys’R’Us.


Dla uczestników konkursu z Polski, LEGO przygotowało dodatkowe nagrody! Aż 10 laureatów z naszego kraju otrzyma nagrody o łącznej wartości ponad 1300zł – będą to wszystkie nowości LEGO Friends, które pojawiły się na rynku w styczniu tego roku.

 

Mini konkurs u Mama Bloguje

Ja również przygotowałam mały upominek dla dwóch czytelniczek bloga!

Do wygrania są dwa zestawy LEGO Friends! Widoczne na zdjęciu.

Odpowiedz w poście na pytanie: Jak projektuje Twoje dziecko? Możesz dodać również zdjęcie dzieła Twojej pociechy.

Sama wybiorę 2 osoby – autorów najciekawszych komentarzy i to oni otrzymają po jednym opakowaniu klocków. Wzór wybierany jest losowo. Na zgłoszenia czekam do 10 lutego 2017r.

Wyniki:

Pudełka klocków lecą do:

Edyty i Agaty K, proszę o dane do wysyłki na adres mailowy: mama@mama-bloguje.com

 

Darmowe tła

Jeśli chcesz otrzymać darmowe tła i dostęp do innych bonusowych materiałów, koniecznie zapisz się do matczynego newslettera!

Ps. Będzie mi miło, jeśli udostępnisz ten post dalej. Niech więcej osób dowie się o mega konkursie LEGO, bo przygotowane przez nich nagrody to nie lada gratka.