DOMINO OBRAZKOWE DLA DWULATKA

Ostatnio u mnie na tapecie króluje domino. Puzzle sprawdziły się w naszym przypadku świetnie, Nadia je uwielbia, ale ile można. Uznałam, że pora na coś nowego. Szukałam w sieci i znalazłam, tak kolejną grą w naszym domu będzie domino obrazkowe. To coś, w co mogą się bawić już najmłodsze dzieci. Jest tyle różnych odmian obrazkowych kostek, ze zwariowałam na ich punkcie. Dają mnóstwo możliwości i oczywiście pełnią funkcję edukacyjną, a może w dużej mierze – ja w ten sposób próbuje usprawiedliwić kolejne zakupy?

Przejrzałam rynek gier wzdłuż i wszerz za grą idealną. Pokaże Wam, jakie cuda udało mi się znaleźć!

DOMINO OBRAZKOWE

 

big_Domino-drewniane-Na-Lace-Vilac-5429

vilac – 43zł

VILAC. Nie będę ukrywać, ale wśród wszystkich to był mój zdecydowany faworyt. Domino drewniane marki Vilac, zauroczyło mnie ze względu na obrazki. Dodatkową ich zaletą jest dwustronność. Nie takie tam zwykle kropki, ale kolorowe kwiatki. Dziecko może spróbować dopasowywać je po kolorze, nawet nie umiejąc liczyć. Oczywiście jednak, na chwilę obecną są niedostępne.

djeco domino

domino liczby – 35 zł / domino gigant zwierzątka – 64zł / domino – puzzle – 35zł / domino gigant dżungla – 65zł

DJECO. Tą firmę znam dość dobrze, mają bogaty asortyment dla dzieci w różnym wieku. Jest i domino oczywiście. Wzorów jest mnóstwo, w różnych cenach. Powyżej linki do sklepów oferujące je najtaniej. Znając Djeco, zabawka jest wysokiej jakości, z grubej tektury – obrazki laminowane, dwustronne. Tak jak widać wyżej, djeco charakteryzuje ciekawe wzornictwo, obrazki są oryginalne, kolorowe i urzekające.

domino-gra-edukacyjnakaszubebe – 39zł

KASZUBEBE. To domino obrazkowe jest również wykonane z drewna. Ciekawe obrazki i polska marka. Tutaj podoba mi się nawet pudełko, szkoda jednak, że nie są dwustronne (bynajmniej nie ma takiej informacji w opisie).

domino janod

domino pojazdy 54zł / domino zwierzęta – puzzle 53,20zł /domino zwierzęta egzotyczne 45,93zł

JANOD. Kolejna ciekawa firma, niestety cena dość wysoka. Domino zrobione z trwałych laminowanych kartoników, dwustronne. Nie powiem w tej cenie spodziewałabym się drewna.

1800206943_3

boikido – 56,90zł

BOIKIDO. Francuska marka, bardzo dobra jakość wykonania. Dwustronne domino, wykonane z drewna. Pudełko a’la szufladka.

domino goki

domino 36zł / domino obrazkowe z cyferkami – 24zł / domino owady – 49zł/ domino zwierzęta – 50zł

GOKI. Niemiecka marka. Drewniane wykonanie. Jednak kostki nie są dwustronne. Można je dostać w wielu różnych wersjach obrazkowych oraz różnych cenach.

domino goula

domino bambusowe półwypukłe – 71zł / domino afryka drewno – 45zł / domino pojazdy 61zł

GOULA. Piękne klocki, ciekawa grafika. Wysoka jakość wykonania, dwustronność i wysoka cena – niestety. Znalazłam ta markę tylko w jednym polskim sklepie internetowym, jak znacie inne dajcie znać.

domino czuczu

domino gigant – 37,99zł / mini domino 13,99zł

CZUCZU. Kolejna polska marka. Domino są wykonana z dobrej jakości laminowanej tektury, dwustronne. Giganty są faktycznie gigantyczne – jeden klocek ma 19cm długości – dla mnie są osobiście zbyt duże. Mini domino jest natomiast również formą puzzli – idealne na podróże i wycieczki. Obecnie w ciekawej i dobrej promocji cenowej.

trefl domino

domino Trefl ok. 20zł

TREFL. Zastanawiał się czy umieścić te puzzle w zestawieniu. Są to zwykłe jednostronne kartoniki. Jednak ze względu na obrazki i cenę są warte uwagi. Wśród domino można znaleźć klocki z ulubionymi bohaterami bajek naszych dzieci. Są księżniczki, myszka miki, auta, smerfy, Kubuś Puchatek i cała masa innych. Wystarczy poszukać w sieci.

Niektóre z powyższych gier możecie znaleźć również w okazyjnych cenach na allegro.

Znacie któreś z nich, które polecacie? Ja nadal nie mogę się zdecydować!