DOMOWE POTPOURRI – NATURALNE ODŚWIEŻACZE POWIETRZA – DIY

DOMOWE POTPOURRI – Naturalne odświeżacze powietrza w domu – DIY – czyli wpuść do swojego domu powiew cytrusowej świeżości.


Prawdziwy dom. 

To miejsce, które powinno pachnieć. Domowym ciastem, miłością, rodziną albo bigosem, jakby to powiedział mój mąż. Dla mnie powinien być to zapach świeżości – prosty, czysty i przytulny. Szczególnie wiosną – kocham zapach cytrusów oraz niektórych świeżych ziół.

Mamy już połowę marca. To idealny czas by rozpocząć wiosenne porządki i wpuścić do domu powiew świeżości. Dzisiaj polecam szczególnie wypróbowanie naturalnych odświeżaczy powietrza, które możesz zrobić w kilka minut u siebie w domu. Nie jest to ani pracochłonne ani wymagające, a efekt potrafi być zdumiewający. Do tego efekt Twojej pracy może z dumą być ozdobą niejednego mieszkania.

 


DOMOWE POTPOURRI – NATULARNE ODŚWIEŻACZE POWIETRZA DO DOMU

 

Cytryna, wanilia i rozmaryn

Składniki:

2 pokrojone w plastry cytryny,

2-4 gałązki rozmarynu

1 łyżeczka wanilii

 

Włóż do garnka składniki, zalej nieco ponad 2 cm wodą i doprowadź do wrzenia. Gotuj około kilkanaście minut. Całość możesz przelać do ozdobnych szklaneczek. Utrzymują zapach około 2-3dni. Najwięcej zapachu wydziela się podczas gotowania, dlatego przed przyjazdem gości warto powtórzyć całą procedurę i podgrzać tą wiosenną miksturę jeszcze raz 🙂

 

Limonka i mięta

Składniki:

2 małe pokrojone w plastry limonki

kilkanaście listków mięty

 

Limonka i mięta to doskonałe połączenie. Nie tylko w moijto. Połącz składniki dodaj wodę i duś na wolnym ogniu kilkanaście minut, a uwolnisz piękny zapach, który otoczy momentalnie całe pomieszczenie. Idealne na wiosnę!

 

Kokos i limonka

Składniki:

2 małe pokrojone w kostkę (plastry) limonki

1 łyżeczka ekstraktu kokosowego

Wystarczy łyżeczka ekstraktu kokosowego i pokrojona w kostkę limonka. Schemat ten sam. Wrzucamy do rondelka i gotujemy. Choć ten zapach kojarzy mi się może i nawet bardziej z latem, to uwielbiam go. To bardzo ciekawe połączenie zapachowe. Niosące świeżość i orzeźwienie. Tobie również polecam gorąco, spróbuj, choć raz a możliwe, że uzależnisz się na stałe.

 

Odświeżacze powietrza zrobione z naturalnych składników są doskonałą alternatywą dla przepełnionych chemią gotowych produktów. Wystarczą najprostsze produkty, garnek i dosłownie 3 minuty wolnego czasu. Wszystko gotuje się samo i nie musisz nawet mieszać. A zapach zostaje na kilka dobrych godzin po ugotowaniu. Czynność można powtórzyć – zależnie od potrzeb.