FAVORITKI – CIEKAWE LINKI – WRZESIEŃ

Dzisiaj kolejna porcja favoritek. Znajdziecie w niej ciekawe linki, zdjęcia, blog i wszystko inne, co urzekło mnie we wrześniu.

1234543_10151886675029042_1301671884_n

Kolejna kampania Fundacji Dzieci Niczyje – „Słowa dają moc!” której gorąco kibicuje:

„Kocham Cię”, „Wierzę w Ciebie”, „Uda Ci się”: słowa, które dają dziecku moc są bardzo proste, ale rodzice czasem o nich zapominają lub trudno im je wypowiadać. Kampania Fundacji Dzieci Niczyje i Agencji Reklamowej Publicis „Słowa dają moc” ma uświadomić rodzicom, jak ważne w wychowywaniu są dobre, pozytywne komunikaty, które przypominają dzieciom o tym, że są kochane, akceptowane, że mają wsparcie w najbliższych.

Więcej informacji na stronie fundacji.

nowy062 (3)

Krufka (www.krufkowa.pl) i jej wpis z 6.09. Super łatwe i szybkie do wykonania porady Jak przetrwać ciężki tydzień. Tak w am raz do przeczytania na poniedziałek. Jeśli macie czas warto przejrzeć całego bloga, każdy znajdzie tam coś dla siebie.

nowy072

Kreatywnika wcześniej nie znałam, a teraz żaluje, dodatkowo jak patrzę na większość omawianych zabaw – nie mogę się doczekać zabaw z moją córą. Jeśli lubicie bawić się z dziećmi – polecam. Przedstawione kreatywne sposoby spędzania wolnego czasu są strasznie ciekawe, a blog prowadzony z prawdziwą pasją!

nowy062

Design Your Life – www.designyourlife.pl to moja obowiązkowa lektura na liście czytelniczej. Właśnie ze względu na fakt iż kocham robić zdjęcia szczególną uwagę przykuł wpis o wykorzystaniu ciekawego tła w zdjęciach. Jeżeli lubicie i często fotografujecie różne rzeczy – zachęcam do przeczytania, warto 🙂 Zresztą znajdziecie tam wiele świetnych tekstów, ja ostatnio spędziłam tam kilka dobrych godzin, kosztem snu oczywiście.

nowy0g64

Zostając w tematyce fotografii – 10 inspiracji wykorzystania kwadratowych zdjęć – uwielbiam takie zestawienia zdjęć, budzą zawsze wiele miłych wspomnień. Wpis znajdziecie na blogu A Beautiful Mess – www.abeautifulmess.com.

Muzycznie to ta piosenka to mój ostatni wrześniowy hit. Motywujący, idealny. Zresztą uwielbiam połączenie męskiego głosu i gitary. Ten teledysk i te widoczki też przypadły mi do gustu.

DSC_0023

U nas wrzesień od zawsze kojarzył się z grzybobraniem. (Ci co obserwują nasz profil na Instagramie zdjęcia z grzybobrania już widzieli). Tutaj na zdjęciu jeden ze zbiorów w pobliskich lasach. Padało jak z cebra i wróciliśmy cali mokrzy jednak z uśmiechem na twarzy. Do tego oczywiście wszelkie potrawy z grzybów, przez barszczyk biały, smażone aż po grzyby w śmietanie – mniam.

9267ec3a004967e7a1688c9261a408c2

Skoro już o jedzeniu mowa. Moim polskim serialowym hitem jest oczywiście polsatowski 2XL. Ci co mnie znają (choćby z widzenia) wiedzą oczywiście, że mogę utożsamiać się z obiema aktorkami z racji mych gabarytów. Może dlatego właśnie z uśmiechem oglądam poczynania XX-lek 🙂

nowy071

O to żeby jednak nie było aż tak kalorycznie z chęcią zadba Psychodietetyka z czerwienią na ustach, tu polecam przepis na lekkie śniadanie w postaci jogurtowego makaronu – pycha.

images

Jak już wszystko przeczytacie – warto wszystko uporządkować i zorganizować tak by w razie potrzeby odszukać. SpringPad to dla mnie aplikacja miesiąca – używam namiętnie odkąd tylko poznałam. Jest to swoisty organizator i dla mnie ułatwiacz życia. Bardzo przydatne narzędzie w którym można zapisać wszystko, przez notatki, linki, zdjęcia, obrazy, miejsca. Dla mnie dużo wygodniejszy i milszy dla oka w porównaniu do znanego Evernote. To miejsce w którym można stworzyć sobie notatnik a później jak w normalnym zszycie zbierać do niego notatki. Więcej informacji o tejże aplikacji już wkrótce. Oczywiście sama się synchronizuje… Aplikacja działa przez przeglądarkę, na urządzeniach z systemem android, ios. Dodatkowo można udostępniać notatki innym osobom i w grupie pracować w notatnikach. Polecam!

f2361cfa220e11e39b2022000a9f1561_7

(zdjęcie zrobione telefonem – Sony Xperia™ Z1 )

Niestety wrzesień łączy się również początkiem jesieni, która to z kolei kojarzy się ze zwiększoną ilością opadów. Staramy się jednak wykorzystać i tą porę do zabaw na świeżym powietrzu – skakanie w kałużach już zaliczone!

sony-xperia-z1_005

Sony Xperia™ Z1 (www.Xperia.nadotyk.pl) – Jestem w trakcie testowania powyższego telefonu – jest moim zdecydowanym nr 1 i obawiam się, że nie tylko we wrześniu!