CZY JESTEŚ STATYSTYCZNYM RODZICEM?

Jakie masz plany na nadchodzący weekend? Czy wiesz, że statystyczny Polak spędza większość wolnego czasu przed telewizorem z rodziną lub samotnie przed komputerem? Większość z Nas nie dba o aktywność fizyczną ani o właściwą dietę. Niestety nasze złe nawyki szybko przenoszą się na dzieci. Powodując, że najbliższe prognozy dotyczące rozwoju naszych pociech są bardzo niepokojące. Co roku w naszym kraju przybywać będzie aż 400 tys. dzieci z nadwagą, w tym 80 tys. z otyłością. Przerażające, prawda?

Ponieważ dobrych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej najlepiej jest uczyć się w przyjemnych okolicznościach, warto brać udział w różnego rodzaju eventach, wydarzeniach sportowych i piknikach rodzinnych. Jest to doskonała okazja do poznania nie tylko zasad zdrowego odżywiania i różnych form aktywności fizycznej, ale zyskuje się możliwość lepszego poznania producentów i firm, których nazwy każdego dnia widzimy na półkach sklepowych.

plakat-odwazsie

Jednym z najciekawszych wydarzeń, które zbliżają się wielkimi krokami jest Piknik Rodzinny „OdWAŻ SIĘ być zdrowym na Narodowym”, organizowany przez Instytut Matki i Dziecka. Piknik odbędzie się 25 października 2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie, na który serdecznie Cię zapraszam! Organizatorzy zaplanowali wiele ciekawych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Ja będę na pewno, może się spotkamy?

Wśród firm i marek wspierających Piknik Rodzinny i angażujące się w propagowanie zdrowego stylu życia jest Kropla Beskidu. Firma od wielu lat aktywnie wspiera różnego rodzaju wydarzenia sportowe i pikniki promujące rodzinną aktywność fizyczną oraz świadome, zdrowe odżywianie się. Przy okazji pozwala poznać smak naturalnej wody mineralnej pochodzącej z Tylicza w Beskidzie Sądeckim i jej znaczenie dla ludzkiego organizmu. No bo właśnie…

Pijesz czy nie pijesz?

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie znaczenie w Twoim życiu odgrywa woda? Nie ta, która płynie z kranu ani ta, nad którą się relaksujesz każdego lata. Najważniejsza jest woda, którą pijesz. Dzięki której nawadniasz organizm i zapewniasz mu prawidłowe funkcjonowanie. Ważne jest nie tylko co pijesz, ale też jak to robisz. Bo żeby być zdrowym, należy zaczynać od postaw.

Zasiadając na kanapie przed telewizorem i wypijając kolejną szklankę słodkiej herbaty lub napoju gazowanego, nie zastanawiamy się zupełnie nad tym, jak bardzo zaniedbujemy swój organizm. Sami sobie wyrządzamy krzywdę świadomie rezygnując z aktywności fizycznej oraz picia wód, które są w stanie dostarczyć organizmowi wielu cennych pierwiastków.

ZALECANE NORMY PŁYNÓW

Jak dużo pijesz?

Szczególną uwagę powinno się przywiązywać do tego, co i w jakiej ilości piją dzieci. Mniejsze powinny przyjmować około 1 – 1,2 litra płynów na dobę, ale starsze dzieci zbliżyć się normą do dorosłych i wypijać już około 2 – 2,5 litra. Nie wychylać duszkiem szklanki płynu, ale popijać go często i po kilka łyków. Oczywiście część potrzebnych płynów dostarczamy organizmowi przez posiłki.

Jednak brak uczucia pragnienia wcale nie oznacza, że dziecko i my nie potrzebujemy nawodnienia. Do picia wody trzeba malucha przyzwyczajać od początku. Znaczne ograniczenie lub eliminacja słodkich napojów na pewno wyjdzie mu na dobre w przyszłości i będzie ważnym elementem, który zapobiegnie otyłości.

2WODA

Co pijesz?

Bardzo ważne jest jaką wodę się pije. Półki sklepowe zapełnione są dziesiątkami rodzajów wód – gazowanych, niegazowanych, wysoko, średnio i nisko zmineralizowanych. Wśród nich są również mineralne, źródlane i stołowe. Każdemu odpowiada inny smak (tak, każda woda smakuje inaczej!), ale też każdy z Nas potrzebuje innych minerałów i pierwiastków. Dlatego zawsze czytaj etykiety!

Mam nadzieję, że nie należysz do grupy stereotypowego Polaka i rodzica. Dbając o zdrowie dziecka i ucząc dobrych nawyków, robisz mu tak naprawdę największy prezent w życiu.

To jak spotkamy się w sobotę na Narodowym?

 

KROPLA_BESKIDU_LOGO

Wpis powstał we współpracy z Kroplą Beskidu

*zdjęcie tytułowe pochodzi z serwisu www.pixabuy.com