KILKA POMYSŁÓW NA FRYZURY DLA DZIEWCZYNEK

Nadia urodziła się z bujną czupryną czarnych włosków. Postanowiliśmy wraz z mężem wbrew tradycyjnemu u nas ścięciu po roczku zapuścić jej włoski. W ten sposób, jako trzylatka, ma naprawdę długie włosy. Wygląda pięknie, choć pewnie mówiłabym tak samo gdyby włosków miała tyle, co nic.

Jednak wiem, że rozpuszczone włoski na dłuższą metę przeszkadzają jej w zabawie. Dlatego przez większość czasu ma je upięte lub związane. Nie jestem zwolenniczką Pippi, dlatego dwa kucyki raczej nie wchodzą w grę. Wolę warkocze, mini koczek lub kucyka.  Nie jestem zawodową fryzjerką. Nikt nie nauczył mnie jak czesać małą dziewczynkę, niebyła do niej dołączona instrukcja obsługi – niestety.

Inspiracji i pomysłów szukam w sieci. Krótkie tutoriale z You Tube, to moje ulubione źródło nauki. Mam kilka swoich ulubionych fryzur, którymi chętnie się z wami podzielę. Wszystko na filmikach widać krok po kroku, więc łatwo wykonać je samodzielnie w domu.
fryzury dla dziewczynek 2

KILKA POMYSŁÓW NA FRYZURY DLA DZIEWCZYNEK

Kucyk z kokardką wygląda fantastycznie.

Warkocz skręcany – sznur

Zaplataniec

Kłosek

Korona

Warkoczyk z tzw. wodospadem

4 sposoby na koczka

Tutoriali na fryzury dla dziewczynek jest mnóstwo. Wszystko zależy od naszych chęci i odrobiny zdolności manulanych. W każdym razie po kilku lub kilkunastu próbach można uzyskać naprawdę świetny efekt.

Ps. Z natury większość dzieci nie przepada za czesaniem. U nas sposobem na wysiedzenie pięciu minut jest bajka w telewizji.