KLOCKI I INNE ZABAWKI KONSTRUKCYJNE

zabawki edukacyjne, zabawki dla dzieci, zabawki konstrukcyjne

Dzieci po ukończeniu kilku miesięcy wydają się instynktownie zafascynowane różnymi rodzajami rzeczy z których można coś zbudować. Na początku co prawda ich zainteresowanie głównie opiera się na rozwalaniu budowli utworzonych przez rodziców jednak z czasem zaczynają same łączyć pewne elementy.

Budowanie czy po prostu łączenie małych elementów to genialny wynalazek, ponieważ stale zwiększa umiejętności motoryczne naszych dzieci, pozwala na nieskończoną kreatywność i z wiekiem zabawy się nie nudzą a są bardziej złożonym działaniem. Wszelkiego rodzaju klocki mogą stanowić również doskonałą podstawę do rozwoju umiejętności liczenia.

zabawki edukacyjne, klocki, zabawki dla dzieci, zabawki konstrukcyjne, klocki lego, klocki duploZabawki konstrukcyjne  to na pewno rzeczy w które warto inwestować. To zakup na wiele lat. Wraz z rozwojem i wiekiem dziecka zmienia się tylko forma budowli. Poniżej kilka ciekawych form klocków. Mam nadzieję, że będą pomocne przy wyborze prezentów na gwiazdkę.

Znalazłam również klika linków do innych blogów gdzie możecie poczytać testy i opinie. Proszę również o wpisanie linków do Waszych blogów w komentarzu – wtedy uaktualnimy o wskazane przez Was miejsca w sieci 🙂

 

Miękkie klocki dla najmłodszych

zabawki edukacyjne, klocki, zabawki dla dzieci, zabawki konstrukcyjne,

Akurat na obrazku – marka Lilliputiens, to tylko jedna z wielu przykładów które nadają się do zabawy już dla maluszków od pierwszych miesięcy życia. Wszystkie zazwyczaj mają zróżnicowaną fakturę materiału i kształty: prostokąt, kwadrat, kwadrat rozkładający się na 2 trójkąty i trójkąt. Niektóre z nich posiadają wewnątrz ukryte magnesy – ułatwiając w ten sposób budowę różnorodnych konstrukcji. Może je kupić np tutaj, w cenie 110zł.

zabawki edukacyjne, klocki, zabawki dla dzieci, zabawki konstrukcyjne,  zabawki dla niemowląt , miekkie klocki

Tutaj inny odpowiednik miękkich klocków . Te są akurat gumowe. Taki zestaw kosztuje całe 16,50zł można je kupić tutaj.

Kubek w kubek

kubek w kubek, zabawki edukacyjne, klocki, zabawki dla dzieci, zabawki konstrukcyjne,

1/ 2/ 3/ 4/ 5/

Chyba każda mama zna tą zabawę. U nas przez okres kilku miesięcy (6-8 miesiąc) była to jedna z ulubionych zabawek Nadusi. Przekładanie pojemniczków, rozkładanie, robienie wież i innych rzeczy, wkładanie mniejszych elementów w kubki i znowu wyjmowanie potrafiło ją zająć nawet 15 minut a to był prawdziwy wyczyn. Teraz te kubki trafiły do piaskownicy latem a zimą do wanny ale nadal się nimi bawi. Trzeba również przyznać, że kubki to jedna z najtańszych zabawek, można je kupić już za 7 zł. Ja akurat miałam te okrągłe Playgro.

Mega Bloks

mega bloks, zabawki edukacyjne, klocki, zabawki dla dzieci, zabawki konstrukcyjne, Klocki wyglądają niesamowicie i są duuuuże i średnie, małe też :). Zestawów przeróżnych jest masa. Ja osobiście się zakochałam. W tym wypadku zakupy polecam na allegro. Duży wybór, ceny zależnie od zestawów różne, przeróżne.

Drewniane klocki

zabawki drewniane, klocki drewniane, zabawki edukacyjne, klocki, zabawki dla dzieci, zabawki konstrukcyjne,

1 – 54,12zł/ 2 – 118zł/ 3-120,90zł/

Drewniane zabawki to ponadczasowe klasyki. W tej chwili na rynku dostępne są przeróżne zestawy w wielu różnych kształtach, najbardziej popularne są nadal zwykłe prostokatne, kwadratowe i trójkątne. Jednak ciągle powstają nowe wzory. Mnie urzekła 3 takie drewniane miasto na środku pokoju. Ile frajdy dla rodzica i dziecka

Jeżyki

jeżyki, klocki jeżyki, klocki wafle, zabawki edukacyjne, klocki, zabawki dla dzieci, zabawki konstrukcyjne,

Wader

Jeżyki zwane czasem też waflami, to klocki mojego dzieciństwa. Mam do nich sentyment, teraz również zamierzam takie sprawić mojej córce. Plastikowe igiełki dają dzieciom swobodę w budowaniu różnego rodzaju konstrukcji, których nie mogą zrobić z tradycyjnych klocków. Jeśli chodzi o ich zakup – ja oczywiście polecam allegro. Wybór duży. Zestaw takich klocków jak na zdjęciu zależnie od elementów 64el. – ok. 26zł aż do 500el za 230zł.

Stecki

jeżyki, stecki, klocki jeżyki, klocki wafle, zabawki edukacyjne, klocki, zabawki dla dzieci, zabawki konstrukcyjne,

Te klocki zakupiłam, a może właściwie powinnam powiedzieć że upolowałam w Lidlu, w zeszłym roku przed świętami. Są małe i łatwo je połknąć. Jednak Nadusia bawi się nimi od jakiegoś czasu – póki co do buzi nie bierze, ale jest zawsze pod nadzorem kogoś dorosłego. Myślę, że będą doskonałą zabawką gdy skończy jakieś 3-4 lata i zacznie z nich faktycznie budować a nie tylko rozsypywać i zbierać do pudełka. Kosztowały jakieś 30zł.

Wafle -klocki przestrzennejeżyki, klocki jeżyki, klocki krzyżyki, klocki wafle, zabawki edukacyjne, klocki, zabawki dla dzieci, zabawki konstrukcyjne,

Nam jeszcze nie znane, ale pewnie i je w końcu kupimy. Słyszałam bardzo dużo pozytywnych komentarzy. Ceny różniste.  małe zestawy 54el za około 30zl

Marble Run

Marble Run, zabawki edukacyjne, klocki, zabawki dla dzieci, zabawki konstrukcyjne,

To z jednej strony gra, z drugiej klocki konstrukcyjne. Wszystko bowiem polega na zbudowaniu toru dla kulki.Nadia jest na nie jeszcze za mała. Jednak na pewno w końcu i u nas zagoszczą. Ceny zależą od wielkości zestawów. Można je kupić m.in. tutaj.

Klocki magnetyczne

zabawki edukacyjne, klocki, zabawki dla dzieci, zabawki konstrukcyjne, klocki magnetyczne

W Polsce najpopularniejszych jest 4 producentów klocków magnetycznych: Geomag, Magnetix, Supermag, Magnastix. Mimo iż zawsze myślalam że są to zabawki dla dzieci w wieku powyżej 5 lat. Okazuje się że producenci pomyśleli również o małych dzieciach. Na załączonym obrazku zabawka dostępna już dla maluszków od 10 miesiąca życia. Na allegro cena około 100zł

zabawki edukacyjne, klocki, zabawki dla dzieci, zabawki konstrukcyjne, klocki magnetyczne

Dla starszych ciekawą alternatywą będą takie jak wyżej 🙂 Sama bym pobudowała… Oczywiście nie będę bardzo oryginalna, ale wydaje mi się że na allegro będzie najtaniej. Ceny zależne od ilości elementów. Te konkretne to firma Maganastix 18el za 70zł.

Lego i Duplo

zabawki edukacyjne, klocki, zabawki dla dzieci, zabawki konstrukcyjne, klocki lego, klocki duplo

Zależnie od wieku. Ceny różne. Zresztą przedstawiać ich nie trzeba. Ja i Niunia uwielbiamy! Marzy mi się teraz zakup farmy 🙂 Tylko jakoś kasa w portfelu nie chce się sama rozmnażać.

zabawki edukacyjne, klocki, zabawki dla dzieci, zabawki konstrukcyjne, klocki lego, klocki duplo

Jednak oczami wyobraźni myślę już o tym zestawie Lego. Jednak to za kilka lat.

 

Linki z innych blogów do klockowych testów lub opinii:

Są to posty które udało mi się znaleźć i które zamierzam uaktualniać na bieżąco.