KOCIE BAJKI

Wczoraj po raz ósmy w Polsce obchodzony jest Dzień Kota. Nie wspominam o tym ze względu na siebie – bo za kotami nie przepadam – z uzasadnionych względów. Jestem alergikiem i każdorazowo spotkanie z sierścią tego milusińskiego, kończy się u mnie łzawieniem oczu i katarem, takim, że nie życzę nikomu. Nadia natomiast to prawdziwa kociara. To zdecydowanie jej ulubione zwierzątka. Koty prawdziwe są u babci – aż dwa, które Duśka z uporem maniaka wozi w wózeczku, niczym małe królewny. Ciągnie je za ogonki, gania się, przytula i całuje. Na jej ulubionych bluzeczkach też są kotki, na torebce, na spinkach. Książeczki i malowanki też najpiękniejsze są z mruczkami…

Często zamiast wołania mamo, z łóżeczka zaraz po przebudzeniu słyszę:

– Baja, baja, baja
– Nadusiu, jaką bajeczkę włączyć?
– Kotka, kota, miauuuuuuu

Pewnie, dlatego czuję się niczym specjalista od kocich bajek. Okazuje się, że w filmach animowanych pojawia się całkiem dużo różnych kociaków i kocurów, niektóre są sławne na cały bajkowy świat a inne powoli przechodzą w niepamięć.

KOCIE BAJKI – czyli BAJKI O KOTKACH

Przedstawiam Wam kocie sławy – kolejność przypadkowa.

Jess

kot jess i listonosz pat

Kot, przyjaciel listonosza Pata. Bajka skierowana typowo do najmłodszych widzów.

Filemon i Bonifacy

h63j6a88k88kok48s8gkg0o048k.10001

To kociaki, które powstały jeszcze przed moim urodzeniem. Pewnie każdy rodzic pamięta je z wieczorynek. Mimo, iż w tej chwili bajka nie jest emitowana w telewizji, wiele z odcinków można znaleźć na popularnym youtube J

Sylwester

looney-sylwester-tunes-tweety

To kot, który ma nawet swój fanklub. Jest nierozłączny z ptaszkiem Tweety w swych animowanych przygodach. To jeden z moich kocich ulubieńców, który wystąpił aż w 90 odcinkach Zwariowanych Melodii.

Klakier

klakier i gargamel

Nie jest to, co prawda główny bohater bajki, ale chyba każdy zna tego rudego kocura. Nieodłączny towarzysz Gargamela ze Smerfów.

Tip – Tom

top cat kocia ferajna

Pamiętacie jeszcze tą ferajnę ulicznych kociaków?

Garfield

Garfield

Ten amator lasagne nie należy do moich ulubionych. Jakoś nigdy nie mogłam się przekonać do tej bajki. Zestawienie, w którym by go brakowało, byłoby jednak niezupełne. Za bardzo wgryzł się w kocie bajki.

Tom

Tom and Jerry2

Toma pamiętam jeszcze z czasów dzieciństwa, kiedy czasami trzeba było na kolejny odcinek bajki czekać cały tydzień. Warto było. Tom i Jerry zapewniali zawsze dużo rozrywki. Do tej pory ta postać wzbudza uśmiech na mojej twarzy.

Pan Jinks (Jinx)

Pixie-Dixie-i-Pan-Jinks Kocie bajki

Skoro już mowa o kotach i myszach, nie może zabraknąć bohatera bajki Pixie i Dixie, gdy czasami mam możliwość spojrzenia na tą bajkę przypominają mi się niedzielne poranki…

Hello Kitty

free-hello-kitty-wallpapers1

To w porównaniu do innych bajek z zestawienia dość nowa postać. Nie potrafię powiedzieć, dlaczego dokładnie, ale wyjątkowo nie przypadła mi do gustu. Tolerują ją tylko na spineczkach do włosów Nadusi, bajki praktycznie – nigdy nie oglądałam.

Figaro

figaro kot myszka minnie

Tylko Google przypomniał mi tego przyjaciela Myszki Minnie. Aż dziw, że o nim zapomniałam, bo jest przesłodki.

Puszek Okruszek zwany Kotem w butach

puszek okruszek ze shreka kot

Jeden z bohaterów kultowej pełnometrażowej animacji Shrek 2. Czy te oczy mogą kłamać?

Aryskotraci

puzzle_60_elementow_disney_koty_arystokraci_clementoni_26844

Bajka pełnometrażowa opowiadająca historię kociej rodziny. Ciekawa i miła dla oka z wytwórni Walta Disneya

Oliver

oliwer i spółka

Koci bohater filmu Oliwer i Spółka, to kolejna pełnometrażowa bajka, która musiała znaleźć się na liście.

Czy któryś z tych kociaków należy do Waszych ulubieńców? Wasze dzieci mają już swoje ulubione zwierzaki?