Książki przeczytane – zapomniane czy zapamiętane?

Uwielbiam czytać. Praktycznie wszystko. Zazwyczaj od deski do deski. Liczy się zarówno ilość i jakość. Książki są tym lepsze im mają więcej stron i im więcej wciągającej treści w nich jest. Od zawsze w miesiącu czytałam około 20 książek to taka uśredniona liczba, bo wszystko zależało od czasu wolnego, zaliczeń na studiach, randek i pracy. Odkąd Maleńka jest na świecie i zaczęłam blogować – ta  liczba drastycznie spadła do średnio 10 miesięcznie, ale zawsze coś.

Z tego powodu dołączyłam jako uczestnik do programu społecznościowego na www.lubimyczytać.pl. Gdzie zaznaczam które książki są przeze mnie przeczytane i kiedy, co czytam obecnie i co chce przeczytać. Zazwyczaj do ostatniej kategorii dodaje książki których recenzje znalazłam u Was (:* dzięki). Można tam tworzyć także inne kategorie na które dzielimy pozycje literatury zwane półkami.
Moją ulubioną kategorią specjalną jest „Chce na prezent” – co ma szczególne odniesienie do posta o mnie jako zmorze prezentowej najbliższych.

Ostatnio dodałam tam również półkę 100 książek które trzeba przeczytać z listy Guardian. To moje marzenie przeczytać je wszystkie… Czy starczy mi na to życia – okaże się! Jak ktoś zainteresowany listę znajdziecie TUTAJ.

Co prawda do serwisu przystąpiłam niedawno – więc pozycji książkowych jest niewiele, ale już niedługo myślę że przyśpieszę proces.

Więcej o serwisie „Lubimy Czytać”:
Serwis umożliwia dodawanie ocen książkom, po czym sugeruje Ci inne pozycje które mogą Ci się spodobać. (Po 40 pozycjach). Można również łączyć się z innymi w znajomych, kopiować od kogoś półki i wiele innych ciekawych możliwości. Przede wszystkim mamy także możliwość zobaczenia ogólnej oceny książki i przeczytania ciekawych recenzji.
Istnieje również aplikacja na urządzenia przenośne, więc mamy dostęp do naszej wirtualnej biblioteczki również przez telefon.

Poniżej kilka screenów z serwisu:

Przydatna informacja dla osób, które prowadzą blogi na temat książek. Można wprowadzić widget który pokaże Twoim czytelnikom, Twój profil na „lubimy czytać” oraz książki które już przeczytałaś, czytasz i masz zamiar przeczytać. Jest to ciekawe rozwiązanie bo Twoi czytelnicy wiedzą jaką kolejną książkę opiszesz. Jak dodać widget do bloga dowiesz się TUTAJ.

Pozdrawiam, Mama bloguje