MAŁOLATY DO WZIĘCIA

małolaty do wzięcia

Po raz kolejny rozpoczyna się promowanie akcji społecznej – „Zdjęcie – pomyśl zanim wrzucisz”. Tym razem po jak wiele znaczącym mottem – „MAŁOLATY DO WZIĘCIA”. Hasło może być interpretowane dwuznacznie i bardzo dobrze – bo właśnie o to chodzi. Może w końcu dotrze do tych którzy mają w nosie prywatność a przede wszystkim intymność małego człowieka.

Ja sama prowadzę bloga, wstawiam tutaj zdjęcia swojej córki. Strona wręcz jest swoistym pamiętnikiem okresu jej dorastania. Jednak nie znajdziesz tu ani golizny, ani zdjęć, które kiedykolwiek mogłoby ją urazić. Zdjęć takich które godziłyby w jej intymność. Zdjęć których mogłaby się wstydzić. Co najważniejsze zdjęć które mogłyby zostać wykorzystane w „chory” jak dla mnie sposób.

Zresztą zapraszam na film promujący kampanię:

Nie zapominajmy, że zdjęcie, filmik wrzucone w sieć pozostaje już tutaj na zawsze i nie ma możliwości jego usunięcia. Nie ma drzwi ewakuacyjnych a sam napis delete nie usuwa z serwerów które stronę już zaczytały. Pomyślcie, że każde zdjęcie ma robione po pojawieniu się w sieci kilkanaście kopii.  I tego zmienić się nie da, i usunąć też nie.

„Do publikowania zdjęć swoich dzieci nago lub w bieliźnie przyznaje się co czwarty rodzic dziecka do 10 roku życia.”

Rok w rok jest akcja i rok, w rok zdjęć nagich dzieci przybywa. Filmik budzi kontrowersje – ale osób nieuświadomionych nie brakuje. Oczywiście nie piszę o tych osobach które umieszczają takie zdjęcia celowo – bo są i tacy – słyszeliście może o troll parentingu?

To akcja którą promuje już drugi raz z rzędu i myślę, że będę promować zawsze! Dlatego też zapraszam na stronę Fundacji Dzieci Niczyje – Małolaty do wzięcia, promujcie i udostępniajcie informacje o kampanii – uświadamiajcie innych, bo to nic nie kosztuje!

www.malolatydowziecia.pl

www.zanimwrzucisz.fdn.pl

pomyśl zanim wrzucisz

Po raz pierwszy o akcji mogliście przeczytać na moim blogu – tutaj – „Zdjęcie, pomyśl zanim wrzucisz”

*źródło materiały pochodzą ze strony www.malolatydowziecia.pl