MAMA IDZIE NA KAWĘ!

Ostatnio zawitałam na stronę ciekawego ogólnopolskiego projektu – Mama idzie na kawę. To akcja społeczna stworzona przez mamy, dla mam. Inicjatorką jest Agnieszka Czajkowska, która stworzyła firmę ColorStories.

Wiele kobiet po urodzeniu dziecka, odcina się od świata zewnętrznego i zamyka w swoich czterech ścianach. Nie mówię, że jest to coś złego – jenak każda z nas powinna wychodzić do ludzi. Inaczej, co wiem na swoim przykładzie można najzwyczajniej w świecie zdziczeć. Wyjście na kawę, do restauracji, by spotkać się i porozmawiać z innymi kobietami jest na wagę złota. Odstresowuje, napełnia głowę pomysłami i pozwala nabrać sił na dalsze wyzwania.

mama idzie na kawę

MAMA IDZIE NA KAWĘ!

Projekt obecnie wspiera ponad 100 niesieciowych kawiarni i restauracji otwartych na nowe inicjatywy. Znajdziecie w nich udogodnienia dla rodziców z dziećmi, kąciki zabaw, specjalne menu lub po prostu dobrą atmosferę i otwarte serca. Głównie są to miejsca na terenie Warszawy, jednak już zdarzają się restauracje spoza niej. Brak mi takiego miejsca w Łodzi. Mam jednak nadzieję, że pomysł rozwinie się faktycznie na całą Polskę.

Zasady akcji są proste: od 15 maja do 15 czerwca, w partnerskich kawiarniach i restauracjach, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 18:00, każdy rodzic, który pojawi się z dzieckiem do lat 10, oraz kobieta w ciąży, na hasło Mama idzie na kawę, będzie mógł napić się dowolnej kawy z 50% rabatem. Dodatkowo, dostanie katalog pełen informacji o młodych polskich firmach dla dzieci z kuponami rabatowymi do -20%. Katalog jest dostępny również do ściągnięcia na stronie akcji.

Więcej o inicjatywie dowiecie się na stronie www.mamaidzienakawe.pl oraz na fanpage’u na Facebooku

To jak Drogie Mamy, idziemy na kawę?