MAPPKA – PODRÓŻ Z APKĄ PALCEM PO MAPIE


MAPPKA - PODRÓŻ Z APKĄ PALCEM PO MAPIE Mappka to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na połączenie mapy wiszącej na ścianie z wirtualną rzeczywistością w aplikacji na tablet lub smartfon. Pozwala na podróże małe i duże palcem i smartfonem po mapie.

 

W dzisiejszych czasach tablet i smartfon to nie są urządzenia zarezerwowane tylko dla dorosłych. Coraz częściej sięgają po nie już kilkuletnie maluszki. Oglądają bajki i filmiki na YouTube oraz grają w gry. Standardem staje się, że dzieci otrzymują je w prezencie na urodziny czy komunię świętą. Jednak to od nas, rodziców, zależy co dzieci robią w internecie i jak dużo czasu tam poświęcają. Osobiście uważam, że nasze pociechy powinny mieć kontakt z elektroniką i dostępem do sieci już od najmłodszych lat. Jednak wszystko z umiarem i w określonym – mądrym celu. Stąd rozwiązanie zaprezentowane przez producentów Mappki jest dla mnie bardzo satysfakcjonujące. Dziecko uczy się geografii, uczy się odkrywać świat dzięki aplikacji. Ma dostęp do rozrywki, jednak nie jest to bezcelowe.

Pamiętam czasy, gdy na słowo „mapa” dostawałam gęsiej skórki. Czarna mapa na lekcjach w liceum śniła mi się po nocach. Nigdy nie byłam dobra w określaniu miejsc położenia rzek, pasm górskich czy państw i ich stolic. Chciałabym, by moje dzieci do tej ważnej dziedziny życia podchodziły inaczej. By mapa kojarzyła się im z czymś przyjemnym, z podróżami, ciekawostkami i zabawą. Dzięki Mappce wiem, że jest to możliwe. Nadia, już jako pięciolatka, ma dużo większą orientację na mapie, niż ja jako uczennica szkoły podstawowej. I to jest naprawdę świetne rozwiązanie!

MAPPKA - PODRÓŻ Z APKĄ

mappka i appka

Jak działa Mappka?

Kupujemy mapę, wieszamy ją na ścianie, instalujemy aplikację i skanujemy kod znajdujący się w instrukcji. I już możemy zabrać się za zabawę!

 

Sam montaż Mappki jest bajecznie prosty. Rama przytwierdzana jest na magnes, wystarczy jeden gwóźdź wbity w ścianę i już całość możemy powiesić w wybranym przez nas miejscu.

 

Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemami IOS i Android, do pobrania w oficjalnych sklepach bezpłatnie. Pierwsze uruchomienie trwa bardzo długo, co wiąże się z pobraniem sporej ilości danych. Kolejne włączenia następują już szybko i bezproblemowo. Sama appka jest bardzo łatwa w obsłudze.

 

Mamy do wyboru 3 tryby zabawy – mapa, quizy oraz puzzle.

Mapa pozwala nam na obserwowanie naszej mapy przez ekran smartfonu/ tableta. Zobaczymy wybrane budowle wraz podpisami w obrazie 3D. Dziecko może je obejrzeć dosłownie z każdej strony. Z bliska i z daleka. Moja Dusia była zachwycona. Mamy również do dyspozycji ciekawostki dotyczące danego rejonu. Dziecko może również przejść do galerii gdzie zobaczy masę pięknych zdjęć z różnych zakątków świata.

 

mappka opinie

mappka czy warto kupić

 

Quiz to tryb, w którym dziecko może sprawdzić swoją wiedzę na temat danego obszaru. Jest aż 10 testów, po 8 pytań. Pytania najczęściej są zamknięte, zdarzają się jednak również takie, których odpowiedź musimy wskazać na mapie.

 

Puzzle to coś dla małych graczy. Do wyboru mamy 30 zdjęć z całego świata. Możemy dobrać wielkość puzzli zależnie od wieku naszej pociechy.

Powiem szczerze, że brakuje mi funkcji głosowej w Mappce. Nadusia nie umie jeszcze samodzielnie czytać, więc mapę możemy odkrywać razem. Jest to jednak bardzo młody projekt i jestem przekonana, że wiele funkcji jeszcze przed nami.

 

Mappka stanowi piękną dekorację pokoju dziecięcego

Duża mapa powieszona na ścianie w dziecięcym pokoju może być prawdziwą ozdobą. Mappka prezentuje się świetnie. Autorski projekt, ciekawe ilustracje, pięknie dobrane barwy i estetyczna ramka, idealnie wpasowują się w Maksia pokój. Sama wchodząc do niego często przystaję, żeby chwilę na nią popatrzeć. Mam nadzieję, że i on jak podrośnie zainteresuje się mapą i niespodziankami, które w sobie kryje. Póki, co odkrywamy świat głównie z Nadią. A jest co odkrywać!

mapa w pokoju dziecięcym

 

Mappka to idealny prezent dla małych odkrywców. Dzięki niej dzieci nauczą się geografii, poznają ciekawostki dotyczące budowli z całego świata oraz utrwalą swoją wiedzę dzięki grze w quiz.

 

Powiem szczerze, że mi pomysł bardzo przypadł do gustu. Szczerze żałuję, że nie miałam takich możliwości nauki, gdy byłam dzieckiem. Mam również wielką nadzieję, że pomysłodawcy stworzą również taką mapę Polski. Z przyjemnością bym ją kupiła i zawiesiła w swojej sypialni.

mapa dla dzieci

Mappkę możecie zakupić na stronie producenta w cenie od 159zł.

Wpis powstał we współpracy z pomysłodawcą i producentem Mappki