JAK OBROBIĆ ZDJĘCIE W 2 MINUTY – AKCJE DO PHOTOSHOPA

Która z mam nie marzy o pięknych zdjęciach swojego dziecka? Wyklejane albumy pękające w szwach, ozdobne ramki wiszące na ścianach. Każdy szczegół życia naszej pociechy złapany w migawce. W końcu przecież dzieci, tak szybko rosną i to właśnie zdjęcia przeniosą nas kiedyś do krainy wspomnień.

Zrobienie zdjęcia w dzisiejszych czasach to nic trudnego. Wystarczy wyciągnąć pierwszy lepszy telefon i cyk – fotka gotowa. Możemy użyć oczywiście lepszego sprzętu, wszystko i tak w dużej mierze zależy od umiejętności fotografa. Wiele jednak możemy zmienić obróbką zdjęcia w programie graficznym.

Powiem szczerze, że bywały momenty, gdy obróbka zdjęć na bloga zajmowała mi więcej czasu niż napisanie tekstu. Chciałam, by zdjęcie było perfekcyjne i idealne. Jednak często przesadzałam z balansem kolorów, kontrastem, jasnością a wtedy widząc efekt końcowy zaczynałam od nowa.

 

Akcje do photoshopa

 

Od niedawna korzystam z dość dużego ułatwienia, wszystko za sprawą Natalii i jej akcji do Photoshopa. Okazuje się, że wystarczy kilka kliknięć, a efekt jest naprawdę zdumiewający. W swej prostocie przypominają filtry w Instagramie. Niby zdjęcie to samo, a wygląda zupełnie inaczej.

Mnie urzekły akcje pastelowe, delikatne, wprowadzające swoisty klimat. To właśnie one szczególnie dobrze pasują do fotografii dziecięcej. Jak dla mnie jest w nich coś tajemniczego i magicznego. Coś, co sprawia, że te zdjęcia aż chce się oglądać. Zresztą zerknijcie same. 🙂


W pakiecie akcji pastelowych otrzymujemy aż 8 filtrów kolorowych i dwa czarno-białe, z których każdy nada inny charakter Twoim zdjęciom. Dodatkowo każdą z nich można dowolnie edytować w Photoshopie dodając więcej lub mniej efektów, co zresztą Natalia bardzo fajnie wytłumaczyła na filmiku pokazowym:

Wśród akcji do photoshopa dostępnych w sklepie znajdziemy również filtry podstawowe i świetliste. Możemy je również zakupić na sztuki. W zależności od tego czego potrzebujesz i co lubisz najbardziej możesz wybrać te, które wyostrzą zdjęcie, dodadzą poświatę lub nadadzą intensywnych barw. Jestem pewna, że nawet najbardziej wymagający fotograf znajdzie w nich coś dla siebie. Tym bardziej, że korzystanie i obróbka jednym kliknięciem to bardzo duża oszczędność czasu. Czyli tego, czego chyba w życiu najbardziej nam brakuje!

Jeśli nie jesteś pewna czy to coś dla Ciebie, koniecznie zerknij do sklepu MojSzop.pl, tam zapisując się do newslettera otrzymasz jedną akcję do photoshopa zupełnie bezpłatnie. Będziesz mogła sprawdzić, jak prosta i szybka może być obróbka zdjęć.

 

Wpis powstał we współpracy z MojSzop.pl