DLACZEGO BLOGER POWINIEN KORZYSTAĆ Z PINTEREST?

Dlaczego warto korzystać z Pinterest

Czy słyszałaś/eś kiedykolwiek o Pinterest?

Pinterest to wirtualna korkowa tablica, do której możemy przypinać ciekawe treści. Zdjęcia, strony i filmy. Przypięte rzeczy można segregować w oddzielne tablice i tworzyć swoje inspirujące miejsce.

Wiele osób w Polsce nie korzysta z tego wspanialego kanału social media i z możliwości które daje tablica z pinezkami. Co prawda od jakiegoś czasu liczba użytkowników stale się zwiększa w czerwcu br. miał bowiem 1,26 mln użytkowników (w Polsce około 370tyś). Ten serwis społecznościowy wykorzystywany jest głównie przez kobiety, w wieku 25-34 lat. Jednak co raz więcej osób z innych przedziałów wiekowych docenia jego mozliwości.

Powody dla których ludzie korzystają z Pinterest:

  • Aby znaleźć informacje: przepisy kulinarne, porady i tutoriale,
  • Aby znaleźć pomysł na prezent – dla siebie lub innych
  • Aby znaleźć inspiracje – na projekt, planowanie imprez, pomysły na nowe treści
  • Aby połączyć się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach – znalezienie nowych przyjaciół i iznajomych
  • Aby sie rozerwać i odstresować, ponieważ łatwo jest spojrzeć na te wszystkie wspaniałe zdjęcia

Wszystkie powody dotyczą w większości rozwiązywania jakiegoś problemu lub zapewnienia rozrywki. Jeśli zawartość Twojego bloga ma podobne cele, są duże szanse, że ludzie będą wracać po więcej, a może nawet podzielą się zawartością Twojego bloga z przyjaciółmi.

10 powodów dla których warto używać pinterest

Dlaczego bloger powinien korzystać z Pinterest?

1. INSPIRACJA – gdy brakuje Ci weny, Pinterest jest doskonalym miejscem szukania pomysłów i nowych idei na kolejne posty. Wystarczy wpisać słowo klucz w wyszukiwarkę treści i można się spodziewać kolejnych pinzek przypinanych przez użytkowników. Sprawdzić ich popularność i na tej podstawie tworzyć coś swojego.

2. UDOSTĘPNIANIE TREŚCI – Wszystkie zdjęcia i filmy które masz na blogu możesz udostępnić w serwisie Pinterest wprost z własnej strony. Dodając im prawidłowo tagi pozwalasz na odnalezienie siebie i swojej twórczości szerszej grupie ludzi.

3. LUDZIE – serwis buduje społeczność, jedni komentują drugich, przypinaja swoje pinezki, „śledzą” innych użytkowników. To tylko pozwala na zgromadzenie właśnie Tobie większej ilości publiczności która wcześniej czy później trafi na Twój blog.

4. ZACHOWAJ TREŚCI NA PÓŹNIEJ – wiele z nas zmaga się z brakiem czasu. W obecnej chwili Pinterest pozwala nam również na przypinanie pinezek na tablicach prywatnyh – których ja bardzo często używam. Są to treści, które często gęsto przeglądam podczas zajmowania się małą, w autobusie. Jednak nie mam wystarczających możliwości by doczytać je do końca – przypinam je do jednej z tablic na później i wracam w dowolnym momencie.

5.WSPIERAJ CELE SEO – Zwiększ swój zasięg bloga i wspieraj swoje cele SEO. Tutaj proponuje przeczytać –  TEN artykuł 🙂

6. GENEROWANIE RUCHU NA STRONIE – życie pojedyńczego postu trwa od momentu jego publikacji zazwyczaj aż do momentu publikacji kolejnego. W Pinterest Twój post może odżyć w każdym momencie. Grafika nie umiera, a za nią link do poszczególnej strony Twojego wpisu. 

znajdź mnie na pinterest