POMYSŁ NA POKÓJ DLA KSIĘŻNICZKI

Urządzanie pokoju dla dziewczynki, to nie lada wyzwanie. Obecnie na rynku możemy znaleźć taką masę przeróżnych mebelków i dekoracji, że od samego przeglądania może nas zaboleć głowa. Niektóre z nich aż zapierają dech w piersi, tylko po to by znaleźć jeszcze piękniejsze rzeczy.

U nas remont trwa w najlepsze i niedługo przyjdzie i kolej na Nadusię. Będzie to jej pierwszy pokoik, dlatego chciałabym by poczuła się jak w bajce. Marzę o tym, by urządzić dla niej szczególne miejsce – pokój dla księżniczki, w którym chętnie będzie się bawić i spać. Powiem szczerze, że wybór mebli i akcesoriów to mój wielki dylemat, a że nie do końca lubię masówki – ostatnio zagłębiłam się w dzieła (bo tylko tak je można nazwać) twórców w sklepie DaWanda.

Sam sklep jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, iż zrzesza całą masę rodzimych rękodzielników, artystów i projektantów. Ich prace i produkty często można spotkać właśnie tylko tam. Wśród nich można odnaleźć kilkadziesiąt perełek, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych klientów.

POKÓJ DLA MAŁEJ KSIĘŻNICZKIpokój małej księżniczki

Jedne z produktów, które najbardziej przypadły mi do serca znajdziecie powyżej. Jako, że chciałabym, by pokój Duśki utrzymać w błękicie i różu – wybrałam właśnie taką kolorystykę mebli i dodatków.

DEKORACJE POKOJU DLA DZIEWCZYNKI

Lampa, puf i poduszki – Baśniowy Las – to cudo, które śni mi się po nocach. Zakochałam się w tych kolorowych drzewkach. Wiem też, że bez pufy nie ma przebacz – nie da się! Jest ostatnio w każdej mojej wymarzonej aranżacji.

Półka domek – ostatnio zyskał bardzo dużą popularność, gości prawie u każdej dziewczynki, jednak brak oryginalności w tym wypadku w ogóle mi nie przeszkadza. Tym bardziej, że ta konkretnie półka jest bajerancko wykończona. Okienka z boku z okiennicami, drzwi i ta dachówka to elementy, które pozwolą zamienić ów półkę na najprawdziwszy domek dla lalek.

Druk cyfrowy zamek na ścianę jako przedruk akwareli – to jeden z najciekawszych dzieł. Mamy zamiar dać w Nadii pokoju gładź, ściany będą w jednolitym ciepłym kolorze. Jedną z nich zapewne w części pokryjemy farbą imitującą tablicę kredową. Taki zamek doskonale, by u nas pasował, wprowadziłby inne barwy i dodał pomieszczeniu uroku.

ZABAWKI

Sowa (poduszka olbrzym) – znacie moje zamiłowanie do tych ptaków, po prostu nie mogłoby jej tam zabraknąć. Za babeczki i minky ma dwa punkty do nieskończoności.

Lalka Księżniczka Hela – Wiem! Nie pasuje ni w ząb kolorystycznie, ale powiedzcie szczerze, czy ona nie jest piękna?

Korona z filcu – Już widzę Nadusię, ubraną w piękną sukieneczkę i ta korona!

MEBLE DLA DZIECI

Fotelik – Bardzo mi pasuje jego kolorystyka, dodatkowo jest wykonany w całości z gąbki. W końcu nawet królewna musi mieć swój tron!

Łóżko dla księżniczki lub księcia. Fantastyczne! Nie będę ukrywać, że patrzę również nieco przyszłościowo, w końcu gdy Nadia z niego wyrośnie będzie odpowiednie dla drugiego dziecka – niezależnie od płci.

Powiem szczerze, że przejrzałam już taką masę rzeczy, że spokojnie zrobiłabym nie jeden pokój dla księżniczki, a co najmniej dziesięć różnych. Póki, co jednak w zamku nie mieszkamy, ale może kiedyś? Jak Wam się podoba powyższa aranżacja?

logo_dawanda

Post powstał we współpracy ze sklepem DaWanda