POMYSŁ NA BIZNES CZYLI JAK ZNALEŹĆ PRACĘ NA MACIERZYŃSKIM

Pomysł na biznes
www.photl.com

Praca na macierzyńskim?

Rutyna, to niestety częsta choroba dotykająca młode matki, które realizacje znajdują w wychowywaniu dziecka, zapominając o tym, że nadal mogą pozostać kobietami sukcesu.
Na szczęście, wiele z Pań zaskakuje swoją pomysłowością, odstawiając w kąt stereotyp matki Polki, by stać się domową biznes women i poszerza swoje horyzonty.
Złotym środkiem nie okaże się tu brak inicjatywy…ale otwarta głowa na innowacyjne pomysły prowadzenia biznesu w domu. Dzięki czemu, wszystkie Panie będą mogły obserwować wspaniałe zjawisko jakim jest rozwój dziecka, a także rozwijać pasje, na które nie pozwalała dotychczasowa posada.

Jak stać się biznes mamą?

Podstawą realizacji wszelkich pomysłów, jest oczywiście chwycenie kartki i spisanie wachlarzu umiejętności, które staną się narzędziem do tworzenia domowego przedsiębiorstwa.

Zadaj sobie 6 najprostszych pytania:

  • Co potrafię robić najlepiej?
  • Czy lubię sport, a może mam zacięcie pisarskie?
  • Czy potrafię nadać duszę starym rzeczą?
  • Co sprawia mi przyjemność?
  • Jakimi narzędziami dysponuję?
  • Ile czasu zajmie mi dana czynność?

Z wyników przeprowadzonych badań wśród matek między 25 a 30 rokiem życia przez agregator zbierający oferty pracy JOBBALOON.COM, wynika, że :

  • Ponad 38 % Polek swoje miejsce odnajduje w sztuce decoupage’u. Dzięki swoim umiejętnością poznania wielu technik tej sztuki, potrafią zająć się renowacją mebli począwszy od starych krzeseł, przez stoły, meble większego gabarytu czy malutkie ramki na zdjęcia, a także ozdobne wazony. Dodatkowy zarobek, pozwala na zakup niezbędnych produktów do życia, zapewniając tym samym asekuracje w razie utraty pracy.
  • 15% kobiet utrzymuje się z prowadzenia blogów o różnej tematyce. Pisząc o macierzyństwie, wychowaniu, różnych rozwiązaniach dla malucha, życiu rodzinnym, a także o tym jaką należy stosować dietę dla dzieci w wieku niemowlęcym.
  • 26% matek między 25 a 30 rokiem życia, swoich sił próbuje w sieci szukając pracy przez wyszukiwarki z ofertami dot. copywritingu. Pisząc dziennie kilka, czasem kilkanaście artykułów o bogatej treści edukacyjnej lub tekstów reklamowych dla agencji marketingowych. Praca zdalna jest niezwykłym ułatwieniem, dzięki temu mama maluszka może być w jego najważniejszych chwilach i zadbać o rodzinną atmosferę w domu, nie tracąc przy tym możliwości zarobkowania.
  • 21% kobiet, stawia na rozwój swojego malucha wśród rówieśników, opiekując się dodatkowo dzieckiem w podobnym przedziale wiekowym. Taki układ zapewnia oswojenie się dziecka z innymi, szybszy rozwój. W końcu maleństwa chłoną swoją wiedzę z obserwacji otoczenia. Jest to doskonałe rozwiązania, dla każdej ze stron, zyskuje na tym cała rodzina, zapewniając tym samym lepsze warunki finansowe.

A Ty jaki masz pomysł na biznes – na siebie?

Czerpiąc inspirację z innych kobiet, które postanowiły rozwijać swój intelekt, zastanów się ja najlepiej potrafisz się sprzedać? Być może świetnie czujesz się przed kamerą. Może swoje rozwiązanie znajdziesz w prowadzeniu filmików instruktażowych czy kulinarnych? Jeśli od zawsze pasjonował Cię sport, to być może potrafisz pokazać to innym.
Naucz się od nowa czerpać radość z życia, stawiając na nowe doświadczenia, rozwój duchowy i intelektualny po to by powrócić wkrótce do pracy jako nowoczesna, zaradna biznes mama.

Pozdrawiam,

Marta Organista

job baloon