POMYSŁ NA PREZENT NA ZAJĄCZKA – MORPHUN – KONKURS

Moja córeczka – Nadia ma już prawie 5 lat, w ciągu tego czasu przez moje ręce przewinęło się kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt, różnych modeli klocków. Jedne podobały nam się bardziej, inne mniej. Niektóre do dziś dzień są używane, a inne po kilku miesiącach leżenia w szafie znalazły nowych właścicieli. Jedno jest pewne – uwielbiamy klocki, zarówno ja, jak i moje dzieciaki, dlatego chętnie poznajemy nowe produkty i je testujemy.

 

 

Kilka ostatnich dni cały wolny czas spędzamy na zabawie klockami Morphun (mamy zestaw Morphun Xtra 400 elementów oraz zestaw Wordphun z literkami i obrazkami). Wcześniej ta marka nie była mi zupełnie znana. Teraz natomiast myślę o kupnie kolejnych zestawów dla maluchów z rodziny, jako prezent na Zajączka.

Dlaczego? Osobiście stałam się wielką fanką klocków Morphun. Wiem, że znalazły one już bardzo dużo zwolenników i są w wyposażeniu niejednego przedszkola. Zresztą nie ma się co dziwić. Można z nich zbudować chyba wszystko.

 

10 powodów, dla których warto zainteresować się klockami Morphun, nie tylko, jako prezent na Zajączka

 


1. ROZWIJAJĄ KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIĘ

Klocki Morphun pozwalają na budowę ogromnej ilości modeli. Dzieci mogą zaprojektować wszystko o czym marzą i to w sposób, jaki im się podoba. Mogą zbudować miasto lub zoo, zamek lub jaskinię, zwierzątko czy też samochód. Budowle mogą być przestrzenne i wyglądać bardzo realistycznie. Jedyne ograniczenia to ilość posiadanych klocków, ale nawet podstawowe zestawy zawierają ich naprawdę dużo.

 

 

2. ROZWIJAJĄ UMIEJĘTNOŚCI JĘZYKOWE

Klocki rozwijają umiejętności językowe. Dzięki pomocy klocków Morphun można budować słownictwo dla języka opisowego (kolory, rozmiary, kształty), języka porównawczego (większy, mniejszy), języka społecznego (zadawanie pytań, korzystanie z manier) oraz określonego języka tematycznego podczas np. nauki o częściach miasta, zamku, zoo czy samochodu.  Dodatkowo seria Wordphun rozbudowuje standardowe klocki o literki, idealne do nauki pisania oraz czytania.

 

3. PASUJĄ DO RÓŻNYCH ETAPÓW ROZWOJU

Klocki Morphun rosną razem z dzieckiem. Skierowane są do dzieci od 3 roku życia. Wraz z wiekiem pociechy mogą budować coraz to bardziej skomplikowane budowle. Same klocki podzielone są na kategorie wiekowe – Junior Starter, Junior, Advanced. Maluszki będą budować proste figury, a starszaki spokojnie mogą pozwolić sobie na budowle przestrzenne. Niezależnie od wieku każdemu pomocne będą załączone instrukcje, które są dostępne zarówno w postaci całych książeczek A3 jak i pojedyńczych kart.

 


4. POZWALAJĄ BAWIĆ SIĘ SAMODZIELNIE ALBO W GRUPIE

W układaniu klocków nie ma ograniczeń co do ilości osób. Córeczka bardzo dobrze bawi się sama, jak i z innymi dziećmi. W zestawach klocków jest sporo, więc nie ma problemu z ich zbyt małą ilością. Powiem szczerze, że nawet 1,5 roczny Maks jej nie przeszkadza w zabawie, bo jest za mały by je rozczepić i popsuć siostrze budowlę.

 

5. ROZWIJAJĄ ZDOLNOŚCI MATEMATYCZNE

Budowa i eksperymenty z poszczególnymi klockami pomagają dzieciom naturalnie nauczyć się i zrozumieć pojęcia matematyczne, takie jak: wyższe, szersze, krótsze, dłuższe, mniejsze i większe. Dodatkowo uczą rozróżniania kształtów – trójkąt, kwadrat i koło to podstawowe klocki z serii Morphun. Zależnie od sposobu zabawy dzieci mogą nauczyć się liczenia, pomiarów czy geometrii – jest to typowa nauka przez zabawę. Można kupić również zestaw Mathsphun posiadający w zestawie klocki z cyferkami, które skłaniają do matematycznych zadań i nauki liczenia. Oczywiście można je łączyć ze standardowymi klockami.

 

6. ROZWIJAJĄ UMIEJĘTNOŚCI FIZYCZNE

Zabawa klockami pomoże rozwinąć zarówno umiejętności motoryczne, jak i koordynację ręka – oko. Samo łączenie klocków nie jest standardowe, więc dziecko musi się zastanowić, jak zbudować coś ciekawego. Początki były nieco kłopotliwe, jednak po 5 minutach Nadia radziła sobie bez problemu.

 

7. BUDUJĄ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI

Po prostu patrząc na twarz dziecka, któremu udało się zbudować zwierzątko, domek czy cokolwiek innego, można zobaczyć tą swoistą dla maluchów dumę i samozadowolenie. Poprzez dalsze zachęcanie i uznanie ze strony rodziców, budują poczucie własnej wartości.

 

8. ZWIĘKSZAJĄ UMIEJĘTNOŚCI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW

Czegoś brakuje? Budowla nie może się utrzymać? Wieża się przewraca? Most jest za krótki? Budowanie klocków umożliwia dzieciom rozwiązywanie problemów metodą prób i błędów. Maluchy od razu otrzymują informacje zwrotną czy ich rozwiązanie było dobre, a może trzeba je poprawić.

 

9. ROZWIJAJĄ UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE

Dzielenie się i współpraca w małych grupach to trudna umiejętność – szczególnie dla małych dzieci. Budowanie z klocków razem z innymi pozwala na rozwój współdziałania między maluchami. Osobiście bardzo lubię patrzeć na bawiące się razem dzieci, to jak wspólnie odgrywają role, budują, rywalizują i współdziałają.

 

10. ZACHĘCAJĄ DO OSIĄGANIA WYZNACZONYCH CELÓW

Dzieci lubią wyzwania, można je zachęcić do tego używając klocków hasłami: „Zbuduj większą wieżę od siebie”, „Zbuduj kotka wedle instrukcji”. Dążenie do celu i wykorzystanie umiejętności rozwiązywania problemów, by do niego dotrzeć pozwala na zabawę przez długi czas!

 

Dodatkowo klocki spakowane są do poręcznego pudełka. Zawierają instrukcję, która pozwala na budowę krok po kroku, co szczególnie na początku jest bardzo pomocne. Same instrukcje są dostępne zarówno w postaci całej książeczki A3 jak i pojedyńczych kart. Bardzo łatwo się łączą, mają standardowy rozmiar pinów, więc można je połączyć również z innymi markami klocków.

 

Jeśli Cię jeszcze nie przekonałam koniecznie obejrzyj powyższy film! Jestem przekonana, że pokochasz te klocki tak samo mocno, jak ja.

 

KONKURS

Weź udział w tym konkursie, a jeśli wygrasz gwarantuję Ci wypicie wielu ciepłych kaw 😉

Nie chcę być zachłanna, dlatego podzielę się z jedną osobą tą kreatywną zabawką. To będzie prezent na Zajączka ode mnie i sponsora nagrody – firmy Ollineck właściciela sklepu klocki.edu.pl.

 

 

Co zrobić, by zestaw z zupełnie nowej kolekcji Gearphun trafił właśnie do Ciebie?

 

1.Zerknij w ofertę sklepu – klocki.edu.pl i napisz w komentarzu na blogu lub facebooku, które z klocków szczególnie przypadły Ci do gustu i dlaczego.

2. Będzie mi miło, jeśli udostępnisz informacje o konkursie w mediach społecznościowych.

3. Jestem pewna, że chciałabyś wiedzieć o kolejnych konkursach i ciekawych postach – dlatego warto polubić nasze profile na facebooku, gdzie udostępniamy same najciekawsze treści.

 

Konkurs będzie trwał do 7 kwietnia.

Wybierzemy wraz ze sponsorem najciekawszą odpowiedź i jej autor otrzyma nagrodę w postaci zestawu klocków Gearphun ( zawierający dodatkowo zębatki i nowe instrukcje!)

Postaramy się, by nagroda dotarła, jako prezent na Zajączka 😉

Wyniki pojawią się w tym poście, poinformuję o nich również na facebooku oraz w newsletterze. 🙂 Jeśli więc nie jesteś subskrybentem, koniecznie się zapisz.

WYNIKI

Wszystkim uczestnikom wraz ze sponsorem dziękujemy za udział w konkursie.

Nagroda jest jednak tylko jedna i wędruje do…

Dziękuje firmie Ollineck za możliwość poznania klocków Morphun.