PREZENT NA BABY SHOWER – CZYLI CO KUPIĆ PRZYSZŁEJ MAMIE?

Baby Shower to przyjęcia coraz częściej urządzane w Polsce. Każdy powód do świętowania jest dobry, a zabawa na cześć przyszłej mamy i jej nienarodzonego jeszcze dziecka wydaje się wspaniałym pomysłem. Dla ciężarnej jest to doskonały moment na kompletowanie wyprawki, przecież wedle Baby Shower powinna zostać obsypana „prysznicem” prezentów.

Często jednak na takie uroczystości zapraszane są również kobiety, które dzieci jeszcze nie posiadają. Prezenty, które mają być niespodzianką i cieszyć przyszłą mamusię okazują się drogimi bublami, które stosunkowo szybko lądują w koszu na śmieci.

Warto przemyśleć zakup tak, by prócz walorów estetycznych prezent na Baby Shower był po prostu przydatny i wykorzystany. Jeśli w niedługim czasie wybierasz się na takie party, zorientuj się czy organizatorka nie sporządziła specjalnej listy prezentów. Mam dla Ciebie również kilka propozycji, z których ja na pewno byłabym zadowolona. Niektóre z nich nie należą jednak do najtańszych, można jednak pomyśleć by razem z innymi gośćmi złożyć się na wspólny, ale ciekawy upominek.

PREZENT NA BABY SHOWER – CZYLI CO KUPIĆ PRZYSZŁEJ MAMIE?

prezent na baby shower

1. Butelka Medela Calma – butelka przeznaczona do karmienia maluszka zarówno mlekiem mamy jak i zastępczym. Butelka umożliwia niemowlętom ssanie, połykanie i oddychanie w dokładnie taki sposób , z jakiego korzystają pobierając pokarm z piersi. Cena około 55zł.

2. Gryzak – grzechotka Skip – Hop, która uwiodła mnie swoim sowim wyglądem. Wygląda na równie ciekawą, można ją – chwytać, turlać, potrząsać, machać i rzucać. Cena około 45zł.

3. Kamera D-Link EyeOn Baby. Posiadam ją już od jakiegoś czasu i z przyjemnością polecam dalej. Koszt zakupu jest wysoki – jednak przy prezencie składkowym do zniesienia. Przyszła mama napewno się ucieszy. Cena około 400zł.

4. Lampka Pabobo. Każdej świeżo upieczonej mamie przyda się lampka z delikatnym światłem. Przy którym bez problemu można przewinąć dziecko nie wybudzając go ze snu. Tutaj dodatkowo jest to zabawka z pozytywką. Będzie więc dobrym przyjacielem do zasypiania. Mamy jedną w domu i wiem, że to świetny wynalazek. Cena około 159zł

5. Samopodgrzewająca się butelka Iiamo Go. Przy Nadii nie korzystałam. Myślę,  że spróbuję przy drugim dziecku. Napewno będzie niezastąpiona na spacerach i w podróży. Zapewne przyda się każdej nowoczesnej mamie. Cena około 90zł.

6. Kocyk z Minky. To cudo pochodzi akurat ze slepu La Millou, jednak dostępne są w różnych kolorach i grubości prawie w każdym sklepie z artykułami dla dzieci. Nic dziwnego, w minky można się zakochać. Ceny są różne zależne od wymiarów, ten konkretny model to wydatek 149zł.

7. Żyrafka Sophie. Ten gryzak zyskał już miano kultowego. Jest w nim coś co szkraby kochają. Wykonana z naturalnej gumy i farbek spożywczych idealnie sprawdza się już przy niemowlakach. Koszt to około 69zł.

8. Oczami Maluszka. To powinna być pierwsza książeczka każdego dziecka. Kontrastowe obrazki przyciągają wzrok maluszków i koncentrują ich uwagę. Najtańsza wersja to koszt około 15zł.

9.Whisbear – Szumiący Miś. Kto choć raz przechodził przez udręki kolki niemowlęcej, zrobi wszystko by nie przeżyć tego ponownie. Szumiący miś ponoć sprawdza się doskonale. Przytulanka wydaje dźwięki podobne do suszarki, które ułatwiają maluchom zasypianie. My napewno go wypróbujemy. (Nadia niestety miała kolkę…) Cena to 120zł

10. Mgiełka bambusowa – otulacz. Bambusowe otulacze czy pieluszki są fantastyczne. Mięciutka dzianina wprost idealna do kontaktu z dziećmi. Osobiście uwielbiam. Ceny są różne, zależnie od wielkości, ta konkretna to dość wysoki wydatek aż 95zł.

11. Pojemnik do mycia głowy. Większość dzieci nie lubi mycia głowy. Wlewająca się do oczu woda powoduje często płacz i zdenerwowanie. Czynność tą szybko może umilić specalny pojemnik do spłukiwania główki. Można go stosować później długie lata, a kosztuje dość niewiele. Cena 19zł.

Przedstawione powyżej pomysły są tylko garścią inspiracji z wielkiego rynku produktów dla niemowląt i dzieci. Są to akcesoria często drogie, ale wysokiej jakości. Chyba właśnie tego oczekujemy po prezentach, bo po co nam zalegające po kątach buble?

Nie zapominajmy również, że doskonałym upominkiem dla przyszłej mamy będą również artykuły pierwszej potrzeby. Ciekawy kosmetyk, zapas pieluszek czy bon do sklepu dziecięcego to rzeczy, które zawsze są mile widziane.

A Ty co dodałabyś do tej listy?