PRZEBRANIE NA HALLOWEEN DLA DZIECI – W 15 MINUT

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Im dzieci starsze, tym to święto staje się w polskich domach bardziej popularne. Zresztą nie ma się czemu dziwić. Cukierki, smakołyki i psikusy lubią chyba wszyscy. Jeśli dodamy do tego możliwość malowania twarzy, strojenia się w fikuśne przebrania – zyskujemy przepis na niesamowitą zabawę, szczególnie dla naszych pociech.

Święto Halloween powoli przenika do naszej kultury i często jest obchodzone zarówno w szkołach jak i przedszkolach. Do nas rodziców, nawet jeśli nie jesteśmy do końca przekonani do tego typu imprez, należy jednak przebranie dzieci. I tu już zaczynają się schody. Oczywiście możemy wybrać się do sklepów, które są już z tej okazji przygotowane i mają zasób kostiumów na sprzedaż. Jednak często koszty są wysokie, a wydać pieniądze na „jeden raz” to żadna przyjemność – bynajmniej dla naszych portfeli.

Jednak można stosunkowo szybko i tanio przygotować samodzielnie przebranie na Halloween w domu. Wcale nie musi trwać to wieczności, efektowny strój można stworzyć już w kilkanaście minut. Wystarczą jakieś stare materiały, karton, mazaki i odrobina wyobraźni… albo inspiracji 😉

PRZEBRANIE NA HALLOWEEN DLA DZIECI – W 15 MINUT

POTWÓR

enhanced-buzz-26672-1381452981-0

Potwory na Halloween pasują idealnie. W końcu ma być strasznie, przerażająco i wesoło. A Taki stwór zrobiony ze swetra i piłeczek do ping-ponga wygląda niesamowicie.

SKRZAT DOMOWY – KRASNAL OGRODOWY

coolmompicks-last-minute-halloween-costumes-garden-gnome_zpsx5szpy3j

Milutki skrzat wyglądający z zadbanych ogródków. Koniecznie w czerwonej czapce, z brodą i kaloszami. Czerwony karton, wata, trochę kleju oraz gumki. Tylko tyle wystarczy by zaśpiewać „Hej ho, hej ho, na halloween by się szło…”

źródło zdjęcia: http://www.minted.com/julep/2013/10/17/ten-minute-gnome-costume/

MYSZKA
coolmompicks-last-minute-halloween-costumes-give-mouse-cookie_zpsw00nhjft

Myszka również jest bardzo łatwa w przygotowaniu. Stara opaska karton i całościowo pasujący strój. No i oczywiście koniecznie namalowane na twarzy wąsy i czarny nosek.

źródło zdjęcia: http://thehousethatlarsbuilt.com/2015/10/if-you-give-a-mouse-a-cookie-costumes.html/

MUMIA

coolmompicks-last-minute-halloween-costumes-for-kids-mummy-kellygorneyphotography_zpspd94zlf0

Ta powyższa mumia jest wyjątkowo realistyczna. Strój przygotowany z pociętej tkaniny. Można jednak z powodzeniem wykorzystać biały papier toaletowy lub bandaż. Odrobinę krępuje ruchy ale czego się nie robi dla ciekawego przebrania?

źródło zdjęcia: http://www.kellygorneyphotography.com/2012/08/mummy-may-i/

NUREK

e675ed2ba8a1d602b552f369d946037f

Ten nurek wyjątkowo przypadł mi do gustu. Butelki po wodzie mineralnej, okulary do pływania i płetwy z kartonu. Super pomysł!

źródło zdjęcia: http://www.designdazzle.com/2013/10/diy-scuba-diver-halloween-costume/

IPAD

ECOWEEN-Cardboard-Box-iPod-Costume

Jeśli lubicie gadżety elektroniczne, zawsze wykorzystując stary karton możecie przebrać dzieciątko za Ipada. Przyznajcie wygląda nieźle 😀

źródło zdjęcia: http://www.popsugar.com/moms/ECOWEEN-Cardboard-Box-iPod-Costume-2031726

DUCH

IMG_9398

Na koniec zostawiam oczywiście strój ducha! Jest on zdecydowanie najłatwiejszy i najszybciej można go zrobić. Wystarczy czarny marker i stare prześcieradło.

źródło zdjęcia: http://practicalmama.com/2012/10/ghost-costume-for-kids-diy/

 

U nas w tym roku wykorzystamy ostatni z pomysłów. Prześcieradeł mamy pod dostatkiem, więc będziemy bawić się w duchy. Spróbujemy wystraszyć dziadków.

A jak wygląda przebranie na Halloween u Was? Wymyśliliście coś specjalnego?