PRZEKAŻ 1% PODATKU – tak mało a może zdziałać cuda!

Człowiek jest wielki nie przez to co posiada ,
Lecz przez to kim jest ,
Nie przez to ,co ma,
Lecz przez to, czym dzieli się z innymi

Jan Paweł II

Każdy z Nas doskonale wie, że oddanie 1% podatku należnemu Państwu nic nas nie kosztuje. Prócz wpisania danych w odpowiednie rubryki na naszym zeznaniu podatkowym. Jednak w danych statystycznych za ubiegły rok jasno wykazane jest, że liczba podatników którzy wsparli kogoś innego to tylko 44% wszystkich uprawnionych do takiej możliwości. Co z pozostałymi 56% podatników? Zastanawiający jest fakt dlaczego tak się dzieje, z niewiedzy czy z lenistwa?

Ja proszę Was o jedno nie bądźcie w tej grupie leniwych i niewiedzących. Są ludzie dla których każda złotówka jest potrzebna, często by uratować życie lub jest niezbędna na rehabilitacje, by to normalne życie prowadzić.

Dlaczego warto przekazać 1% podatku?

  • Samodzielnie decydujesz na co ma trafić część wypracowanych przez Ciebie podatków, to przywilej podatnika – dlaczego więc z niego nie skorzystać?
  • Bez ponoszenia kosztów – czasu i nakładu – pomagasz innym. Naprawdę rzadko kiedy możemy pomagać w tak łatwy i przyjemny sposób.
  • Bezpieczeństwo – w ten sposób masz pewność, że przekazane pieniądze zostaną przekazane na dobry cel, nie zostaną zmarnowane

Sama akcja oddana 1% podatku jest ważna szczególnie dla osób, które posiadają we własnym otoczeniu osoby potrzebujące.

Wśród moich bliskich i znajomych też znajduje się jeden chłopczyk, o roześmianej buzi, który liczy na wsparcie ludzi o wielkim sercu. Jeśli więc jeszcze nie macie nic wpisanego w tą rubrykę, będę wdzięczna gdy pomożecie w jego rehabilitacji.

DSC_0151

Przedstawiam Wam Wojtusia

Wojtuś przyszedł na świat 8 listopada 2011 roku. Na skutek wylewów krwi do mózgu zdiagnozowano u niego wodogłowie wrodzone izolowane i orzeczono, że leczenie będzie możliwe po porodzie. W tydzień po narodzinach Wojtuś został poddany operacji wszczepienia zastawki komorowo – otrzewnowej. Jednym ze skutków wodogłowia wrodzonego jest niedowład prawej strony – mózgowe porażenie dziecięce prawostronne.

Jego rozwój psychoruchowy wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji usprawniającej bo tylko to daje mu ogromne szanse na prawidłowe funkcjonowanie w przyszłości.

Wojtek, mimo problemów zdrowotnych, jest niezwykle pogodnym, energicznym i radosnym Malcem. Codziennie zaskakuje rodziców nowo nabytymi umiejętnościami, determinacją oraz inteligencją.

Rehabilitacja w ramach NFZ pozwala Wojtkowi na spotkania z rehabilitantem 4-5 razy w miesiącu na 30 minut, a optymalne dla Wojtusia byłaby możliwość codziennych ćwiczeń. Koszty rehabilitacji to wydatek około 1500 PLN miesięcznie.

DSC_0652

Dodatkowo Wojtuś poddany został leczeniu aminokwasami. Leczenie takie ma na celu między innymi poprawę napięcia mięśniowego, stany kurczowych, równowagi i koordynacji ruchu oraz wyraźnie przyspiesza przebieg rehabilitacji przy wysokim lub niskim napięciu mięśniowym, poprawia równie rozwój mowy. Miesięczny koszt kuracji to wydatek ok. 190-340 euro.

Lekarze zalecają również rozpoczęcie terapii integracji sensorycznej. Niestety terapia ta jest wykonywana tylko i wyłącznie w prywatnych gabinetach wyspecjalizowanych w tym kierunku.

Wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją znacznie przekraczają skromne możliwości finansowe rodziców. Dlatego ja w ich imieniu proszę Was o otwarte serca.

DSC_0656

Przekaż swój 1% podatku! Tak mało a może zdziałać cuda!

Jeśli chcesz pomóc Wojtusiowi wpisz w swoim zeznaniu podatkowym:

1% podatku: KRS: 0000037904, cel szczegółowy 1%: 16263 Tułacz Wojciech

Wpłaty można dokonać również na konto fundacji:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

UL. ŁOMIAŃSKA 5, 01-685 WARSZAWA

BANK BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

16263 Tułacz Wojciech – darowizna na pomoc  i ochronę zdrowia

 Dane i apel Wojtusia możecie również przeczytać na stronie: www.dzieciom.pl/podopieczni/16263

Będzie mi miło jeśli udostępnicie post dalej!