PUZZLOWA KSIĄŻECZKA CZYLI KSIĄŻKA Z PUZZLAMI

W naszym niewielkim mieszkanku, bardzo dużo miejsca zajmują książki. Najwięcej znajdziecie w nim książek „dorosłych” , które przez pół życia z uporem maniaka kupuję. Druga część zaczęła się tworzyć jakieś dwa i pół roku temu. Właśnie wtedy z wielkim brzuchem, kupiłam jeszcze nienarodzonej córce pierwszą książkę – ot. takie zboczenie. Znajome kupowały ciuszki, ja książki – tak było od zawsze.

puzzlowa_ksiazeczka_3

Z miesiąca na miesiąc rośnie również wieża z pudelkami puzzli. Ja uwielbiałam układać elementy tych pociętych obrazków. Nadia chyba coś odziedziczyła po mamusi… Prócz podobieństwa oczywistego od pasa w dół.

Te dwie rzeczy sprawiły, że gdy zobaczyłam książeczki z puzzlami – musiałam je kupić. Od razu, na ten tychmiast i już. Dodatkowo z postaciami z jednych z najulubieńszych bajek – to zadziałało podwójnie i tak pod naszym dachem kolejne nowe dwie książeczki…

puzzlowa_ksiazeczka_1

puzzlowa_ksiazeczka_7

PUZZLOWA KSIĄŻECZKA CZYLI KSIĄŻKA Z PUZZLAMI

Książka z puzzlami ma łatwy tekst, który przypadnie do gustu dzieciom w każdym wieku. Każda z grubych, tekturowych stron ozdobiona jest obrazkiem, który zbudowany jest z puzzli. Same elementy są twarde i wytrzymałe. Po kilkunastu ułożeniach u nas się jeszcze „nie wyrobiły”. Można podnieść całą układankę trzymając tylko za jeden z puzzli.

puzzlowa_ksiazeczka_2

puzzlowa_ksiazeczka_6 puzzlowa_ksiazeczka_5

Puzzlowe książeczki posiadają ilustracje są w moim typie, bajeczne i kolorowe. Przemawiające do dziecka i adekwatne do czytanego tekstu.

Te cuda u mnie jak i u Duśki wywołały falę entuzjazmu. Razem je czytamy i układamy. Póki co jeszcze się nie nudzą. Mała chętnie sama na podstawie zasłyszanej bajki, opowiada co widzi na obrazkach.

puzzlowa_ksiazeczka_13 puzzlowa_ksiazeczka_11 puzzlowa_ksiazeczka_9 puzzlowa_ksiazeczka_8

Dodatkową zaletą książeczek jest brak pudełka na puzzle, które zazwyczaj jest dziesięć razy większe niż potrzeba. Wszelkie „zabawki”, które miejsca dużo nie potrzebują mają u mnie dodatkowy plus.

puzzlowa_ksiazeczka_10

Wśród gamy książeczek znajdą się takie, które przypadną do gustu małym fanom amortyzacji, pięknym dziewczynkom marzącym o koronie jak i milusińskim kochającym Kubusia Puchatka. Wybór jest bardzo duży.

książka z puzzlami

oprawa: twarda

liczba stron: 8
cena z okładki: 19,90zł

Wydawnictwo Egmont