RAINBOW LOOM® POWRÓT DO CZASÓW DZIECIŃSTWA – WYNIKI

Dziś przyznam się Wam do jeszcze jednej mojej słabości. Mianowicie można mnie łatwo udobruchać książkami jak i biżuterią. Każdą biżuterią. Wcale nie musi być tam diamentów, choć z pozoru jestem sroką i lubię wszelkie błyskotki.

Już jako mała dziewczynka na paluszkach miałam po pięć pięknych pierścionków z odpustu, które skrzętnie niczym największy skarb, co wieczór ustawiałam w mini szkatułce. Do tej pory mam kilka z nich i darze je wielkim sentymentem. Mam również kilka bransoletek z tamtego okresu. Jednak nie są one zupełnie zwykłe, poświęciłam na nie wiele godzin ciężkiej pracy. Wszystkie uplecione z muliny. Jak dziś pamiętam długie jesienne wieczory, przypięty do narzuty kordonek kolorowych nitek. Tu pęczek, tam pęczek. Minuta po minucie, godziny, a nawet dni plecenia. Wystarczyła chwila nieuwagi, by cała praca poszła na marne. Poplątane nitki, supełek w złą stronę i można było zaczynać od nowa. Jednak cóż, wtedy w sklepach nie mogliśmy znaleźć całej gamy kreatywnych zestawów z koralikami, świecidełkami etc. Nie było również magicznie kolorowych Rainbow Loom®, ach jak ja żałuje, że teraz nie mam tych dziesięciu lat…

Właśnie ostatnio miałam okazję jednak, choć na chwilę, stać się małą dziewczynką, choć na moment przenieść się mentalnie w tamten okres. Pod mój dach trafiły bowiem zestawy do wyrobu biżuterii z popularnych obecnie oryginalnych gumeczek Rainbow Loom®. Przywitałam kuriera niczym skowronek i szybko zatrzasnęłam mu drzwi przed nosem, po to by otworzyć swoje zabawki. Nadię choć chwilowo sprzedałam dziadkom, a sama oddałam się dziecięcym przyjemnościom.

rainbow loom pl1 rainbow loom pl2

Zabawa z Rainbow Loom®

Z wypiekami na twarzy i pomocną siostrą zabrałyśmy się do pracy. Sam widok tylu kolorowych gumeczek wywoływał uśmiech na twarzach. Do tego zgrabne szydełko i mini warsztat tkacki zwany Loom®. Zaczęłyśmy od najprostszych wzorów, które ukazane były na instrukcji z opakowania.

rainbow loom pl 001 rainbow loom pl 002 rainbow loom pl 003

Choć na początku wydało mi się to strasznie trudne, szybko doszłam do wprawy. Tu złapać, tu zahaczyć, przekręcić i voilà. Pół bransoletki zrobione. Niesamowite, że z takich maleńkich gumeczek można wyczarować takie cuda. Oczywiście pierwszą musiałam wykonać w ulubionych kolorach – połączenie czerni z bielą.

rainbow loom pl 004

Na jednej jednak się nie skończyło. Uplotłam jeszcze kilka, które teraz goszczą wraz z moją ukochaną biżuterią w jednym miejscu. Zresztą możliwości gumeczek nie kończą się na samych bransoletkach. W wolnej chwli zerknijcie na kanał Rainbow Loom w YouTube– tam jest masa filmików ze wskazówkami i pomysłami na ciekawe ozdoby.

rainbow loom pl 005 rainbow loom pl 006

Rainbow Loom® stało się globalnym fenomenem z ponad 10 milionami sprzedanych zestawów i użytkownikami na całym świecie. Zdobyło również nagrodę i tytuł Zabawki Roku 2014. Mnie to jednak wcale nie dziwi, ich popularność była nieuchronna. Łatwość wykonania, różnorodność kolorów, tak, że nawet największa maruda znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, musiała oznaczać jedno – sukces. Zresztą samo wykonywanie bransoletki jest genialną zabawą. Dodatkowo plecienie ozdób pomaga w nauce koordynacji ręka-oko i ćwiczy zdolności manualne. Nam – starszym pozwala choć na trochę oderwać się od szarego świata pełnego problemów i zmartwień.

rainbow loom pl 007 rainbow loom pl 008 rainbow loom pl 009 rainbow loom pl 010

Ze względu na popularność, na rynku pojawiło się nagle strasznie dużo podróbek tego typu produktów. Ważne jest abyś jako rodzic wiedział , że nieoryginalne zestawy mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia Twojego dziecka. Produkty te nie były testowane w laboratoriach i nie mają znaku CE oraz europejskiego znaku bezpieczeństwa zabawek – tylko oryginalne Rainbow Loom® mają te oznaczenia. Sprawdzone i oryginalne gumeczki nie niosą ze sobą żadnego ryzyka.

rainbow loom pl 011

Powiem szczerze, dawno tak się nie czułam jak podczas tworzenia tych bransoletek i przymierzania ich na rękach. Zazdroszczę dzieciom tak przyjemnej zabawy. Szkoda, że za moich czasów nie było takich fajnych rzeczy. Jednak cóż, życie toczy się dalej, a ja mam to szczęścia posiadania córki. Niech no tylko podrośnie to będziemy bawić się razem, tkając najpiękniejszą biżuterię na każdą okazję.

Konkurs z Rainbow Loom®

Wraz z dystrybutorem marki Rainbow Loom®  w Polsce, mamy dla was nie lada gratkę. Wśród osób, które spełnią poniższe wymagania, zostanie wybrana jedna, która otrzyma w nagrodę cały zestaw do tworzenia własnych bransoletek i ozdób.

Rainbow Loom oryginalne

Warunki uczestnictwa:

1. Znajdź nas na Facebooku:

2. Będzie mi miło jeśli udostępnisz post konkursowy i zaprosisz do zabawy znajomych na facebook’u.

3. Odpowiedz na pytanie: „Jaka jest Twoja ulubiona zabawa z dzieciństwa?”. Odpowiedź wpisz w komentarzu na blogu lub pod postem konkursowym na FB.

4. Zabawa trwa do 9.01.2015 do godziny 23:59, w ciągu 5 dni od zakończenia ukażą się wyniki konkursu. Zwycięzca ma 7 dni na podanie danych kontaktowych do wysylki nagrody.

WYNIKI!

Po dość długich obradach tym razem nagroda trafia do…

Anna Haluszczak! – Proszę o przesłanie danych kontaktowych do 20.01 na adres mailowy.

Gratulacje!

 

logo-rainbow-loom

Wpis powstał we współpracy z Rainbow Loom®