SIEDEM SPOSOBÓW NA STRES

Dzisiaj oddaje bloga w ręce właścicielki jednego z najbardziej pozytywnych miejsc w sieci – bloga HAPPYHOLIC. Musze przyznać się że sama jestem tam częstym gościem i zawsze zamykam przeglądarkę z uśmiechem na ustach.

HAPPYHOLICByć mamą

Bycie mamą musi być cudowną sprawą. Te wszystkie chwile radości, „pierwsze” momenty, każdy uśmiech dziecka. Z drugiej strony to naprawdę ciężka praca, nietrudno więc o chwile rozdrażnienia czy też po prostu zmęczenia. Warto jednak pamiętać, że w stwierdzeniu „szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko”  jest bardzo dużo prawdy.

Jak radzić sobie ze stresem i zmęczeniem?

Oto siedem sposobów na stres do przetestowania na własnej osobie!

walka ze stresem

1. Oddychaj -czyli popularne „trzy głębokie oddechy” na uspokojenie. To nie jest tylko frazes – naprawdę przynosi ulgę. Czasem wystarczą trzy, czasem dziesięć oddechów, ale dotlenione ciało w magiczny sposób się rozluźnia i pozwala na pokonanie trudnych momentów, w których górę biorą negatywne emocje.

2. Odreaguj zdrowo stres – nie musisz przez cały czas być poukładaną mamą, oazą spokoju – to normalne, że czasem coś nas irytuje. Myślę, że znacznie lepiej odreagować takie emocje niż dusić je w sobie. Cały sekret tkwi w tym, żeby swojej złości nie wylewać na innych ludzi. Zamiast tego idź na chwilkę pobiegać, potańcz – aktywność fizyczna w zdrowy sposób pomaga w pozbywaniu się napięcia.

3. Śmiech – nie można jednocześnie być wesołym i  mocno zdenerwowanym, stąd warto na przekór swoim emocjom skłonić się do śmiechu (najlepiej do rozpuku!).  Obejrzyj komedię, przypomnij sobie jakąś śmieszną sytuację, cokolwiek!

 4. Poproś o pomoc – czasem zapominamy o tym, że nie musimy wszystkiego robić sami. Są ludzie, którzy chętnie nam pomogą. Jeżeli tylko masz w swoim otoczeniu osoby, które mogą Ci pomóc w jakichś czynnościach, nie bój się prosić o pomoc. Sama również pomagaj innym – to najlepszy sposób na zapomnienie o własnych troskach!

5. Nie zapominaj o wdzięczności – często tak zatracamy się w codziennych obowiązkach, że zapominamy jak cudowne jest nasze życie. W gorszych chwilach postaraj się wypisać albo chociaż zastanowić się w myślach nad kilkoma rzeczami, za które jesteś szczególnie wdzięczna.

6. Poprzytulaj się – dotyk i bliskość drugiego człowieka działa niezwykle kojąco. Podobno już 6-sekundowe przytulenie bliskiej osoby znacznie obniża poziom stresu. Nie pozostaje nic, jak tylko jak najczęściej próbować!

7. Znajdź czas tylko dla siebie – wiem, że to może nie być tak proste, ale warto zrobić wszystko, żeby znaleźć codziennie choć trochę czasu dla siebie. Nie możesz być mamą 24 godziny na dobę – oprócz tego jesteś kobietą,  fajną dziewczyną, sobą! Taka chwila samotności, skupienia na sobie bardzo dobrze wpływa na samopoczucie.

Happyholic to autorka bloga o szczęściu, wielka pasjonatka pozytywnego stylu życia i jego codziennej celebracji… Serdecznie zapraszam do odwiedzenia jej strony www.happyholic.pl