Social Media Day Poland – Kids – bezpłatna konferencja

W najbliższy czwartek 1 marca we Wrocławiu odbędzie się 13 edycja konferencji z cyklu Social Media Day Poland. Organizatorem  cyklu konferencji jest agencja PR Publicon.

logo smd Social Media Day Poland - KIDS

Social Media Day Poland – KIDS

Wydarzenie w całości poświęcone jest dzieciom. Podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia związane z obecnością i bezpieczeństwem dzieci w świecie internetu oraz przybliżone rozwiązania technologiczne dedykowane najmłodszym. Zagadnienia związane z bezpieczeństwem dzieci w internecie i mediach społecznościowych oraz edukacja dorosłych to ważne tematy, które cieszą się dużym zainteresowaniem. W znamienitym gronie patronów i partnerów wydarzenia znaleźli się m.in.: Minister Edukacji Narodowej, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Rzecznik Praw Dziecka, Prezydent Wrocławia, Wrocław 2016, Polskie Badania Internetu, Fundacja Orange, Bank PKO BP, Polskie Centrum Programu saferinternet.pl, a także liczne grono blogerów i serwisów parentingowych. Wśród patronów medialnych znalazł się również mój blog. Pełna lista partnerów dostępna jest na stronie wydarzenia: www.socialmediaday.pl

Wydarzenie zostanie podzielone na część dedykowaną dzieciom oraz dorosłym – rodzicom. Trzeba przyznać organizatorom, że sam program spotkania jest bardzo bogaty i poruszane są bardzo ważne zagadnienia. Program konferencji znajdziecie tutaj.

Spotkanie wspierają również znane osobistości ze świata mediów. Wśród prelegentów konferencji znajdą się m.in.: Gabrielle Cseh (Head of Public Policy for Central and Eastern Europe for Facebook), Andrzej Garapich (Polskie Badania Internetu), Damian Muszyński (edukacjaimedia.pl), Joanna Cwynar-Wojtonis (ekspert programu Szkoła z klasą). Spróbują oni odpowiedzieć na pytania: Jak wychowywać najmłodszych w erze social media? Jak zarządzać dostępem do cyfrowych treści? Jak znaleźć złoty środek pomiędzy tym, co chce dziecko, a tym, na co pozwala dorosły?

Pierwszy raz w ramach wydarzenia Social Media Day Poland zostaną zorganizowane warsztaty edukacyjne dla dzieci, podczas których najmłodsi internauci zdobędą praktyczne umiejętności z zakresu bezpiecznego użytkowania internetu. Zajęcia zostaną przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych – 7-9 oraz 10-12 lat – przez specjalistów z zakresu bezpieczeństwa w sieci oraz ekspertów mediów społecznościowych.

Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w wydarzeniu będą mogły obejrzeć transmisję online, która dostępna będzie na stronie: www.socialmediaday.pl.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Na warsztaty dla dzieci obowiązuje rejestracja. Swoją obecność na konferencji można potwierdzić dołączając do wydarzenia na Facebook.

W imieniu swoim i organizatorów zapraszam wszystkich do udziału. Tematyka konferencji powinna być bliska wszystkim rodzicom.