SPOSOBY NA KOMARY – MAMY RADZĄ

odstraszacz_komarow

Wraz z upalnymi dniami i cudownie przyjemnymi wieczorami rozpoczęła się ich plaga. Nie znam bardziej wnerwiającego stworzenia na świecie i bardziej nie lubianego jak komary. Nie dość, że nie robią kompletnie nic pożytecznego to jeszcze potrafią zepsuć niejeden miły wieczór. Uprzykrzają życie zarówno nam dorosłym jak i naszym Szkrabom. Wraz z innymi mamami szukałyśmy ostatnio dobrych i sprawdzonych sposobów na komary. Pod uwagę brałyśmy trzy kryteria ochrona przed komarami w domu, na dworze oraz środki na ugryzienia.

Sposoby na komary w domu

moskitiera

Najwięcej mam stosuje moskitiery montowane na oknach – zresztą jest to jedna z najbardziej zalecanych form obrony przed komarami – ekologiczna, zdrowa oraz tania – raz zamontowana służy długo. Moskitiery zostały polecone między innymi przez Gizankę z bloga www.rodzinkazinnegoswiata.blogspot.com.  Jeżeli nie chcesz zakładać siateczek w oknach zawsze można pomyśleć o ochronie samego łóżeczka lub łóżka.

bagno zwyczajne na komary

 Bagno zwyczajne – roślina powszechnie używana do odstraszania owadów, sadzonki tej doniczkowej odmiany można zakupić m.in. na allegro. Polecana przez Agnieszkę z Odskoczni z bloga www.jesienneurodziny.blogspot.com

Geranium (anginka) – jest to kolejna roślina której zapach skutecznie odstrasza komary i poleca ją Agnieszka z bloga www.dzieciowo-nam.blogspot.com.

zioła

Aga z bloga www.rodzinanazielonymwzgorzu.blogspot.com sadzi bazylię w doniczkach na balkonie, która zapachem odstrasza owady. Aga przypomina również, że komary lecą do światła, więc osoby nie posiadające moskitier powinny odkładać wietrzenie mieszkań już do momentu, gdy zgaszą światła.

bros na komary dla dzieci

Mamy polecają również urządzenia podłączane do kontaktu przeciw komarom – Darię z bloga www.aboutbeingmama.blogspot.com radzi zaopatrzyć się w wtyczki z Lidla, Patita z bloga www.patita.pl  poleca wtyczki Bros, Niezła żona z bloga „Felietony Niezłej Żony”  używa wtyczki Raid.

Sposoby na komary na świeżym powietrzu

Mosbito plastry przeciw komarom

Numerem jeden wśród mam są plastry Mosbito poleca je między innymi Anna Ce z bloga www.miagioianellavita.blogspot.com. Plaster można przykleić na odzież, meble czy wózek. Plaster jest nasączony olejkiem lawendowym, którego zapach skutecznie odstrasza komary. Agnieszka z bloga Dzieciowo Nam poleca również spray tej samej marki.

Agnieszka z Odskoczni poleca krem ULTRATHON, który doskonale chroni jej dwójkę maluchów.

Daria z bloga „Wszystko o byciu mamą” najczęściej stosuje – Apad’pik – olejek przeciw komarom i owadom, który można nawet stosować na skórę noworodków.

spray przeciw komarom - SIO - Ziołolek

 Gizanka z bloga www.rodzinkazinnegoswiata.blogspot.com poleca również spray – Sio – marki Ziołolek, którego cena w porówaniu do innych preparatów jest dość niska około 9zł i dodatkowo można go stosować już od pierwszego miesiąca życia.

Ja od siebie mogę dodać, iż wiele osób z mojego otoczenia zachwala opaski na rękę przeciw komarom – jednak ja sama nie miałam jeszcze możliwości przetestowania. Może któraś z was stosowała, jakie są wrażenia? Wygrały opaski czy komarzyce?

opaski przeciw komarom

Na ukąszenia owadów – polecamy

na ugryzienia

„Na ugryzienia stosuję Entil i działa najlepiej spośród środków na ukąszenia” – poleca Karlita z bloga Cały Świat Karli – www.karlitka.blogspot.com.

Agnieszka z Dzieciowo Nam proponuje zapewne znany każdemu Fenistil.

Dzięki Agnieszka z Odskoczni po raz pierwszy dowiedziałam się o homeopatycznym specyfiku – DAPIS oraz spray’u – Tanno Hermal Lotion.

Anna Ce z bloga www.miagioianellavita.blogspot.com uświadomiła mnie również, że w przypadku wystąpienia odczynu – obrzęku warto użyć naparu z rumianku. Można również podawać dziecku wapno – podpowiada Niezła żona z bloga „Felietony Niezłej Żony” 

Warto zauważyć, co słusznie wspomniała Gizanka z bloga www.rodzinkazinnegoswiata.blogspot.com, że małe dzieci do pewnego wieku nie odczuwają komarowego swędzenia na tyle by ugryzione miejsca drapać – smarowanie specyfikami staje się wtedy zbędne.

Naturalne sposoby na ukąszenia

sok z cytryny

Z domowych sposobów, Patita – stosuje smarowanie odczynów po ugryzieniu przekrojoną na pół cebulą. Ja od siebie proponuję posmarowanie swędzącego miejsca pastą do zębów z mentholem – działa natychmiastowo 🙂 Można również przyłożyć kawałek świeżego, rozgniecionego liścia białej kapusty by skutecznie i szybko zmniejszyć obrzęk i opuchliznę. Sok z cytryny pomoże zmniejszyć swędzenie.

 

Wszystkim mamom dziękuje za udział w projekcie i mam nadzieję że weźmiecie udział w kolejnych.