ŚWIĄTECZNE KSIĄŻKI DLA DZIECI

Post o świątecznych książeczkach dla dzieci miał się ukazać tematycznie w Mikołajki, jednak wichura zawitała i do nas – skutecznie zrywając linie z prądem. Dzisiaj po prawie 36 godzinach powitaliśmy światło z uśmiechem i radością hura! 😀

Chciałabym wobec tego napisać nasz spóźniony Mikołajkowy post o książkach, które udało mi się zakupić, wszystkie są w tematyce około – świątecznej. O wielu słyszałam, na inne zdecydowałam się dopiero w sklepie. Jako, że książki kocham, niestety po prostu nie umiałam ich zostawić na półce.

 

 

najciekawsze książki o świętach bożego narodzenia dla dzieciNa blogu znajdziesz też inne świąteczne zestawienia książek:

 

ŚWIĄTECZNE KSIĄŻKI DLA DZIECI Z NASZEJ BIBLIOTECZKI

książki świąteczne dla dzieci1

1. Święty Mikołaj – Wydawnictwo Debit święty mikołaj wydawnictwo debit

Jedna z książek która udało mi się kupić na Targach Książki w Łodzi. Jestem z niej niesamowicie zadowolona. Książka ma aż 112 stron. Okładka jest gruba i kartonowa. Ilustracje są idealne dla dzieci w każdym wieku. Opowieść nadaje się na kilka jeśli nie kilkanaście długich zimowych wieczorów. Cena z okładki to 27 zł. Opis książki znajdziecie na stronie wydawnictwa – tutaj.

święty mikołaj wydawnictwo debit wnętrze książki2

święty mikołaj wydawnictwo debit wnętrze książki

świety mikołaj wydawnictwo debit kicha

2. Świat w obrazach – Święty Mikołaj – Wydawnictwo Olesiejuk

Świat w obrazach święty mikołaj

To kolejna książka, która mnie zachwyca. Mnogość elementów, ilustracji i w końcu sam pomyśł jej zrealizowania jest dla mnie na medal. Kupiłam ją w Carrefour za 15,99zł już w okresie świątecznym. W planach mam jeszcze zakup z tej samej serii – Boże Narodzenie – jak tylko go znajdę to na pewno zasili naszą biblioteczkę. Książka ma sztywną okładkę i zawiera 124 obfitujące w obrazki strony. Juz teraz wiem że będzie idealna na kilka kolejnych lat. O książce więcej – tutaj.

Świat w obrazach święty mikołaj wnętrze4

Świat w obrazach święty mikołaj wnętrze2

3. Boże Narodzenie z Holy Babes – Wydawnictwo RebisBoże Narodzenie Holly Babes

Książeczka która zainteresowała Niunię już w zeszłym roku i jest w stanie rozlatującym się obecnie. Jednak nadal lubiana przez Nadusię. Szczególnie za ilustracje, które wyobrażają postacie z książeczki niczym małe dzieci. Cały czas chętnie ją przegląda i wskazuje paluszkiem na poszczególne zwierzątka. Ma wydanie broszurowe i 16 stron. Więcej o książeczce znajdziecie – tutaj.

Boże Narodzenie Holly Babes środek2

Boże Narodzenie Holly Babes środek

4. Zima na ulicy Czereśniowej – Wydawnictwo Dwie Siostry

zima na uliczy czereśniowej

Same obrazki i kartonowe strony. Ulubienica wszystkich dzieci w każdym wieku. Multum zimowych szczegółów.. Nie będę się rozpisywać bo chyba prawie każdy zna tą serię. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

zima na uliczy czereśniowej wnętrze

zima na uliczy czereśniowej w środku

5. Dwanaście prezentów dla Świętego Mikołaja – Mauri Kunnas – Wydawnictwo Media Rodzina

dwanascie-prezentow-dla-swietego-mikolaja-b-iext6134992

Zdecydowanie większą frajdę z tej książki mam ja – Nadia jest jeszcze za mała. Jednak wiem że i ona do niej dorośnie. Nie będę ukrywać że książka przeznaczona jest dla dzieci gdzieś powyżej 4 rok życia. Cena oscyluje w granicach 25zł. Więcej o książce tutaj.

dwanaście prezentów dla świętego mikołaja kunnas

dwanaście prezentów dla świętego mikołaja kunnas środek

12 prezentów dla świętego mikołaja

6. Alicja bawi się w Boże Narodzenie – Wydawnictwo Olesiejuk

Alicja Bawi sie w Boże Narodzenie

Książeczka z serii Mała dziewczynka. Bajeczne rysunki i przede wszystkim sztywne kartonowe strony i gruba (z gąbką) okładka. Ma 14 stron. To prawdziwa uczta już od 1 roku życia – oczywiście dla dzieci, które lubią książki . Kosztowała mnie chyba coś koło 10zł chyba też w Carrefour. Więcej informacji tutaj.

Alicja Bawi sie w Boże Narodzenie środek

alicja i boże narodzenie

7. Marysia i Boże Narodzenie – Wydawnictwo Debit

marysia i boże narodzenie wyd debit

To też zakup na targach książki w Łodzi. Książka kolorowa – opowiada o misiu Marysi. Ma duże literki, które ułatwiają samodzielne czytanie i ciekawe ilustracje. Książeczka zawiera 20 stron. Koszt z okładki 6,90zł. Więcej o niej tutaj

marysia i boże narodzenie wyd debit środek

marysia i boże narodzenie wyd debit środek2

8. Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka – Petr Horáček – Wydawnictwo Babaryba

Gąska Zuzia i Boże Narodzenie

Ksiązkę zakupiłam również na targach, głównie w oparciu o inne pozytywne komentarze. Książeczka jest inna i na pewno wyjątkowa. U nas jednak furory jeszcze nie robi. Nadusi póki co nie interesuje, ale myślę że to też kwestia wieku. Ilustracje wyglądają jak dopiero narysowane i to na pewno dodaje jej uroku. Opowiadanie napisane jest w dwóch językach, zawiera 36 stron i jest w twardej oprawie. Cena z okładki 29,90zł. Więcej informacji o niej na stronie wydawnictwa – tutaj.

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka środek

Gąska Zuzia i Boże Narodzenie środek

gąska zuzia

9. Podróż Świętego Mikołaja – Wydawnictwo Olesiejuk

podróż świętego mikołaja

Kolejna propozycja dla Maluchów. Sztywne kartonowe strony i brokat na okładce – zainteresuje niejedno dziecko. Specjalnie powycinane okienka stanowią dodatkową atrakcję. Oczywiście nie wspomnę o bogatych ilustracjach 🙂 Jedna z ulubionych książeczek Nadii. O książce więcej tutaj. Kupiona w markecie za 7,99zł.

podróż świętego mikołaja środek2

podróż świętego mikołaja środek

10. Opowiadania na Boże Narodzenie – Wydawnictwo Olesiejuk

opowiadania na boże narodzenie

Książka dla większych dzieci – kupiona głównie ze względu na apetyt matki i dużą obniżkę ceny z okładkowej 34,90 na 15zł za które wylądowała w koszyczku. W książce wiele bajek w tym kilka tradycyjnych – Królowa Śniegu, Kot w butach. Książka ma sztywna okładkę i liczy sobie ponad 400 stron. Więcej info tutaj.

opowiadania na boże narodzenie środek2

opowiadania na boże narodzenie środek1

dzadek do orzechów

Jak widać u mnie książki dla dzieci zajmują dość dużą przestrzeń, a ich zakupy powoli przeradzają się w nałogowe polowanie. marzy mi się książka Alana Snow o pracy Mikołaja jednak cenowo na allegro egzemplarze tej książki sięgają nawet 100zł – pewnie i tak w końcu ją kupię… Jednak póki co zostaje w sferze marzeń.

Jakie inne świąteczne książki możecie mi polecić?

 

Wszystkie zdjęcia zostały zrobione telefonem Sony Xperia™ Z1 – www.Xperia.nadotyk.pl