SZNUROWANKA DREWNIANA DJECO

Wśród zabawek, które Nadia otrzymała na drugie urodziny znalazła się sznurowanka Djeco, ze sklepu kraina EKO zabawek. Zwana również przeszywanką lub przeplatanką.

Drewniana sznurowanka Djeco W tej chwili jest to głównie jedna z moich ulubionych zabawek z półeczki córki. Pięknie wykonana, jak na Djeco przystało. Ciekawie dobrane kolory i bardzo dobra jakość wykonania to na pewno atuty tej marki.  Sama chętnie przeplatam sznureczki w fantazyjne kształty. Nadia interesuje się zabawką mniej. Sama nie bierze jej nigdy z półki. Dopiero, gdy mama zaczyna przewlekać sznurki, Duśka z radością jej zabiera i sama zaczyna zabierać się do pracy. Mam nadzieje, że to się niebawem zmieni – bo ta wbrew pozorom prosta gra może jej wiele nauczyć.

przeplatanka djeco przeszywanka djeco

Nie będę ukrywać, że na tą zabawkę chorowałam od dość dawna, żałuję że nie zakupiłam jej wcześniej. Nadia troczkami i sznurkami interesowała się od zawsze. Zainteresowania w końcu trzeba rozwijać, tym bardziej jeśli mogą przynieść interesujące efekty. Ten rodzaj zabawy poprawia koordynację wzrokowo – ruchową. Rozwija motorykę i dodatkowo uczy poprawnego trzymania długopisów lub kredek. W końcu właśnie w ten właściwy sposób dziecko musi trzymać sznureczek, by przepleść go przez odpowiednią dziurkę. Wspomaga również rozwój koncentracji i uczy cierpliwości, której mojej dwulatce jeszcze dużo brakuje. sznurowanka misiedjeco sznurowanka drewnianaW późniejszym okresie może się przysłużyć jako zabawka ucząca wiązania sznurków na kokardkę i to m.in. sprawia że przysłuży się na lata.

sznurek djeco djeco corda doudou

Zestaw zawiera cztery drewniane figurki, cztery sznurki – sznurówki oraz dwa guziczki. Cała zabawa polega na tym, by wedle uznania przewlec sznurek i ewentualnie przymocować guziczek. Wywiercone otwory w zabawce są dość duże, tak by małym rączkom bez większych trudności udało się w nie trafić.

[row_inner cols_nr=”2″ bg_color=”46bcb7″]

[col_inner size=”6″]

ZALETY:


* jakość wykonania
* ładna kolorystyka
* ćwiczy koordynacje wzrokowo – ruchową
* bezpieczna dla dzieci od 2 roku życia
* łatwa do zasznurowania
* rozwija zdolności manualne
* uczy prawidłowego trzymania długopisu
* ćwiczy cierpliwość
* na lata

[/col_inner]

[col_inner size=”6″]

WADY:


* cena
* dostępna w sprzedaży internetowej
* stosunkowo mało guziczków

[/col_inner]

[/row_inner]

Ja niestety mogę być z lekka mało obiektywna, gdyż mnie osobiście ta marka zauroczyła i w sumie uwielbiam zabawki sygnowane znaczkiem Djeco. Dlatego mimo kilku wad zabawki z przyjemnością ją każdemu polecę.

To nie jest post sponsorowany.