TOP ZABAWKI DLA DWULATKI

Narodziny Nadii wywołały u mnie falę zakupoholizmu, który trwa już od ponad dwóch lat. Oczywiście na moich listach zakupów i w koszyku zazwyczaj znajdują się artykuły przeznaczone dla mojej małej królewny. Podkuszona opiniami na blogach, pięknymi opakowaniami dość szybko gromadzę masę najróżniejszych zabawek. Niestety, duża część z nich zajmuje Nadkę tylko na chwilę i szybko zostaje rzucona w kąt. Są jednak takie rzeczy, które są strzałem w dziesiątkę i małą chętnie się nimi bawi i często do nich wraca. Wiem, że każde dziecko jest inne, ale zapewniam Was, że większość dzieciaszków, które nas w ostatnich miesiącach odwiedziły, wykazały się podobnym gustem zabawkowym.

NASZE TOP ZABAWKI DLA DWULATKI

shop_product_picture.php

LEGO DUPLO

To klocki ponadczasowe i za pewno nie potrzebują dodatkowego wsparcia pośród masy pozytywnych komentarzy. Ja wypróbowałam masę różnych i innych podobnych klocków – jednak żadne, nigdy nie przyciągnęły tyle uwagi mojej córki, co Duplo. Zaczęłam je kupować praktycznie od urodzenia Małej, w końcu ich cena nie należy do niskich. Obecnie zgromadziłam już całkiem liczną kolekcję różnych zestawów. Do Nadii ulubionych należą wszystkie, które zawierają figurki zwierzątek.

7840-smoby-kuchnia-bon-apetit-24559

KUCHNIA

Kuchnię Smoby Nadia otrzymała jako prezent gwiazdkowy. Od samego początku budziła duże zainteresowanie. W końcu dzieci w tym wieku uwielbiają odgrywać dorosłe role i bawić się w mamę czy kucharkę. Sam produkt wykonany jest bardzo dobrze, póki co nie widać żadnych śladów użytkowania, mimo że gotuje się na niej codziennie 😉

ksiezniczka-d-1

CIASTOLINA

Do jednych z ulubionych zajęć Nadii, jest lepienie. Ciastolina sprawdza się doskonale. Kupiłam już kilka opakowań i nadal jest w ciągłym użyciu. Ostatnio przerabiamy lepienie strojów dla Kopciuszka z zestawu Play – Doh. Masy tego typu mają szerokie zastosowanie, możliwość zabawy ogranicza tylko wyobraźnia. Ja w tej chwili poszukuje jakiegoś ciekawego zestawu z wałkami (zwykłym lub ozdobnymi) – jeśli możecie coś polecić będę wdzięczna.

maluchy-zadania-z-naklejkami-2-3-lata-b-iext5569310

KSIĄŻECZKI Z NAKLEJKAMI

Tak naprawdę nie ważne jakie wydawnictwo je wydrukowało – wszystkie są wynaklejane do ostatniego skrawka papieru. Później odrywane i znów naklejane aż książeczka jest cała porozrywana. Większość z nich wymaga tutaj obecności rodzica, który musi przeczytać zadanie i często podgiąć róg naklejki by łatwiej ją odkleić. Jednak zapewniają masę zabawy dodatkowo ucząc nasze pociechy.

526030b4acde0

KOLOROWE SZKIEŁKA I MAGNETYCZNA RÓŻDŻKA

Ten wynalazek dostrzegłam wśród asortymentu sklepu Kabum, na spotkaniu Dziecka na Warsztat. Na początku długo się im przyglądałam, ot. kolorowe plastikowe szkiełka z metalową obwódką. Świecidełka szybko zainteresowały dzieci. To mi wystarczyło. Niecały tydzień później dotarło do mnie zamówienie. Nadia była zachwycona, w nieskończoność zbierała różdżką kółeczka i odklejała. Tym samym przekonując mnie do kolejnych zabawek na magnes w naszym domu, czekam tylko na okazję, by je kupić.

 

Zobacz również Najciekawsze pomysły na prezent dla małej dziewczynki KLIK

 

czuczu-pierwsze-slowa

KARTY OBRAZKOWE CZU CZU

Marka znana pewnie każdej mamie. Mnie urzekły kolorowe tekturowe karty na sznurku, przedstawiające kolejno różne rzeczy domowe, zwierzęta lub owoce. Bez nich nie ruszamy w drogę. Umilają i skracają czas spędzony w samochodzie.

nos_w_nos_1

GRA W ZAPACHY – NOS W NOS – GRANNA

Kupiłam ją pod wpływem recenzji na blogu Czym zająć Malucha?. Wydawała się ciekawa i zajmująca. Po odpakowaniu stała się jednak moją zmorą. Zapachy są bardzo intensywne, a niektóre z nich przywołują u mnie ataki alergii. Moja córka jednak pokochała je. Lubi wyjmować kolejne pudełeczka, wąchać i odkładać (najlepiej wcale ich nie zamykając). Pewnie zajęłaby jedno z pierwszych miejsc, gdybym razem z nią grała – jednak ja staram się trzymać od niej z daleka.

djeco-puzzle-duo-habitat-animaux

PUZZLE DJECO

To nasze ulubione puzzle, które są w ciągłym użyciu. Pudełka są dopasowane do zawartości, nie zajmują dużo miejsca. Same elementy są bardzo dobrej jakości, nie licząc jednego nadgryzionego są w stanie idealnym. Kolorowe obrazki i ciekawe ilustracje przyciągają maluchy. Nadia je uwielbia. Jeden z lepszych zakupów, mimo stosunkowo wysokiej ceny.

tomy-aqua-fun-osmiornicz_13069

OŚMIORNICZKI

Nadal są naszym hitem podczas kąpieli. O ośmiorniczkach możecie przeczytać tutaj.

Jakie są ulubione zabawki Waszych pociech?