UBIERAMY CHOINKĘ… Z KARTONU!

W naszym domu nie wyobrażam sobie pustego miejsca tam gdzie zawsze stoi choinka. Jednak ubieranie tej prawdziwej zawsze zostawiamy na koniec. Gdy mieszkanie jest już posprzątane na błysk, z piekarnika dolatują przepyszne zapachy – to jest właśnie odpowiedni moment na dopełnienie magii świąt. Świąteczne lampki zaczynają umilać nasze wieczory najwcześniej dzień przed Wigilią. Jednak przy Nadii, najchętniej ubrałabym choinkę już dziś. Nie chcę jednak psuć naszej domowej tradycji. Chcę czuć to oczekiwanie i tęsknotę za zielonym drzewkiem. Właśnie z tego powodu w naszym domu po raz pierwszy pojawią się dwie choinki – na bogato!

choinka z kartonu 1 choinka z kartonu 2
choinka z kartonu 4 choinka z kartonu 5 choinka z kartonu 6

Tak właśnie trafiła do nas choinka z kartonu, wraz z pudełeczkiem ozdób od Kartomanii. Od 1 grudnia namiętnie dzień po dniu, zajmujemy się ubieraniem choinki. Pracy było, co nie miara. W końcu pokolorowanie całego drzewka oraz wszystkich ozdób to nie lada wyzwanie. Zabawka, ale jakże świąteczna! W moją chęć tworzenia wspomnień dla dziecka wpisuje się idealnie. To właśnie ona zapewniła nam rozrywkę na ostatnie popołudnia. Trzy wieczory malowania farbami (w sztyfcie, na szczęście!), wierzcie mi to u nas się nie zdarza… Jestem na to zbyt leniwa, tym razem jednak, czego się nie robi dla dziecka… A ona… Ona była zachwycona 🙂

choinka z kartonu 9
choinka z kartonu 14

Część ozdób Nadia pomalowała sama, w innych pomógł tata a i ja miałam możliwość wyżyć się artystycznie. Wspólnymi siłami, ciężką pracą okupioną bólem brzucha ze śmiechu i łzami w oczach również z tego samego powodu – ubraliśmy naszą najpiękniejszą w życiu choinkę.

choinka z kartonu 15 choinka z kartonu 12 choinka z kartonu 13 choinka z kartonu 16 choinka z kartonu 17

choinka z kartonu 19 choinka z kartonu 21 choinka z kartonu 18 choinka z kartonu 20

Ubraliśmy w zdjęcia nasze pierwsze świąteczne wspomnienia z tego roku. Poczuliśmy magię świąt, mimo iż dopiero początek grudnia. Już nie mogę się doczekać kolejnych wyzwań przygotowanych na ten miesiąc.
choinka z kartonu 26 choinka z kartonu 25

choinka z kartonu 23-horz

Ciekawa jestem miny Nadii, gdy pokaże jej te zdjęcia za 15 lat… Bo choć z ostatnich wieczorów pamiętać będzie niewiele lub wcale – zdjęcia zostaną na zawsze.

logo

Choinkę (12zł) i ozdoby (15zł) możecie kupić na stronie www.kartonmania.pl.