URODZINOWY LIST DO MOJEJ CÓRECZKI

Moja Droga Córeczko,

Dziś kończysz dwa latka, a ja mam wrażenie, że to wczoraj z dużym brzuchem czekałam z niecierpliwością na Twoje przyjście. Czas biegnie nieubłaganie. Niedawno, gdy byłaś niemowlaczkiem zastanawiałam się godzinami jak będziesz wyglądać jak podrośniesz. To stało się tak szybko i przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Jesteś idealna. Jesteś największym szczęściem, jakie przytrafiło mi się w życiu.

jestes kochana

Jesteś kochana, kiedy krzyczysz. Jesteś kochana, kiedy płaczesz. Jesteś kochana, nawet wtedy, gdy mówisz, że nie kochasz nas. Bez względu na to, co robisz, lub czym we mnie rzucasz, nadal kocham Cie z całego serca. To się nie zmieni, musisz się przyzwyczaić!

jestes ważna

Nie zawsze wszystko można zobaczyć. Dla Nas rodziców jesteś najważniejsza, ale pokładamy w Tobie wiele zaufania i wiary. Pamiętaj, nawet jeśli inni traktują Cię jako maleństwo, nigdy nie pozwól, by zepchnęli Cię na dół. Znaj swoją wartość, zaufaj sobie – tak jak my to robimy.

jestes madra

Jesteś bardzo mądrą dziewczynką. Sama poznajesz świat, starasz się niczym Zosia Samosia wszystkie rzeczy robić sama. Każdego dnia się czegoś uczysz, umiesz poprosić o pomoc. Tym bardziej wierzymy, że gdy dorośniesz będziesz robić to co będziesz chciała, nie poddasz się namowom innych. Sama wybierzesz sobie najlepszą drogę. To nie jest łatwe, ale uczy ciężkiej pracy. Ty pokazujesz już teraz, jaka potrafisz być wytrwała. Wiesz? Marzenia się spełniają, tylko czasem musimy im trochę pomóc.

jestes dbra

Jesteś dobra i wrażliwa. Szybko reagujesz na czyjąś krzywdę, na płacz kogoś innego. Dmuchasz, gdy ktoś ma „Gagę”. Pomagasz, gdy ktoś prosi Cię o pomoc. Strasznie nas to cieszy. Wiemy, że nawet wtedy gdy się złościsz, próbujesz uderzyć lub czymś rzucić – tak na prawdę wcale nie chcesz zrobić nikomu przykrości. Każdy ma gorsze momenty – dorośli też. Ważne jest by jednak szybko ten brzydki brud zmyć – dobrym postępowaniem, zamiast w nim tkwić.

jestes odważna

Nadusiu, Ty się teraz niczego nie boisz. Jesteś odważna jak nikt inny. Strach hamuje wiele naszych działań w dorosłym życiu. Mam nadzieję, że odwaga na długo przy Tobie pozostanie. Może nie zawsze wszystko się uda – ale nie bój się próbować.

jestes malutka

Niunia, jesteś jeszcze malutka i młodziutka. Przed Tobą jeszcze całe życie nauki. Teoria, teorią – najważniejsza jest praktyka. Stąd, gdy ktoś próbuje się z Tobą podzielić swoją wiedzą – zawsze z uwagą wysłuchaj. Nawet nie wiesz, ile to Ci może przynieść korzyści. Ja wiem, że jesteś podobnie jak ja, strasznie uparta i dumna. Jednak to, że wysłuchasz nie oznacza, że musisz się z tym zgadzać lub się do tego stosować.

jestes piekna

Jesteś piękna!  Owszem jesteśmy dumni, że mamy tak śliczną córkę, ale nie jest to tylko nasze zdanie. Nawet nie wiesz, ile razy ktoś zupełnie nieznajomy zaczepiał nas na ulicy, by tylko powiedzieć, że jesteś prześliczna. A Twoje oczy i rzęsy zauroczyły – chyba połowę ludzkości.

100_0910

Czasami między ludźmi dochodzi do różnych nieporozumień. Czasami zdarzają się problemy, kłopoty i kłótnie. Pamiętaj jednak, że nie zależnie od wszystkiego zawsze możesz na nas liczyć. Niezależnie od wszystkiego, zawsze nasze ramiona są dla Ciebie otwarte.

Córcia, jeszcze jedno. Mamy nadzieję, że doczekamy kiedyś wnuków, że będziemy obok, gdy będziesz dorastać. Może jednak zdarzyć się kiedyś taka sytuacja, że nas zabraknie – mnie albo taty. Wiesz, życie pisze własne scenariusze. Wtedy jednak niezależnie gdzie będziemy, nasz duch zawsze będzie przy Tobie czuwał. Znajdziesz nas w zachodzie słońca i porannej bryzie wiatru. Zawsze będziemy obok. Niezależnie od wszystkiego.

Zawsze będziemy Cie kochać – Mama i Tata