W ŚNIEŻNĄ NOC – CZYLI OD CZEGO ZALEŻY MAGIA ŚWIĄT?

W świętach każdego rodzaju jedna rzecz niezależnie od roku jest niezmienna. Mianowicie stanowczo za szybko się kończą. Każda godzina niczym sekunda ucieka między palcami. Im są bardziej udane tym szybciej mija czas. Rodzinna atmosfera, uśmiechy od ucha do ucha, moc prezentów i atrakcji doskonale temu sprzyjają.

Właśnie dlatego dzisiaj o Świętach przypominają nam miłe prezenty, przepełnione brzuchy i światełka choinki. Na kolejne Boże Narodzenie trzeba czekać aż cały rok!

W ŚNIEŻNĄ NOC

w śnieżną noc green 2

Ten szczególny klimat możemy utrzymać jeszcze chwilę dłużej. Rozsiadając się w ulubionym fotelu, w ciepłych skarpetach i kubkiem gorącej czekolady. W ręku dobra książka koniecznie z magią świąt w tle! Doskonale sprawdzi się „W śnieżną noc”. Ta książka to zbiór trzech świątecznych opowiadań napisanych przez trzech różnych autorów – Green John, Johnson Maureen, Myracle Lauren. Powiem szczerze, że to właśnie ona towarzyszyła mi przez każdą wolną chwilę w tegoroczne Święta – szkoda tylko, że miałam ich tak mało. Zabawne zwroty akcji, nieszablonowe sytuacje i dużo szczęśliwej miłości – to trzy główne cechy każdego opowiadania.

Fabuła nie jest skomplikowana jak to w opowiadaniach, jednak i tak potrafią wciągnąć. Sam pomysł na treść i połączenie wszystkich opowieści bardzo przypadł mi do gustu. Jeśli zastanawiasz się, co może łączyć grupę cherleederek, dziewczynę o imieniu Jubilatka, zasypane przez śnieżycę tory, zdradę, areszt rodziców oraz nałożenie różowej farby na włosy – koniecznie musisz ją przeczytać.

w śnieżną noc green 4

Książka doskonale obrazuje, czym jest „magia świąt”. Każde z opowiadań zawiera w sobie jakiś rodzaj bożonarodzeniowego cudu. Treść daje nam do zrozumienia jedno „Święta to stan umysłu” i to od nas zależy, jakie emocje będą nam towarzyszyły w czasie ich trwania. Czy wypełnimy je miłością, zrozumieniem i wyrozumiałością czy ciągłym marudzeniem i niechęcią. Ja już od dawna wprowadziłam tą zasadę w życie, prócz nieprzewidywalnych zdarzeń to ode mnie zależy atmosfera i magia Świąt. Te były cudowne, a następne niech będą jeszcze lepsze!

W ŚNIEŻNĄ NOC

tytuł: W śnieżną noc
autor: Maureen Johnson, John Green, Lauren Myracle
oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
liczba stron: 312
cena z okładki: 34,90zł

Wydawnictwo Bukowy Las

BUKOWY LAS WYDAWNICTWO LOGO

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Bukowy Las