NASZ POMYSŁ NA WIELKANOCNE DEKORACJE – DIY

Ostatnie dni spędziliśmy na przygotowaniu wielkanocnych świąt. Przygotowywanie posiłków, sprzątanie oraz to co lubię najbardziej dekoracje świąteczne. Nie wyobrażam sobie domu podczas Świat, w którym nie czuć obecności wielkanocnego rozgardiaszu. W końcu to nie jest zwyczajny weekend w roku, w którym leniuchujemy i odpoczywamy!. To są Święta i to wyjątkowe, bo na nich tak na prawdę opiera się cała katolicka wiara.

W tym roku robienie dekoracji miało dla nas szczególny wymiar, ponieważ razem z innymi blogerkami bierzemy udział w projekcie, w którym najlepsza dekoracja ma szansę wygrać całkiem ciekawy prezent. Może nie jestem super kreatywną osobą i nie mam złotych rączek – jednak wraz z Nadusią postanowiłyśmy spróbować szczęścia. Trzymajcie za nas kciuki!

Specjalnie na konkurs przygotowałyśmy dwie dekoracje – jedną tradycyjną można powiedzieć – mianowicie pojemnik na święcone jajeczka, który wygląda efektownie i dużo lepiej niż zwyczajny talerzyk. Druga ze względu na piękną pogodę powstał na przydomowym rozkwitającym drzewku.

WIELKANOCNE DEKORACJE – POJEMNIK NA JAJKA

Wykorzystane materiały w większości dostarczone przez organizatora konkursu to:

  • pianka (fantastyczna sprawa do wszelkich dekoracji żałuję że odkryłam ją dopiero teraz)
  • farby luminescencyjne – świecące w ciemności
  • taśma dwustronna
  • platonka tekturowa po jakach

1

2

3

4

Platonka została pomalowana na zielono, a odstające słupki dzielące jajka odcięte. Z pianki wycięłam żółciutkie kurczaczki. Ich dziubki, grzebyki, oczy i skrzydełka wycięłam i obkleiłam dwustronną taśmą która w łatwy sposób pomogła w połączeniu elementów. Nadia w tym czasie radośnie wyciskała brokat w którym obtaczałyśmy jajka do święconki.

10

11

12

W miejsca po słupkach przymocowałam powycinane z pianki kwiatki – tak by razem łączyły się w miłą dla oka całość.

WIELKANOCNE DEKORACJE – DRZEWKO

Jako, że tej Wielkanocy, chwilowo chociaż możemy cieszyć się piękna pogodą – bardzo dużo czasu staramy się spedzać na świeżym powietrzu. To tu gromadzi sie rodzina, razem spijamy poranną kawkę oraz oddajemy się błogiemu lenistwu. Tak narodził się pomysł by święta poczuć nie tylko w domu. Drzewa na podwórku rozkwitają, wszystko pachnie wiosną, dlaczego by więc nie wykorzystać tych rzeczy by razem cieszyć się świętami?

Wykorzystane materiały:

  • pianka
  • brokat
  • kolorowe flamastry
  • taśma dwustronna
  • taśmy dekoracyjne

Tu znowu poszła w ruch fantastyczna pianka, powycinałyśmy z niej króliczki, kwiatki i pisanki, które dodatkowo ozdobiłyśmy flamastrami. Z jednej strony zostały podklejone dwustronną taśmą, by łatwo bylo je przymocować do naszego wielkanocnego drzewka. Część jajeczek wielkanocny została również udekorowana specjalnymi taśmami.

8

5

drzewo6

drzewo4

drzewo3

drzewo2

drzewo1

Mam nadzieję, że spodobały Wam się nasze pomysły na wielkanocne dekoracje i wykorzystacie je w przyszłym roku!

Korzystając z okazji życzę Wam moi Drodzy, by te Święta były rodzinne i ciepłe. Nich upłyną w miłej i wspaniałej atmosferze. Niech spełnią się wszystkie Wasze marzenia i pragnienia, a w sercach zagości pokój i radość. Wesołych Świąt!

Wpis powstał w ramach konkursu organizowanego przez HRS.

HRS jest ogólnoświatowym portalem rezerwacji hoteli obsługującym osoby podróżujące służbowo i prywatnie, który działa w oparciu o bazę danych obejmującą ponad 250 000 hoteli wszystkich kategorii w 190 krajach. Bezpłatny serwis rezerwacji hoteli oferuje gwarancję ceny z obietnicą zwrotu pieniędzy.