WIERSZYKI DLA WERONIKI CZYLI JAK TO PIES ZAPOWIADAŁ POGODĘ

Wśród tegorocznych nowości na naszej półce pojawiły się Wierszyki dla Weroniki. Książka zawiera aż 15 opowieści. Wszystkie historyjki są rymowane, szybko wpadają Nadii w ucho i łatwiej jest je zapamiętać. Mają nieszablonową fabułę, ciekawą treść i zakończone są morałem. Kilka z nich zaskoczyło mnie na prawdę miło.

Wierszyki dla Weroniki 2

Treść jest pełna humoru i komizmu sytuacyjnego. Lis zakochany w przepiórce, który przeszedł na wegetarianizm. „Świnia, szczyt odwagi co sto kilo ma nadwagi”, która wygrała tytuł Miss Zwierząt. Koza, która musi odwiedzić logopedę, czy Jeż z własnym fankubem to tylko niektóre z niesamowitych postaci mieszkających w książce. Każda z nich zaskakuje i ma do przekazania jakąś puentę.

Wierszyki dla Weroniki 3 Wierszyki dla Weroniki 5

Wierszyki dla Weroniki 4

Jak to zwykle w książkach dla najmłodszych bywa, nie można pominąć strony graficznej. W tym przypadku wiersze ilustrowała Anna Smok – Drewniak i trzeba przyznać, że jej rysunki są ciekawe i urocze. Kolorowe, ale nierażące oczu. Nieprzesłodzone, ani za bardzo realistyczne – zrozumiałe dla dzieci i przyjemne dla dorosłych.

Wierszyki dla Weroniki 6 Wierszyki dla Weroniki 7

Lekturę z przyjemnością polecam i małym, i większym dzieciom, umili ona zapewne niejeden wieczór, a niektóre z historii na zawsze zostaną w pamięci, by długo wywoływać uśmiech na naszych twarzach.

 ksiazka_2271_3531a

tytuł: Wierszyki dla Weroniki czyli jak to Pies zapowiadał pogodę i inne historie
autor: Barbara Szczepańska „Judyta”
oprawa: twarda
liczba stron: 60
cena: 25 zł

Oficyna Wydawnicza Impuls

Oficyna Wydawnicza Impuls logo

Wpis powstał we współpracy z Oficyną Wydawniczą Impuls